Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Prosím řekněte mě, že je to jen vtip!!!


Pe.Tr

Recommended Posts

No to je hrůza, co se na tom netu neobjeví. Zrovna dneska jsme se byli podívat na jednoho devítiletého Partnera, stav tacho 290tkm, z venku velice dobře, byl určitě po tukanci na předek - chladič sice nový, ale plandal tam, stejně jako airbox. Ho tak jsme to HDI nastartovali, vyjedeme a od spoda klepal \"kadle, kadle\", takže na 290 to nevypadalo, tak 390tkm. Takže jsme se otočili a jeli domů. Za 80k Kč to nemá smysl.

PS: byl to soukromý inzerát, ne bazar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono celkovo je to všetko myslím tažko dokázatelné ... Zmenam, resp. stáčaniu tacho sa venuje veľa firiem, ono aby to bolo legilastívne správne, tak myslím podpisujú len nejaké čestné prehlásenie že menili motor alebo tachometer, a preto menia stav KM aby to sedelo ... A ono po tom sa už bude organom tažko niečo zistovať ...

A tak isto to bude s ostatnymi vecami v aute ... Upravi po havarii ? Preco by si to nemohol majitel dat spravit ? Vymenit pedale, volant, omladit interier ? To tiez nie je trestne ... Proste su to legalne veci ...

Ono ked ja teraz napr zoberem 306 a stocim ju na 20 tis. KM, vymenim pedale, volant, atd atd tak co ?

Prehlasim ze tacho som stacal preto, lebo cca 2 roky dozadu som kupil na inzerat v avize druhy motor, ktory mal nabehanych 20 tis. KM, a teraz som si ho tam namontoval ... To ze ci ma skutocnych 20 tis. KM neviem, nie som automechnik, vychadzam s tvrdenia predavajuceho, na ktoreho som pochopytelne stratil kontakt ... A co je dalej trestne ? Ze som si vymenil diely v interieri ? Myslim ze nie ...

Takze ono tazko sa bude niekomu nieco dokazovat ...

A ako sa pisalo vyssie, to ze mu auto tak pripraví, neznamená, že spachal trestný čin. Ten sa odohra az pri samotnom predaji auta, a to uz sa potom netyka dotycneho pana ...

Nesuhlasim s P09 ze toho cloveka obdivujem, ale v istom odvratenom slova zmysle iba začal verejne obchodovať s tým, čo je dnes úplne bežné ...

Dnes najst auto v dobrom stave s nestocenimi KM je riadny problem ... A skoro vsetky auta, za vyhodnu cenu, maju tak 80 - 120 tis. KM ... Vsetky ... A niektory si s tym ani nedaju namahu ... Pred tyzdnom sme pozerali Alfu 159 ktora bola predana ako nova v 02/2007, posledny servis v serviske bol pri 104 tis. KM v 9/2008 a auto malo na tacho 109 tis. KM ... A samozrejme klasika, auto dlho stalo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel by být zákon, kterej přímo zakazuje stáčení kilometrů jako činnost. Museli by být provokatéři, kteří by po této činnosti šli.

Problém je totíž takovej - koupíte použítý auto se 100tis.km, najedete 20, prodáte za rok se 120tis. Další majitel půjde do autorizáku a zjistí, že auto mělo 160tis. před 2 lety v Beligii. Jenže u auta jako mám já, který mělo 4 nebo 5 majitelů, jak zjistíte kdo je ten podvodník? Jak se to bude prokazovat? Lze numero v autorizáku považovat za důkaz? Podle mě ne.

Je to složitý. Buď by se musel udělat nějakej centrální registr, nebo to nějak spojit s STK, ale při tom počtu prodaných aut nevěřím, že by nějakej systém fungoval. Zákon přímo zakazující činnost stáčení způsobí jen to, že to nebude \"veřejný\" jako teď ale bude se to stejnak dělat.

Opravdu mě nenapadá způsob jak tomu zabránit. Prodávat auto jen s denním kilometrovníkem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono v každé smlouvě je uvedeno \"Stav tachometru\" a to je pouze stav, nikoliv najeté KM, takže pokud to nebude postavený mimo zákon tak je to vlastně povolený

Na jiném foru:

Třeba to provozuje PČR a vašem ohlasu vám přide ceník:

Úprava tachometru již od 2 let nepodmíněně

Omlazení interiéru již od 6 měsíců podmíněně / pokuta 100000,-

Úprava servisní knížky již od 12 měsíců podmíněně

Zamaskování zatopení již od 3 let nepodmíněně

Maskování lehčí havárie již od 3 let nepodmíněně

Maskování těžší havárie již od 5 let nepodmíněně

Retuš fotografií pro inzerci již 6 měsíců podmíněně / pokuta 100000,-

:D:D

[upravil dne 17/7/10 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Haryk

včera na 24 čt byla debata právě o stáčených kilometrech,a že se to bude postihovat,tak jsem to přeposlal na ČOJKU

Sice jsem daný pořad neviděl, ale ruku na srdce, co je platné, že ČOI bude ,,kontrolovat\" km u pradávaných vozidel, když stejně neuveřejní, konkrétní autobazar, kde se dopustili ,,omlazení\" vozidla. Takže to bude jako je to u kontrol kvality PHM u čerpacích stanic!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"Umíme zabrat vůz z takových úhlů, abychom skryli například defekty laku,

případně rezavé díly nebo stopy po haváriích. A co nedokáže fotograf, o to se postará naše grafické studio.\"

tak to je moc :D:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"Vůz také musíte umět dobře prodat. Nedoporučujeme vám jezdit do renomovaných bazarů. Jakmile se totiž vůz dostane do rukou odborníků, vždy hrozí snížení výkupní ceny pod únosnou mez. U nás vám poradíme, jak vést prodejní proces tak, aby nový majitel měl pocit, že právě udělal obchod svého života. Jsme pak následně schopni v případě problémů poskytnout konzultaci, která nového majitele odradí od snahy vůz například vrátit či požadovat slevu.\"

To by mě zajímalo co s tím nadělají,dají mu do držky?

No jo,no....jiný už to asi bohužel nebude.......

[upravil dne 17/7/10 309GT]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...