Jump to content

Neobvyklej problém se satelitem


Fusion
 Share

Recommended Posts

Pohledal sem internet a nenašel nic.

Sem sám v RD, televize je dole a satelit v 1. patře u balkónu. Signál furt vypadával, asi kvůli větvím, který sou v trajektorii tak sem do toho drbl a teď není signál žádnej.

Kdybych viděl na televizi tak je to v pohodě, v nastavení sem našel rozsah signálu v dB. Nechci to ale celý tahat nahoru.

Je na to nějakej fígl nebo mám počkat až někdo přijede? :myslim

Link to comment
Share on other sites

My jsme nedavno montovali satelit na strechu, jen od oka jsme ho nastavili na Astru, a podarilo se nam docela dobre trefit signal. A pak jsme podle sily signalu na TV doladili na max.

Jeden byl na strese a druhy u TV a pres telefon jsme se navigovali :D

Link to comment
Share on other sites

Pokud nechceš lézt s TV na střechu tak si kup, nebo půjč něco takovýho http://www.aukro.cz/item1151066693_mg_189_tester_signalu_satelitni_sattelite_finder.html jinak já to rěšil nedávno - potřeboval jsem změnit družici.... když jsem to rozdrbal zvolil jsem nejjednoduší způsob. zaměřil jsem přibližně podle: http://www.digiprijem.cz/view.php?cisloclanku=2008010001 pak přes mobil doladil s klukem kterej byl u TV. Já měl navíc problém s tím, že když jsem v Setupu koukal na sílu a kvalitu signálu neobjevovalo se nic - signál prostě nebyl. Až pak jsem zjistil, že musím přepnout na konkrétní Transpondér ( jakýkoliv z těch co tam jsou ) a už to šlo ladit bezproblémů. Když jsem to měl na celou družici tak nic....

Mimochodem jaký máš průměr paraboly? Pokud máš někde větve... tak je 60-tka i na Astru dost málo a pak stací silnější déšť je problém. Tak možná bych to pořešil obojí...

[upravil dne 17/7/10 koblih69]

Link to comment
Share on other sites

No mě teda optibox nepíská,ale to je celkem jedno.Já když jsem chtěl zkusit příjem z Intelsatu 1002,tak jsem si tady www.dishpointer.com nechal ukázat kam to nasměrovat,našel jsem si nějaké záchytné body,jako např barák na konci ulice přes který by to mělo směřovat atd. a pak jsem to od oka nasměroval a šlo to.Napoprvé jsem to dostal na nějakých 60%.Víc už jsem to nedolaďoval,protože to bylo fakt jen na zkoušku,pak jsem to otočil zpátky na Astru.Jinak v tom dispointeru napíšeš do horního řádku adresu včetně čísla domu a pod tím pak vybereš satelit na který se chceš natočit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...