Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 HDI: pedál spojky na podlaze, pak se vrátil


MilanF1

Recommended Posts

Jel jsem tedka z Prahy (Černý most -> D11 17km) a při nájezdu na dálnici na černáku jsem chtěl zařadit z trojky na čtyřku, ale zůstal mi pedál na podlaze a ozvalo se lupnutí, prasknutí ... no co bych na černáku vymejšlel, pokusím se alespon co nejvíce přiblížit domovu. Čtyřku se mi tam podařilo dát a jel jsem na ní celou dobu po dálnici. Když jsem sjížděl, tak s meziplynem jsem tam dal trojku, povedlo se. Pak asi po 200 metrech mi pedál vyskočil zpátky! No tak jsem spojku zkusil a OK. Zabírá stejně, neklouže, vše jako dosud.

Na černáku jsem si myslel, že mi prasklo spojkové lanko, ale tak tomu není, když není jde. Navíc vyšlápnutá být nemohla /ač byl pedál na podlaze/, protože pak by auto nejelo vůbec. Zrovna dneska jsem byl AK a nyní jsem koukal na spojková lanka a stojí okolo 1000 Kč :nevim, ale které zvolit? U Starline jsou různé délky ... http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1088;22058;205231;590776;590777;1581382|CT=4|PCT=16|CUR=0|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|

Nemůže to třeba být čidlem na spojce ... jinak já už nevím. Poraďte mi prosím někdo. Auto má 243tkm a spojka bude asi originální (zabírá skoro nahoře).

Edit: za 40 minut potřebuji opět do Prahy (jenom do Měcholup, pojedu přes újezd a dubeč ... mám to riskovat? Bohužel v jiném autě klimu nemáme :-(.

[upravil dne 16/7/10 MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, takže v AK http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1088;22058;205231;590776;590777;1581382|CMSCT=Branches|CT=5|PCT=4|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=1235858|PDPID=1235858|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0| za 1200 Kč - sleva P-C ;)

Zítra ho asi vyndám a kouknu na to, zda se to nedá \"domo-robo\" opravit, pokud ne, v pondělí ho v AK koupím, zrovna zase budu ve Vysočanech :D

Ozzy: kod odpovídá, jenom ta délka je v AK o něco větší ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a do Měcholup jsem se nevydal. Jel jsem ještě pro tátu (jeli jsme se podívat na nějakýho partnera), vedle do vesnice jsem dojel, ale pak už ne, pedál zůstal viset a já se zařazenou jedničkou. Tak jsme si do toho horka museli vzít černýho pinďu 205. Ted jsem jel zase domů (asi 5 km) a spojka hodila, jenom to tam skřípe, zítra asi bude rozborka sborka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme to rozebrali, airbox a baterka museli ven, docela porod dostat to lanko ven. Nakonec se to povedlo a žádné zjevné poškození tam není, lanko jde volně, mázli jsme ho a dali zpátky. Udělali jsme si ještě manuální štelung pomocí matičky /spojka zabírá níže/. Ale už jsem udělal objednávku v AK na originál ATE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...