Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rychlejší má přednost ...


MilanF1

Recommended Posts

Řidič Felicie se u soudu bránil tím, že si byl jistý, že má dost času, aby křižovatkou projel, a že nemohl očekávat, že auto pojede tak rychle.

pokud to auto vidim a nedokazu posoudit jeho rychlost, tak jsem dylina a proste pockam az prejede. pokud ho vidim, nedokazu odhadnout jeho rychlost a presto mu tam vjedu, tak jsem vic, nez dylina :)

P.S. pokud si to dobre vybavuju, tak z rosic vede regulerni ctyrproudovka se stredovymi svodidly (prestoze vyraz vedlejsi ulice na novinkach muze evokovat neco jineho) -to jen pro dokresleni situace k te vrazedne 120km/h rychlosti, taky si nepamatuju, ze by tam kdy se mnou v noci jely vic, jak dve auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som si az precital toto vlakno a nechapem co tu riesite... vodic na hlavnej ceste ma prednost...to je cele, nech aj leti, tak ma prednost a bodka... titulok je zavadzajuci, nie \"rychlejsi\" ma prednost, ale \"vodic na hlavnej ceste\" ma prednost:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

vodic na hlavnej ceste ma prednost...

A co když ne? \"Pokud však řidič na hlavní silnici jede rychlostí, která maximální povolenou rychlost výrazně překračuje, a řidič přijíždějící do křižovatky po vedlejší silnici nemá důvod předpokládat takové překročení, za případnou kolizi musí nést odpovědnost řidič jedoucí po hlavní silnici.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

Teraz som si az precital toto vlakno a nechapem co tu riesite... vodic na hlavnej ceste ma prednost...to je cele, nech aj leti, tak ma prednost a bodka... titulok je zavadzajuci, nie \"rychlejsi\" ma prednost, ale \"vodic na hlavnej ceste\" ma prednost:nevim

to je prave ta chyba ;)

jde tu o to, ze soud v TOMTO KONKRETNIM PRIPADE objektivne posoudil miru zavineni podle realne situace, misto obvykle aplikace obecnych teorii, jako jsi ted predvedl napr. ty.

coz je ostatne jeho prace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se priznam ctu a ctu a ctu... a nestacim se divit. Ano presne jak pise existujici o jeho praxi, ja teze najezdim mraky... ne asi tak moc.. ale okolo tech 2-4tis mesicne najedu.... a tenhle pripad resim denne.. kde to jde jezdim po dalnici... a jak sjedu u nas z dalnice tak jedu primo po hlavni do naseho vydlakova a po ceste asi po cca 1km se napojuje vedlejsi z mesta... a je to v zatacce a kazdej den kdyz tam jedu... nekolikrat tak mi pokazdy aspon jeden ridic neda prednosti.. jelikoz je to zatacka docela vynasejici ne moc ostra jezdim tam tak 70-90km/h vic nejde... a pokazdy mi tam nejaky idiot vleze a nez se vytoci atd.... tak vzdicky dobrzduji na posledni chvily... a uz me to nebavi... protoze nikdo nema ohled... nejezdim tam jako hovadu.. ale hned za tim je tak blbej usek ze se sakra blbe tam predjizdi.. kdyz ja tam jedu 90 on sotva 30km tak je rozdil skoro 60km/h takze neco ubrzdim a kdyz muzu tak predjedu.. vetsinou predjedu abych do nich nenarazil...

ale je to proste sakra blbej usek neni tam nic videt zatacka a nikdo nema ohled... uprimne bych nejradsi vozil dlazebni kostku... ale to nebudu... protoze nejde o mne.. ale az tam nejakej vul s favoritem kterem ma sotva 45kw tak po tech 20letech uz ma tak 30kw... vjede mi tam a ja ho sejmu, auto plny decek... a nepocitam buh mi zehnej aby nekdo nejel se mnou...

Nejde o to ze spicham ja to preziju, ale proc riskovat ten zivot kvuli zamachrovani... bohuzel mentalita cloveka je bohuzel v dobe kamene a on mi musi ukazat jak umi zahrabat na jednicku... coz ho jeste v prai zpomali...

Nechci rict ze tu nejaky nazor je spatnej nebo nepravdivej... ale uprimne nekdy kdyz jedu sam tak mam sto chuti do nich narazit aby pochopily co sakra delaly, ale to bych msuel miti kadej den novy auto... a buh vi co by se stalo..

Presne kvuli tomuhle pripadu sem vyboural prni auto.... brzdil sem a strhnul sem to do prikopy abych ho nenaboural... ten clovek nezastavil proste jel dal... a uprimne diky bohu sem jel sam.

neni to k zamysleni? ja myslim ze pro vetsinu ridicu ano... taky se mi obcas stane ze spicham a vlitnu tam... ale jenom s autem s kterym vim ze kdyz tomu slapnu na krk tak ho nejak vyrazne nezpomalim a v zadnym pripade neohrozim...

Mozna jsou moje nazory trosku ostrejsi... ale je to z praxe. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jina akce, jiny verdikt. nechapu, proc by se kazdy rozsudek mel brat jako precedent. znalec dojde na misto nehody, otoci se na podpatku, rekne -videl jsi ho, mel jsi mu dat prednost.

prijde na jinou krizovatku, usoudi, ze 250kmh jedouciho motorkare jsi za tim horizontem tusit nemohl a rozdeli podil viny zase jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Když už to tu tak hezky řešíme - co třeba tnehle článek:

Soud o nehodě: Řidič z hlavní nemá automaticky přednost

http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=514536 :aut

No este toto nam na SK chyba a uz si mozeme dat maslu!

Ked ma na ulici bodne do chrbata opilec s nozom tak budem na vine ja,pretoze som siel po tom istom chodniku ako siel on? Absurdne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popravdě? Tebe bych ani moc na silnici potkat nechtěl. Omezení rychlosti je většinou účelné. Co je tak nepochopitelného na tom, že když jedu rychleji než mi dovolují předpisy, tak je porušuju? Soudy, dle mě správně, posuzují míru zavinění. Nevím (a nemyslím), že je v zákoně napsáno, že dát přednost v jízdě je \"na 1. místě\", pak rychlost, předjíždění atd. Předpisy porušili oba, je jen otázkou: Kdyby jel řidič po hlavní (i cca vyšší rychlostí dejme tomu 110 km/h) a ne 140 ( co vím, tak cca tato rychlost se na 90 bere jako vysoká), stihl by řidič z vedlejší bezpečně vjet na hlavní? Dejme tomu, že by i musel řidič po hlavní přibrzdit (a maximálně si zanadávat).

T.z. umožnit svým chováním dát ostatním účastníkům provozu možnost dodržovat jejich předpisy.

(reakce na existujuci)

[upravil dne 21.7.2010 hloze-ja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Existujuci

Edison: To co tu pisem je hlavne z mojho pohladu ako vodica ktory nalieta cca 7000km mesacne po vsetkych moznych cestach europy. Poviem ti ze v kazdej krajine sa jazdi inak,ale to tu nebudem rozoberat. Posledna vec: predstav si,ze ides po meste v ktorom byvas od jedneho obchodu k druhemu a potom niekde na postu atd.Vchadzas na hlavnu cestu a takmer nedas prednost autu na hlavnej.Po 100m odbocis do vedlajsej a ten ktoremu si na hlavnej vletel do cesty pokracuje este dalsich 500km ktore ma ten den pred sebou.Vies kolko takychto vodicou mam denne pred sebou.Tak podobne je to aj ked dedko dochodca ide medzi obcou 75km/h a ma smrt v ociach.Ja sa za nim musim vliect preto ze je tam plna ciara. On pride o 10min.domov ale ja o 10hodin.Len tym chcem povedat-skus sa vzit do takejto situacie.Das mi za pravdu?

Na margo toho bliknutia pri predbiehani-tym si nevynucujem prednost,len na seba upozornujem aby ten oproti videl ze to stiham len tak tak.(urcite lepsie ako celna zrazka)

To na ceste poznas hned kto je za volantom uz nejaku dobu.Treba ked ti nakladiak pred tebou blikne pravou smerovkou(to znamena ze ho mozes predbehnut,ked cez neho nevidis ci je volna cesta.)

Alebo ked chces predbehnut TIR tak mu predtym bliknes aby na teba zareagoval a nesiel po strede cesty. Ved to je bezna prax. A takychto veci je este vela a dali by sa pisat o tom romany....

Vím moc dobře, jaké to je.. Sám taky najezdím mraky tisíc kilometrů po celé Evroppě. Leč ani to nikomu nedává právo porušovat předpisy. Vše, cos napsal je zcela itrelevantní.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si len myslim, ze pokial s feliciou vychadzal s vedlajsej casti, a passat ho nabral tak, ze ho trafil z boku na blatnik a dvere vodica ( comu by odpovedalo zranenie vodica), tak ten passat musel byt sakra blizko aby ho stihol este len vo fazi vchadzania na cestu ...

A ked bol tak blizko, tak nedokazem pochopit ako nemohol odhadnut jeho rychlost ... A znova co som pisal vyssie, trocha asi predcenil vykon plne nalozenej felicie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl v roce 2007 podobnou nehodu. Ti, co jsou zde na fóru déle jistě vědí. Jel jsem se svou 306kou XSi po hlavní a řidič z vedlejší mi tam vjel - následkem byla nehoda, kdy jsem toho z vedlejší nabral částečně ze zadu a ještě jsem se čelně střetl s protijedoucím vozidle při pokusu o manévr mimo vozivku do protisměru. Vinu hodili zcela na mě, neboť řidič z vedlejší údajně stihl dokončit odbočovací manévr a to že jsem já jel v obci vyšší než povolenou rychlostí jim stačilo na úplnou vinu bez jakékoliv spoluviny odbočujícího vozidla z vedlejší. Detaily rozepisovat nebudu, je na to tady někde celé vlákno z té doby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Detaily rozepisovat nebudu, je na to tady někde celé vlákno z té doby.

....a v podpisu jedna fotka s černým pruhem. ;)

Inu, v našem právním řádu jde poměrně zásadně o to, co měl soudce k snídani, a jestli vyšetřovateli nezahýbá manželka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Kurte. V podpisu má XSičko černý pruh. Ale o soudci to nebylo - stačila krajská státní zástupkyně a kolegové dopraváci - ti všichni mě utopili, ale nebudu tady někomu brečet na rameno. Stalo se a už to nezměnim. doufám jen, že do budoucna se řešení takovýchto situací zlepší. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podobných diskuzích mě vždycky dojme \"argument\" typu \"nalítám 7000km měsíčně, takže mám patent na výklad všech zákonů a vy ostatní víte ho*no, protože nemáte takovouhle praxi\".

Blb s hypertrofovaným přesvědčením, jak je děsně zkušený, protože najezdí x tisíc měsíčně, všechno ví a všechno zvládá levou zadní je snad ještě horší než začátečník - protože ten si aspoň dává bacha, když už nic jiného. Jak pak dopadá takové \"zkušené\" hovado mající všechno na háku a \"zvládající\" vše levou zadní s prstem v nose lze občas vidět na příkladech typu Nažidla - kdo nepamatuje, \"velezkušený\" autobusák, co otočil dvoupatrák přes střechu. Mimochodem je to jeden z důvodů, proč ponměrně nerad jezdím busem, protože tam se hovad s podobným smýšlením o vlastní dokonalosti danou \"praxí\" vyskytuje nepříjemně mnoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

V podobných diskuzích mě vždycky dojme \"argument\" typu \"nalítám 7000km měsíčně, takže mám patent na výklad všech zákonů a vy ostatní víte ho*no, protože nemáte takovouhle praxi\".

Blb s hypertrofovaným přesvědčením, jak je děsně zkušený, protože najezdí x tisíc měsíčně, všechno ví a všechno zvládá levou zadní je snad ještě horší než začátečník - protože ten si aspoň dává bacha, když už nic jiného. Jak pak dopadá takové \"zkušené\" hovado mající všechno na háku a \"zvládající\" vše levou zadní s prstem v nose lze občas vidět na příkladech typu Nažidla - kdo nepamatuje, \"velezkušený\" autobusák, co otočil dvoupatrák přes střechu. Mimochodem je to jeden z důvodů, proč ponměrně nerad jezdím busem, protože tam se hovad s podobným smýšlením o vlastní dokonalosti danou \"praxí\" vyskytuje nepříjemně mnoho.

No predviedol si tu dostatocny slovnik aky mas a tiez si moze kazdy domysliet vysku IQ.

Dalej na mago autobusakov.To je troska z nej strany.Pointa je v tom ze dnes su vodici z povolania nahanany od svojich zamestnavatelov aby robili vykony a nieco ako tachograf atd...to sa da vzdy obslapnut.Potom zaspi za volantom a tragedia je na svete.

Ten argument co ta dojme:nalitam 7000km mesacne.Nebol pisany v tom zmysle ze ten je idealny vodic a vie vsetko naj.Len ma viac skusenosti a to musis uznat ze ako sa hovori(nedelny sofer),ten sa mu skusenostami rovnat nemoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...