Jump to content

Manuální klima - vypínání kompresoru - PORADTE


Jardapažout
 Share

Recommended Posts

Po výmene chladiva u manuální klimy mi po zahrátí motoru vypína kompresor klimy. Nejprve normalne bezi, chladi, po cca 15 -20 minutach po dojezdu a stání na volnobeh kompresor tak asi na 20 vterin vypne, vypne se i vetrak chladice klimy, a pak zase sam naskoci. Kdyz to zacne, tak se to opakuje v celkem pravidelnych intervalech. Prosim poradte, dovolena se blizi. A to jsem absolvoval vymenu chladiva dvakrat. Dela to porad to same. Delalo to i pri pomale jizde 40 - 50 km/h. Díky.

Link to comment
Share on other sites

sice jiné auto, ale u tátovo nissan terano 2.4i to dělá od novoty, klima běží 5min, pak na chvíli vypne...a tak se opakuje..kompresor natlačí, vypne a chladí úplně normálně..já u HDi nepoznám nic, vim jen že z toho jde zima, ale nepostřehnu co to dělá, max když na volnoběh zapnu tak cvakne. Co máš za auto?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem byl opět v dílně, mechanik nejprve sejmul z tlakového spínače konektor, zjistil, že objednaný nový spínač mu dodali jiný, nasadil zpět konektor, auto jsme natočili a nechali klepat 50 minut. Na přístroji již tlak neběhal nahoru a dolů jako předtím, v modrém i červeném budíku se držel stabilně ve stejné pozici. Kompresor za celou tu dobu nevypnul, takže nevím, jestli po naplnění si tlakový spínač nedržel nějaký špatný údaj o tlaku, nebo jestli nebyly znečištěné kontakty. V každém případě je to nyní dobré, budu sledovat a napíšu na tyto stránky jak to dopadlo. Kontakty vystříkány a uvidíme. Díky za rady. Na netu byly informace natolik rozdílné, že jsem nevěděl co s tím. Velká část ale psala, že je asi velký tlak. On byl skutečně větší než bylo přípustné. Dnes už to bylo snad OK. Mějte se, pěknou dovolenou. :papa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...