Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Podivný zvuk od předních kol


Guest Džůny

Recommended Posts

Zdravím,

mě z toho auta fakt trefí.

Koupil jsem 13\" ALU kola (ET 17) s letními pneu 165/70R13, nechal je vyvážit, nasadil, dofoukal na 2,4 a vyjel.

Od obou předních kol (od zadních buď ne, nebo to neslyším) začal vycházet podivný zvuk - představte si \"rozprašovač\" vody na stadionech nebo na trávě.

Začíná to zhruba v 20-30 km/h a zrychluje zároveň s autem.

Je fakt, že už mám trochu starší a rezlé kotouče/destičky, může to být tím? Sundat, obrousit, vyčistit?

Nebo čím to proboha je?!

Už mě to vážně sere... nejdřív problémy se zápisem větších kol a teď, když dám další prachy za přesná kola i gumy, to dělá tohle... a to nemluvím o spojkovém lanku a lamele za 2500.

Uvítám jakoukoliv radu / názor... dík pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedřou sedí tam dobře, místo je. A brzdy jsou v pořádku, aspoň teda co jsem to rozebíral a díval se na to... vážně mě nenapadá co tom může být.

Ještě mě napadlo - když to vyvažovali, předělávali závažíčka na kolech... můžou o destičky dřít ty? Není to hovadina?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to asi bude hlupost ale skus ich dat dole alebo ak mas este tie kolesa co si tam mal predtim tak prehod a prejdi sa mozno je chyba tam....

a k tomu ze s tym autom stale nieco mas to je tak ked to ma 10rokov a viac a vsetko je tam od vyroby :D ja som auto kupil pred 2rokmi za 105 000sk a a uz som donho dal skoro 2000eciek .....i ked najviac mi zozrala letna, :grrzimna obuv a elektrony skoro 1000eciek dokopi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. :D Stejně to auto mám rád. Je fajn že aspoň funguje, startuje bez problémů, žádné podivné zvuky od náprav se neozývají... musím to zaklepat.

Zítra zkusím nachvíli sundat ta závažíčka a uvidím. Zkusím i sundat přední kola a obrousit destičky / kotouče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se na to přišlo, jsou to fakt ta závažíčka. Bohužel to nemůže chlap vyvážit tak, aby nedrhly o destičky - musí se nejdřív dát nové a zjistit, jak to bude sedět. A pak vyvažovat. Takže další tisícovka pryč.

No co, aspoň se nebudu muset strachovat o účinnost brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, bylo to tak. Ne o destičky, ale o třmeny. Dal mi tam nové destičky, kola převážil, závažíčka dal jinam a už je to v pohodě. Akorát se mi zdá že teď mají brzdy nějakou horší odezvu - jak dlouho trvá než se destičky \"zajedou\"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...