Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda u řidiče + foto


Tango C8

Recommended Posts

Zdravím kluci, nikde jsem nenašel nic na toto téma, tak se podělím o zkušenosti. Kdyby někde něco bylo, tak to tam prosím šoupnete. :super

Takže můj problém je, tedy byl (alespoň doufám):

Po dovolený, kde jsem používal auto každý den a z klimou naplno, jsem zjistil že mám vodu pod nohami u řidiče. Před tím jsme auto z klimou nepoužíval tak často, tak se to asi neprojevilo, nebo to odteklo postupně.

Tak jsem rozebral podlahu u řidiče, bok středového tunelu od pedálů a koukám, jak de hadička, myslím od klimy, tak v místě podlahy je ta hadička ještě spojená z koncovkou, která de venku z auta na odtok kondenzátu. Na konci posledního dílu je to úplně ztenčené a bylo to zevnitř zadělané, ucpané, a tak se mi voda hezky pěkně krásně cpala do podlahy k řidiči přes spoj. Myslím, že by stačilo dat jeden kus hadičky od klímy, přes podlahu venku, odpadl by ten spoj, ale nic, asi soudruzi udělali chybu. Ju když jsem vytáhl tu hadičku, tak se vyvalila voda, jak nemohla odtékat. Ještě že je v podlaze vozu otvor (je tam taký uzávěr nebo co to je), odkud jsem tu vodu dostal ven.

A bylo mi to divné, že pod autem je jenom malinká loužička, dřív tam bylo kolo jak prase.

Takže řešení je každému jasné. Vysušit podlahu (jsou tam nějaké dráty asi tak cca 100ks:o), dám novou pěnovou vyplň (je pod tým kobercem), protože vysušit to bude problém a na dlouho, na koncovce odtoku jsem udělal větší díru a budu kontrolovat co se bude dít.

Ještě že je teplo, alespoň to vyschne samo, teplem v autě.:roker

Dnes nebo zítra to nafotím, mám to ještě rozebrané aby to proschlo.

Kluci, zkontrolujte si koncovku na odtok z klimy, aby se vám nestalo to co mně.

Doufám že to bylo to, chvilku to bude asi smrdět, kým to vyschne:fnuk

[upravil dne 21/7/10 Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obr. č 1

Foto již odstrojené plochy, myslím postup odstrojení není potřebné psát. Jestli jsem to zvládnul já , tak pro vás to bude brnkačka. Jináč pro info, ten tapec je připevněn nějakými bazmekmi, které třeba vyrvat a ten bazmek pod plynovým pedálem je šroubovací, tak pozor. Jináč plasty na tunelu a od dveří jsou jenom nasazené.

Šipka ukazuje hadici na kondenzát, který de ven z auta. Pod hnedou plochou je ještě druhá část hadice, na přechod autem. Přesně tady mi to teklo do vozu.

[upravil dne 21/7/10 Tango C8]

[upravil dne 31/7/12 07:03 od Tango C8]

post-28245-14109625969899_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obr. č 2

Foto plochy, která byla plná vody, no ne plná, ale tá pěna koberce podlahy byla plná vody. Víc viz. popis na fotce. Vrchní část pěny pod pedály jsem nepotřeboval měnit, jak je teplo, tak to hezky schne. Jenom tu tlustou spodní část jsem pro jistotu vyměnil.

[upravil dne 21/7/10 Tango C8]

[upravil dne 31/7/12 07:02 od Tango C8]

post-28245-14109625969465_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gymor

Připojuji se. Stalo se mě to samé. Doporučuji každému preventivní kontrolu té koncovky. Ty starosti se sušením za to nestojí. Škoda, že to výrobce nevyřešil trochu víc přístupnější.

Což, přístupné to je, jenom ten mezi kus je naprd, stačilo dát vcelku to hadičku, konec udělat normální a bylo by. No, ale asi je k tomu něco vedlo:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...