Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

geometrie


qmysak

Recommended Posts

hm... mam presne to iste... volant je na krivo, auto bolo na geometrii, ale vraj je geometria uplne v poriadku, ze rozdiel je tam uplne neaky minimalny, ze to nestoji za nastavovanie... v servise bol s autom oco, ja by som sa nenechal odbit, urcite musi byt rozhodena geometria, lebo som volant nikdy nedaval dole, smutne na tom je, ze za ziadnu pracu aj tak zobrali od oca 20 €... len podotknem, ze to bol znackovy servis skodovky... asi by to chcelo zmenu servisu, ale otec je na mna nas...y, ze som ho poslal na geometriu a ta je \" v poriadku\". Tak zatial jazdime s volantom na krivo a mna to doooost irituje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometrie je v pořádku, jen je nastavená tak že je volant malinko nakřivo. To že je nakřivo neznamená že je špatná geometrie. pokud ti to vadí, jako že mě by to vadilo tak ti to musí srovnat, ne že se jim nechce a že je to zbytečný, prostě ten volant musí být rovně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maximum:

Značkový servis neznamená bohužel vůbec nic a po mých osobních zkušenostech se člověku dostane daleko lepší péče a mechanika znalejšího v neznačkovém servise. Když jsem dříve míval Felicii a nešel mi otáčkoměr, tak jsem chtěl ve značkovém servise Škoda poradit kde je čidlo otáčkoměru. Vrchni technik se s machrovacím úsměvem hrnul ke kapotě ale když ji otevřel tak mu zkysnul úsměv a z úst vypustil větu \"... jo to je šestnáctka?\", podrbal se na bradě a nevěděl a ani druhý přivolaný. Po nedávné návštěvě značkového servisu Peugeot zkušenost velice podobná.

A ten volant by měl být opravdu rovně a osobně bych jim to taky vrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne vobec neslo o to, aby mi to nastavili v znackovom servise, tiez uprednostnujem neznackove, ale vedel som, ze tam robia geometriu, tak so mtam vyslal otca... volant stal rovno, zrazu ani neviem kedy som si vsimol, ze uz nie je rovno a tak som to chcel vyriesit... zaujimave na tom je, ze ked bol rovbno, tak bola v poho geometria a aj teraz ked je na bok, tak je tiez vraj v poho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

při seřizování geom. se přípravkem zablokuje volant v přímém směru a pak se seřizuje na obou stranách--nemůže se pak stát,že je volant nakřivo, prostě špatná technologie opravy, reklamovat

[upravil dne 20/7/10 ozzy56]

Absolutny suhlas, reklamovat a na novo urobit geometriu.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci77

Chlapi, u kamoša som si u jeho 206 všimol, že má dosť nakrivo volant... On mi povedal, že už to tak kúpil. Dá sa nejako zistiť, či je to zle nastavené geometriou alebo predchádzajúci majiteľ zle nasadil volant?

U niektorých modelov sa volant nedá nasadiť v inej polohe - je tam zárez, tak nech sa pozrie a podľa toho bude vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janci77

Chlapi, u kamoša som si u jeho 206 všimol, že má dosť nakrivo volant... On mi povedal, že už to tak kúpil. Dá sa nejako zistiť, či je to zle nastavené geometriou alebo predchádzajúci majiteľ zle nasadil volant?

Jednoduse, od stedovy polohy k levymu i pravymu dorazu se musi volant otocit o stejnej uhel, tzn. leva a prava krajni poloha musi bejt vuci sobe \"zrcadlove\" obraceny. Pokud nejsou, je spatne nasazenej volant.

Jinak to ze je volant pri jizde \"nakrivo\" muze zpusobovat klidne i spatna geometrie zadni napravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: janci77

Chlapi, u kamoša som si u jeho 206 všimol, že má dosť nakrivo volant... On mi povedal, že už to tak kúpil. Dá sa nejako zistiť, či je to zle nastavené geometriou alebo predchádzajúci majiteľ zle nasadil volant?

U niektorých modelov sa volant nedá nasadiť v inej polohe - je tam zárez, tak nech sa pozrie a podľa toho bude vedieť.

Vďaka AnotherOne :super pozrieme sa na to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Tak to co tu pišeš je pěknej nesmysl, skoro každý auto má na každou stranu jinej počet otáček volantu a taky jinej poloměr rejdu. Je to o málo, třeba o čtvrt otáčky, ale je to tak

Takovy auto jsem jeste nevidel, moc nechapu k cemu by to bylo dobry. Me to u vsech aut souhlasi presne tak jak pisu, tzn. vcetne 406. Jestli nekomu ne, tak bych to videl spis na spatny sesazeni pri oprave, nez umysl vyrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...