Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vhodna velikost kol a ET...


Balci

Recommended Posts

profil je udavany v % (je to nejaky pomer mezi sirkou gumy a prumerem kola nebo tak nejak), tzn. ze vyska gumy je zavisla na jeji sirce

profil 45 pri sirce 205 je nizsi nez pri sirce 215 popr.225

jinak ja mam 205/50 R17 a oproti 205/55 R16 (driv letni, dnes zimni) nepozoruju zadnej vyraznej rozdil v komfortu, tvrdosti apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profilove cislo udava v procentech velikost vuci siri pneumatiky. To znamena - pneu 200/50 (rozmer jen pro ukazku aby se to dobre pocitalo) ma profil vysoky 50% sirky 200mm pneu. Coz je samozrejme 10cm...

Supetr: nemas prosim foto jak to vypada na aute. Myslim ty 205/50 17\". Diky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bl@cker

podle me je jedno jestli das 45/205 nebo 45/215, nemas sajnu to poznat na pohodli.:bojim

Ahoj,

předpokládám, že se uvažuje stejná velikost alu a jen kombinace 45/205 nebo 45/215.....že? Nevíte co to udělá ale s budíkem ukazatele rychlosti?

Počítám, že 45/205 má výšku gumy 92,25 mm, 45/215 má výšku gumy 96,75 mm. To dělá rozdíl na stranu 4,5 mm no a to je na celém průměru kola 9 mm.... tak když počítám dál tak to dělá rozdíl na 1 otočení kola 2,8 cm...a to dělá při porovnání na 1 km přímé jízdy 516 otáček kola s profilem 92,25 mm a 509 otáček kola s profilem 96,75 mm....a to dělá rozdíl 13 metrů na jednom kilometru........

Možná to je zanedbatelný rozdíl a budik bude ukazovat nepatrnou nebo žádnou změnu, ale matematicky přes obvod kruhu to tahhle vychází :myslim

[upravil dne 2/8/10 Milhausekkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supetr: Hmm takle na oko je to nerozeznatelne od 16\". Asi jsem hloupe cekal viditelnejsi zmenu. Ale asi do toho pujdu. Kdyz koupim 16\" kola tak me budu porad sr.. ze jsem nekoupil 17\". A kdyz uz 17\" tak zrejme v rozmeru 205/50. Nechci zase ztratit jizdni komfort a davat vic zahulit napravam. A mam jeste otazecku. Kdyz mas kola (jak tyhle letni 205/50 17\" tak zimni 205/55 16\") vedle sebe jakej je tam rozdil? Je mi jasne ze v profilu pneu jsou mensi ty 205/50 o 1CM ale zase jsou tam o palec vetsi kola takze by meli byt suma sumarum velikostne skoro stejne ne?

Milhausekkk: Ja osobne si myslim ze budik bude ukazovat nepatrnou zmenu. Nemam to nicem podlozene ale je to prinejmensim logicke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balci: Kdyz jsem tam mel pred tim ty 16\" tak to byl oproti nynejsim 17\" docela rozdil ve vzhledu, to mi ver. Urcite jdi do tech vetsich. Jak rikam, pri pouziti profilu 50 jsem nepoznal zadnej markantni rozdil v pohodli. Jinak vedle sebe jsem ty kola nemel a ani to nejak nemeril. Prijde mi ale rochu divny, ze by vyska my gumy mela mit 205x0,50=10,25cm - zkusim to zmerit, ale takhle od oka mi to prijde strasne moc.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Balci

Supetr: Hmm takle na oko je to nerozeznatelne od 16\". Asi jsem hloupe cekal viditelnejsi zmenu. Ale asi do toho pujdu. Kdyz koupim 16\" kola tak me budu porad sr.. ze jsem nekoupil 17\". A kdyz uz 17\" tak zrejme v rozmeru 205/50. Nechci zase ztratit jizdni komfort a davat vic zahulit napravam. A mam jeste otazecku. Kdyz mas kola (jak tyhle letni 205/50 17\" tak zimni 205/55 16\") vedle sebe jakej je tam rozdil? Je mi jasne ze v profilu pneu jsou mensi ty 205/50 o 1CM ale zase jsou tam o palec vetsi kola takze by meli byt suma sumarum velikostne skoro stejne ne?

Milhausekkk: Ja osobne si myslim ze budik bude ukazovat nepatrnou zmenu. Nemam to nicem podlozene ale je to prinejmensim logicke...

já teď měnil plechy s origo kryty 15\" 195/65 R15 za origo Alu \"Ariane\" 16\" 205/55 R16 ....když to přepočtu tak 15\" kolo(myslím komplet ráfek+guma) je na průměru větší o 2,6 mm než Alu+guma 16\", takže průměrově rozdíl žádný.....ale ten vizuální rozdíl je obrovský, každý mi říká že to vypadá moc dobře a že ty elektrony jsou nějaké \"velké\" :mrk... a tom mám přitom jen rozdíl 1 palce na průměru alu, což je 2,54 cm.

Dal bych 17\", ale mám benzín a ten má v techničáku jen 16\".

[upravil dne 2/8/10 Milhausekkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

profil je udavany v % (je to nejaky pomer mezi sirkou gumy a prumerem kola nebo tak nejak), tzn. ze vyska gumy je zavisla na jeji sirce

profil 45 pri sirce 205 je nizsi nez pri sirce 215 popr.225

jinak ja mam 205/50 R17 a oproti 205/55 R16 (driv letni, dnes zimni) nepozoruju zadnej vyraznej rozdil v komfortu, tvrdosti apod.. [/quote

Pod ten druhej odstavec se můžu podepsat. Čekal sem tvrdej žebřiňák a rozdíl je neznatelný oproti zimním 16\"

[upravil dne 2/8/10 vili100]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...