Jump to content

Neidentifikovateľný zvuk spod auta


Joe67
 Share

Recommended Posts

Zdravím vás, páni. Neviem si rady a som v koncoch, preto som sa rozhodol založiť novú tému, keďže s ničím podobným som sa tu nestretol a eventuálne by som tým mohol v budúcnosti niekomu pomôcť.

Keď idem okolo 40 - 70 po dobrom povrchu, počujem spod auta (neviem, či je to od prednej nápravy alebo podvozku) taký veľmi zvláštny zvuk, v pravidelných intervaloch taký akoby... Nie buchot, nie šuchot... Ten zvuk sa pri zrýchľovaní od 40 do 70 zvyšuje, je pravidelný. Od 90tky ho vôbec nie je počuť (zrejme preto, že intenzita toho, čo ten zvuk vydáva je taká, že to splynie v jeden zvuk alebo sa táto vlastnosť od istej rýchlosti neprejavuje) a ten prehluší hluk od kolies a aerodynamický šum. Pocitovo sa mi zdá, že pri neutrale je ten zvuk výraznejší.

V pneumatikách mám dobrý tlak, bol kontrolovaný. Čo by to mohlo byť? Osmička? Vôľa v zavesení kolesa? Poloos? Niečo úplne iné?

Len tipujem, som vodič, nie technik:)

Ďakujem za každý nápad.

[upravil dne 17.7.2010 Joe67]

Link to comment
Share on other sites

Dnes som bol v servise, prezreli sme celý podvozok, tyčky, čapy, úchyty, výfuk, plasty na podvozku, atď., ale nič sa neukázalo, našli sme len jedno opotrebované ložisko, ale to nebude ono.

Náš tip bol ešte možný klinec v pneumatike, ale ani to sa nepotvrdilo. Pár kamienkov v pneumatikách mám, dôkladne sa budú čistiť v nasledujúcich dňoch. Dám vedieť, či sa to vyriešilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...