Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba na ESP 406coupe V6 01


Chepp

Recommended Posts

Teď mne napadá, když ESP v autě je Bosch, nemohl by ten snímač otáček volantu být použitelný i z jiného auta? Protože v Peu za to chtějí neskutečnou palici, ale co mi bylo řečeno, ne všude je to tak drahé. Nemáte někdo zkušenost nebo nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle schématu už vidíš kde je umístěnej a jak vypadá, ceny případných nových dílů Č.4 SNÍMAČ SETRVAČ cena 14347Kč, nebo ještě Č.8 KROUŽEK HŘÍDELE cena 44Kč, ceny jsou bez DPH a můžou se lehce lišit......jinak prozatím bych vůbec nescháněl nový nebo tak, nejdříve to chce rozdělat a zjistit co tomu opravdu je, může tam být třeba jen prasknuté něco co udržuje jeho polohu nebo špatné kontakty nebo tak něco, nevím jak je to tam udělané takže nemůžu ti k tomu říst více, kdyby náhodou tak sehnat nějaký použitý z vrakáče nebo podobně, ale to až opravdu po rozdělání, třeba ti někdo poví víc kdo to měl rozdělaný, ale myslim že se nikdo takovej asi nenajde.....jinak z jiného auta by to teoreticky pasovat mohlo, ale nevim nevim a dohledat to z jakého, v případě poškození určitě sezeneš použitý přímo tento z vrakáče;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli jsme to otevřené a nejeté na to, ale nějako jsme se o tom bavily tam je myslím udané že to je třeba udělat myslim třeba po geometrii nebo tak, ale kupák myslim řikal že to udělalo při výjezdu z garáže takže při plnym rejdu a zmrzlý auto takže tam asi něco prasklo....jinak pro kalibraci ani nebyli podmínky jak jsou udané, rovné plocha apod., v té době u nás byly hromady sněhu a nešlo to udělat, ale nepomohlo by to, jelikož jsem při nastartovaném motoru zkoušel hejbat volantem jakkoliv a úhel volantu se nezměnil ani o stupeň a ukazoval stále stejnou nesmyslnou hodnotu jak je na scanu:( takže nereagoval.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš že by to něco udělalo když to absolutně nereagovalo na pohyb volantu? Já si myslim, že bys to ani úspěšně nazkalibroval, když to nereaguje na nic, ale vyzkoušené to nemám tudíš to tvrdit nemohu, každopádně když to udělalo takhle defakto z ničeho nic (neřeknu kdyby se udělala geometrie nebo do něčeho nalít) ale při normálním stylu používání je to divné že by se to samo rozhodilo.....kdyžtak to teda zkusit, potom rozdělat a jak koukám na schéma, tak pro kontrolu bude možná stačit sundat plasty okolo volantu, ale pro sundání toho snímače už bude třeba sundat volant a plasty okolo aby se to sundalo celé.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, vždy se to zkouší od nejjednodužšího řešení po nejtěžší:) stejně jako zkontrolování všeho okolo a poté kdyžtak výměna nejlépe zapůjčeného snímače jestli to bude opravdu tím, poté kdyžtak nechat ho tam a zaplatit, tohle není problém s dobrým vrakovištěm domluvit......jinák netuším jestli zde bude chyba někde v elektronice nebo někde třeba v zajištění polohy toho snímače, ještě jsem to u ničeho neřešil takže nevím, ale po rozdělání by bylo vše hned jasné, nebo si to měl už u něčeho rozebraný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak vidíš na schématu, je nasunutý na hřídeli řízení, takže abys ho sundal tak od vrchu musíš sundat airbag, volant atd. až se dostaněš k tomu snímači.....jinak drahý je to kvůli tomu, že je to el. součástka, která je u Peu vždycky drahá, když jde o nějaký plast apod. tak kupuju rovnou nové, protože jsou ty ceny ještě přijatelné, ale stačí nějakej snímač a tak a chtěj za to nesmysl:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak, ještě jsem nevyměnil snímač natočení volantu (je to v plánu příští čtvrtek) a choroba aktivních systémů stabilizace se rozšířila - po každém zapnutí klíčku mi to nahlásí krom cyby ESP/ASR i chybu ABS. Když to stojí na volnoběh, kontrolka a hlášení nezmizí, jen se rozjedu, tak cca po 50 metrech kontrolka i hlášení zhasne a ABS funguje (vyzkoušeno). Netušíte, kde bych měl začít pátrat? Dia zkusím co nejdřív. Jen píšu, jestli někdo nemá s tímto problémem zkušenost.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...

Tak jsem po delší době zpět, nějak teď nestíhám na fórum chodit, nicméně mne k tomu dohnal další problém s ESP. Koukám, že Johnovi jsem nedal vědět, jak dopadlo odstranění předchozího problému, za což se omlouvám. Nicméně teď můžu nahlásit, že tehdy jme namontovali nový kroužek od Květoně, zkalibrovali a bylo po problému. Dokonce to i odstranilo závadu, kterou jsem popisoval jinde, a to, že se mi zdálo, že při natočení volant na určitou stranu zasahuje ESP nesmyslně. Asi to souviselo s poškozením toho snímače. Nicméně po výměně a zkalibrování fungovalo vše bez problému.

Nicméně někdy začátkem března se mi podařilo srazit srnce a rozštípat přední nárazník a než to servis a pojišťovna vyřešili, tak auto stálo přes dva měsíce v servisu. No a když jsem si v pátek 13- května vyzvedl, hned na první křižovatce se rozsvítilo ESP, zahlásilo to fault, tlačítko se rozblikalo a bylo to. Takže jsem se vrátil do servisu, tam načetli závadu, opět kroužek, vymazat nešla, kalibraci neuměli - neznačková dia. (oni jsou hlavně karosárna). Na rozdíl od předchozí závady kroužku ale ještě vždycky při brždění začne běžet čerpadlo ABS a zakope to do pedálu, což při předchozí závadě kroužku nedělalo. Chová se to jako porucha čidla ABS , ale ta tam není. Teď otázka, mohlo dojít odpojením baterky a hýbáním volantu k "rozkalibrování" snímače, nebo se tím dlouhým stáním slepil a pak zničil, když se zamotalo volantem?

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale stručněji jsem to neuměl. :)

P.S. Taky jsem tu dlouho nebyl, tak jsem Vám toho musel hodně napsat... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...