Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 309 1.9 D šedá metal


dnbmikrak

Recommended Posts

Peugeot 309 1.9 TD graffic

Koukám tady na ostatni 309 a jenom slintám co je tu za krasavce 309 mam rok a půl od té doby co mám ridičák :nevim zdědil sem ji po matce a naprosto sem si jí zamiloval, rozhodl sem se že toho autíčka se prostě dobrovolně nikdy nezbavim :cool::blablabla:blablabla

Na autě nové díly:

-Kompletní výfuk od aci (před 8 mesíci, snad by měl ještě vydržět chvíly)

-Kompletně dělány brzdy (aci,ve stejnou dobu jako výfuk)

-Kompletně nová spojková sada(asi 4 mesíce tu starou sem odškvařil že se auto nechtělo ani pohnout :( cenna 3500)

-Nová přední poloossa (1 rok-5000kč ):grr

to je sice všechno pěěkné těd ale sepíšu co je potřeba vyměnit za nové :myslim

výměna:

-Silentbloky (brzo se na ně vrhnu)

-Zadní náprava (to je kámen urázu už trochu vrže takže bud sehnat v lepším stavu nebo repase,prozatím přemejšlím že vyvrtám aspon mazničky na dojetí)

-Levé dvěrě (kámoš po kalbě ránno při zajíždění mezi vrata se tam uplně netrefil :bacha ale nezlobim se na něj měl sem si tam zajet sám :D už je mám obědnané v barvě s elektrikou takže OK)

-Kapota-po prvním vykoupání v myččce slezla barva (takže přemýšlim jak to vyřešit budu rád za návrhy :))

-to je zatim vše nic jiného nezlobíí to zjistim až při servisní prohlídce...

MOTOR:

Motorizace 1990 najeto 215 tisíc (už jenom z duvodu ze pažout je rok výroby jako já tak mám pro něj slabost:mrk )

-1,9 Diesel s turbem 47kw(což moc neni) ,turbo kupodivu ještě funguje motor funguje krásně jenom trochu traktoří ale to u dieslu prý normální jinak nikdy mě nenechal ve stychu !!!

VYBAVA:

-během mesícě přidou dvěre v barvě s elektrikou všechny(do těd sem stahoval okynka manual ) !

-auto nemá posilovač řízení (a ani se na něj nechystám zbytečná věc aspon důveeřně poznám kdy auto ulítne v zatáččce preferuji svižnější jízdu to auto mě k tomu nutí..:bojim)

-v zádu zatmavená skla s atestema....

to jě vše pažout je v nejzákladnější výbavě....

MAX:jinak taky abych zjistil jak na tom pažout je tak sme skoušely maximálku na směr praha-ruzině (ano je to hazardovaní se životem ale skoušely sme to DOBROVOLNE)

takže prvni skouška bylo 160 km/h to bylo ještě se starou poloosou taakže už při 160 se klepal volant ze strany na stranu opravdu hnus....Po nové poloose sme v 4 naložených lidech jely 185km/h !!!(stve mě že sem si to nevyfotil nikdo tomu nechce veřit auto drželo ,, jedniný problém dělaly ty zatracene 13 kola takže v této rychlosti žádne manevry :myslim ale kvuli Tp tam nemuzu dat vetsi coz je jedina vec co me na aute sere !!

během dneska hodim fotky to je prozatím asi vše :roker

[upravil dne 27/7/10 dnbmikrak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vím tak TDčka se dělaly buď 1.8 57kW a nebo 1.9 66kW, dávalo se to hlavně do 205 a 405... 309 v TDčku jsem ještě v životě neviděl (ale prý se jich taky pár vyrobilo)... ale 47kW na TD je blbost, myslím že to byl původně klasickej ropák a někdo dodělal turbo... samozřejmě v papírech to nezměnil

Nahoď víc fotek

EDIT: navíc píšeš že nemáš posilovač, no TDčka byly myslím vždy s posilovačem (kamošova 205 1.8TD i tatova 405SRDT obě posilovač mají)

[upravil dne 21/7/10 N3R3Z]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo 309 s turbem je jen 1.8, jednu měl tuším medvěd, ale je fakt že je to hodně raritní záležitost. Pokud je to 1.9 s turbem tak je to nějká překopávka a ač traktory nemusím tak v 309tce bych si ten motor nechal líbit, s tím pak má co dělat i gtičko :D

[upravil dne 21.7.2010 Jenda 309]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona i obyčejná atmosféra nejela špatné, samozřejmě bez turbo efektu, předjíždění taky žádná sláva. Ideální cestovní rychlost je 70-80 (2000 otáček), je to motor na klidnou jízdu, který se pak odvděčí super spotřebou ... no i ted s HDI jezdím se stejnou spotřebou :D, tedy do pěti litrů. Ale skutečně by mě zajímalo, jak by nějakých 60kW hýbalo s 850 kg :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mel jsem 1,8 TD a motoricky to fakt jelo jak z praku, jen tech investic okolo bylo tak nejak vic nez zdravo. Ale i tak na ni rad vzpominam, momentalne jezdi nekde v Orlickych horach

http://www.peugeot-club.com/foto.php?foto=club/jpg/824_8.jpg

kdyz ji nekde potkate, vyridte ji, ze na ni myslim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určite poznáváte tento ničiví nástroj :)http://yfrog.com/na26564121156317991115537j

zde v celku rozdil spojky :Dhttp://img716.imageshack.us/img716/525 jak řikám auto už se pak ani nehlo do servisu sme jely zhruba rychlosti 5 km/h a nekde mam fotku jak nas predjizdy tatra :super

Jinak

Další z důvodů proč sem si to auto oblíbil je ta nádherná spotřeba :) když člověk chce a nikam nepospichá tak jede krásně za těch 5l když na to šlapu max 7-8 :)

to turbo je pred výfukovým potrubím a jak se tam dostalo to opravdu nevím a už ani asi nezjistím :roker ale sem za něj rád kamarád automechanik mi řikal že prej se zapíná okolo 1500 nevím co je na tom pravdy

[upravil dne 22/7/10 dnbmikrak]

a jeste auto je dovezené z nemecka před 5 roky má přepsané viny...

[upravil dne 22/7/10 dnbmikrak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moes spravit foto toho motoru ? :)

Původně zaslal: dnbmikrak

určite poznáváte tento ničiví nástroj :)http://yfrog.com/na26564121156317991115537j

zde v celku rozdil spojky :Dhttp://img716.imageshack.us/img716/525 jak řikám auto už se pak ani nehlo do servisu sme jely zhruba rychlosti 5 km/h a nekde mam fotku jak nas predjizdy tatra :super

Jinak

Další z důvodů proč sem si to auto oblíbil je ta nádherná spotřeba :) když člověk chce a nikam nepospichá tak jede krásně za těch 5l když na to šlapu max 7-8 :)

to turbo je pred výfukovým potrubím a jak se tam dostalo to opravdu nevím a už ani asi nezjistím :roker ale sem za něj rád kamarád automechanik mi řikal že prej se zapíná okolo 1500 nevím co je na tom pravdy

[upravil dne 22/7/10 dnbmikrak]

a jeste auto je dovezené z nemecka před 5 roky má přepsané viny...

[upravil dne 22/7/10 dnbmikrak]

:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...