Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vysoká spotřeba 1.8 16V


sharpers

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

hoj chlapi chystám se podívat na přední lambda sondu,zjistil jsem ,že bratranec ma Osciloscop ,kterej koupil s diag Bosch,že by mi to změřil....

mám lambdu 4 drátovou jak to změřit a jaké by měla dávat hodnoty?aby jsme něco nepokazili?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barevné značení drátů není unifikované a závisí na výrobci, ale zpravidla signální drát má tmavší barvu než dráty topného tělesa. Také jestliže je nějaký drát stíněný, pak je to z 99% ten signální

Nejlepší způsob diagnostiky LS je pomocí digitálního osciloskopu. Prohřejte motor (Tmin=90°C) a zvyšte otáčky volnoběhu na 2000ot/min. Připojte drát (stíněný !) od osciloskopu k drátu signálu LS (neodpojovat od ECU !) a měřte...

takže Osciloskop se dá na drát Signál?jestli jsem to správně pochopil?díky:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhy lambda sond

V praxi se můžeme setkat s druhy, které mají 1, 2, 3 nebo 4 vývody. V jednovodičovém provedení je negativním signálním vedení samotný domeček sondy. V tomto případě musí být dokonalý kovový kontakt mezi sondou a výfukovým potrubím. Sonda bývá umístěná blízko motoru. Dvojvodičová sonda je ukostřená přes druhé vedení z řídící jednotky. Tento typ lambda sondy se nachází za sběrným potrubím, v části, která je k němu připojená přes pružiny co nejblíže k motoru. Když je sonda umístěná daleko od motoru, za sběrným potrubím na spodku karosérie, musí být vyhřívaná. Takové sondy jsou v tří- nebo čtyřvodičovém provedení. Sonda je krytá plechem, který má zabránit mechanickému poškození, ale také ochlazení samotné lambda sondy okolo proudícím vzduchem. Když by se totiž pří jízdě sonda ochladila, mohlo by to vést k trhání motoru a k nepravidelnému chodu. Proto se tento plech nemá v žádném případě odstraňovat. A jeho absence může vyvolávat i projevy poruch. Trojvodičové provedení má dvěma vodiči má dvěma vodiči napájený výhřevný odpor, třetí vodič slouží k přenosu signálu a ukostření (negativ) je vyvedené přes domeček lambda sondy. S kovovým výfukovým potrubím musí mít dokonalý kontakt. Provedení se čtyřmi elektrickými vývody má ukostření vyvedené přes řídící jednotku. Ostatní tři vývody slouží, podobně jako u třívodičové, k napájení výhřevného odporu a na přenos signálu lambda sondy. Podle předpisů by měli být jednotlivé vodiče označené následovně :

šedý vodič = ukostření (negativ signálu)

černý vodič = signál vedení

oba bílé = napájení vyhřívání

Elektrický obvod vyhřívání se aktivuje na základě teploty. Velmi důležité upozornění je, že se vodiče lambda sondy nemůžou letovat. Jejich spojení je možné přes spojku nebo konektor. Vodiče jsou totiž vystavené teplotě okolo 380 ˚C, ale cín má teplotu tavení 232 ˚C a proto letované spoje nemůžou vydržet teploty, jakým jsou vystavené vodiče lambda sondy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ty bily draty jsou vyhrivani a cernej je signalni vodic, sedivej pak kostra, stejne jak to pisou je to i u 406. Predni lambda ma zelenej konektor. Jenom premejslim, kde by bylo dobry to napichnout, ja mam u LPG jednotky vytazenej spesl drat se signalem od lambdy, ale normalne je to vsechno zaizolovany, od LS az k ECU, mozna propichnout ostrym mericim hrotem izolaci na dratu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa na lambdu napichujem takto-vezmem si tenky drotik najcastejsie z rezistora a vpichnem ho do konektoru tam kde je ta tesniaca gumicka na kontakte kablika, nie piamo cez nu ale medzi gumicku a kanalik konektora a potom sa uz len napojim s merakom,je to bez poskodenia

[upravil dne 7/4/13 21:31 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 2 roky později...

Já musím oživit tohle téma, protože se podivuju, kde berete takový nehorázný spotřeby (většinou) Je pravda, že u breaku, se kterým se jezdí většinou jen po městě, to kolem těch 9l je, ale jakmile se vyrazí někam dál, klesne to hodně pod 8l, někdy i pod 7, když jedu jen sám. U sedanu opravdu dlouhodobý průměr (několik let) mám 7,8l, jezdím plynule, nemám rád jízdu brzda-plyn...a na dálku se v pohodě opravdu dá jet pod 7l....když jsem jel extrémně na spotřebu, jel jsem i pod 6l, ale tak by mě jezdit dlouho nebavilo...

 

EDIT: nedokážu si představit, že bych se průměrem dostal nad 10l, to bych musel asi snad permanentně závodit nebo jezdit opravdu pouze po městě

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak jak píšeš. Já mám dlouhodobou spotřebu LPG lehce přes 10l, u benzínu to bylo taky kolem 9l. Ale jezdím z 80% město. Čistá jízda po dálnici mám změřeno na benzín cca 7 l. když jsme jeli ve dvou a s bagáží na dovolenou. Zase to ale byla jízda rychlostí cca 110-120 km/h, jakmile to člověk žene přes 130 tak to zase leze nahoru. Když s tím budeš jezdit svižněji tak to prostě "žere" Tak to ten motor má, myslím, že v TP je dokonce psaná spotřeba po městě 12 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...