Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Davate znameni zmene smeru jizdy pokud hlavni odbocuje a rovne pokracuje vedlejsi?


Medvěd

Recommended Posts

Zákon hovoří zcela jasně: Znamení o změně směru jízdy se mimo jiné dává při změně směru jízdy. Vrcholem je, co vídám na jedné nejmenované křižovatce, klasická 4. Hlavní odpočuje doprava, vedlejší je rovně a ještě menší, přesto značená vedlejší doleva, kamsi do lesíka. Mnoho jedoucích po hlavní rovně do vedlejší v domění, že sjížději z hlavní bliká doleva a pak jedou rovně!!! Možné důsledky si domyslete sami. Jestli někdo jede rovně a bliká, postupuje proti zákonu. Existuje dost argumentů, pro to tak dělat, leč snažit se být papežštější než papež mi přijde krátkozraké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edison : Podobné to je směrem ze Zbraslavi směr Břežanské údolí .Přejede se přes Vltavu ,hlavní vede vlevo směr Komořany ,lehce vpravo se vjíždí do Břežanského údolí a napravo se odbočuje směrem Skochovice.

Spousta lídí při vjíždění do údolí dává blinkr napravo a de facto pokračují rovně.

Tam nevěřím nikomu ani blinkrům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

určitě dávám směrovku i když jedu po hlavní,ten co jede po vedlejší a chtěl by ject rovně,myslel by že chci ject taky rovně a byl by hned karambol,dávám směrovku vždy

kiovatka.png

pokial neda ten co ide po hlavnej smerovku doprava ze schadza na vedlajsiu tak cakam. v tychto pripadoch necakam ze by niekto daval smerovku dolava aj ked by mal lebo meni smer jazdy.

ja ako kedy - ked siroko daleko nikoho neni tak nedam - ked su pobliz auta tak dam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

po buracke v anglicku som musel ako ``trest`` absolvovat Driver improvement course - Kurz na zlepsenie priebehu jazdy ... ucili nas co vsetko si vsimat a co vsetko predpokladat pocas jazdy ... jedna z rad bola nedavat smerovky na kruhovych objazdoch, predsa ked clovek nevie kam ten druhy ide, radsej ostane stat ... na zrychlenie premavky to dobry vplyv nema, ale bezpecnost je 100% na :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blinkr dávám podle dodatkový tabule kde je značenej tvar křižovatky.

Tudíž pokud je to \"T\" (jak píše Medvěd), hlavní se stáčí tak i když jedu po hlavní blinkr dávám, jelikož měním směr jízdy. Pokud bych jel rovně (z hlavní na vedlejší nebo opačně), blinkr nedávám. Samozřejmě při výjezdu z vedlejší maximální opatrnost (raději minutu počkám než se pak v lepším případě drbat na hlavě).

Pokud to je \"Y\" tak blinkr vždy ve všech směrech.

Pokud je to \"kříž\" kde se hlavní stáčí blikám pokud jedu na silnici nejvíce vlevo nebo nejvíce vpravo.

Neříkám, že se mi to vždy povede správně odhadnout, ale snažím se. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Blinkr dávám podle dodatkový tabule kde je značenej tvar křižovatky.

Tudíž pokud je to \"T\" (jak píše Medvěd), hlavní se stáčí tak i když jedu po hlavní blinkr dávám, jelikož měním směr jízdy. Pokud bych jel rovně (z hlavní na vedlejší nebo opačně), blinkr nedávám. Samozřejmě při výjezdu z vedlejší maximální opatrnost (raději minutu počkám než se pak v lepším případě drbat na hlavě).

Pokud to je \"Y\" tak blinkr vždy ve všech směrech.

Pokud je to \"kříž\" kde se hlavní stáčí blikám pokud jedu na silnici nejvíce vlevo nebo nejvíce vpravo.

Neříkám, že se mi to vždy povede správně odhadnout, ale snažím se. :D

Tak pod tohle se můžu podepsat. Vloni jsem si jen tak pro zábavu dělal papíry na náklaďák a přesně takhle mě to učili - blinkr se dává na křižovatce VŽDY při změně směru jízdy - tzn. když pojedu po hlavní, která se stáčí např. doprava a vedlejší pokračuje rovně, dám pravý blinkr. Kdybych naopak jel rovně, tj. odbočoval bych na vedlejší, tak znamení nedávám, ale dávám přednost těm, co jednou po hlavní, tedy z prava. Takhle mě to učili a já tomu věřím, je to změna oproti předchozím pravidlům, která se asi učila většina z těch dříve narozených. Dost mě to překvapilo, protože dřív se dávalo znamení při odbočování, dnes při změně směru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz předchozí příspěvek - pokud přijíždíš zprava po hlavní a pokračuješ rovně na vedlejší, znamení nedáváš, pokud ale přijíždíš zprava a jedeš dál po hlavní, tj. odbočuješ doprava, znamení dáváš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud přijíždím po hlavní na klasickou pravoúhlou Téčkovou křižovatku při které se hlavní zatáčí, tak dávám blinkr když odbočuji ( = pokračuji po hlavní ) vždycky (v případě Y křižovatek už tak kategorický nejsem) . Pokud v jiném směru stojí auto a já pokračuji rovně ( = sjíždím na vedlejší ) tak dávám ( opačný ) blinkr , i když jedu vlastně rovně. Tím dám např. 50m dopředu tomu v protisměru jasnou informaci, co zamýšlím a nezdržuji ho.

Samozřejmě je na něm, jestli mi uvěří, pochopí a pojede také. V jeho situaci sám nevěřím a většinou počkám až jak ten na hlavní s předností projíždí křižovatkou. Člověk je holt vycvičený, že u nás se nedávají blinkry vůbec a nebo až při otáčení volantem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky blikám, co to jde ... sice ti, co blikají i uvnitř kruháku, jako že jsou v něm mi připadají poněkud zoufalí, ale rozhodně lepší, než tataři, co z něj za plného provozu vyjíždějí a neblikaj (bohužel většina a to je ten aspoekt, co dost tvoří kolony)....

A hlavně se mi líbí slogan od Kooperativy (myslim) \"Dát blinkr bolí míň, než srážka\"...

A je pravdou, ža jak se tu někdo zmiňuje, že se blinkru nedá věřit, když někdo bliká, není jisté, že skutečně odbočí, ale rozhodně lepší varianta, než aby to bylo naopak. Jenom mě to zbrzdí, zakleju si a jedu dál ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Á, blinkry, moje oblíbené téma. :) V Medvědem popisovaném případě na hlavní blinkr dávám, pokud z vedlejší někdo bude stát a čekat. Stejně tak bych dal i blinkr doprava, kdybych chtěl sjíždět rovně na vedlejší. To sice v pravidlech není, ale je to slušnost. Pokud by z vedlejší nikdo nepřijížděl a ta byla viditelně prázdná, tak na hlavní neblikám, protože to stejně nikomu nepomůže. Pokud bych z vedlejší vyjížděl na hlavní, někdo jel proti mně a nedal blinkr, tak čekám, dokud by neprojel, protože ze zkušenosti blinkrům stejně moc nevěřím a radši čekám. Co se týče kruháčů, tak s těma má taky dost řidičů u nás zjevně problém, přičemž nejčastěji se objevuje vyjíždění z kruháče bez blinkrů, za což bych kopal do zadku, protože to zdržuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku oleje: jedu po hlavni = neblikam, coz povazuju za = nevyjizdim z hlavni, pac pak by sme museli blikat u kazde polni cesty ze? Tot proto blikam jen pokud opoustim silnici po ktere jedu, hlavni/vedlejsi. Aaale, pokud se vyskytne takovato situlace, ze na vedlejsi naproti me nekdo stoji se spojkou na zemi a vytocenym motorem, radsi bliknu, aby bylo mezi nami jasno :)¨Bydlim na takoveto krizovatce. mam ji pod okny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...