Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

doporucene oleje dle manualu PEUGEOT - informace z manualu SEM !!!


BV406

Recommended Posts

Takový dotázek do éteru. Na kolik výjde originál Total Quartz 10w40, kde ho koupit a jak ho rozeznat? Liju sice do aut taky nějaký olej stejného názvu a ve stejném balení, ale při ceně kolem 500kč/kanystr mám velké obavy, že to bude origo olej. Měním oleje dvakrát ročně, tak mě to nějak netrápí, ale zajímalo by mě, jak to je. Můj servisák má dvakrát vyšší nákupku na "tentýž" olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po prestudovani odporucani by som vzal 5W 40.

no neviem aku znacku a typ Total Quartz 9000 alebo mobil super ci Titan gt1?

Je to 307 2L hdi rv.2003 najazdene 200 000km.

 

titan gt 1 je olej moderni koncepce, který svym slozenim splnuje normu acea c3... nicmene do tohoto motoru se doporucuje acea b4 tusim, u toho bych zustal, nekde jsem cetl nejakou polemiku, ze moderni koncepce oleju splnujicich normy acea c nejsou do podobnych starsich motoru vhodne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovoz mimo oficialni zastoupeni...

To ano, ale dovoz odkud? Pokud z Polska, tak to original Total nebude. Kousek od nás za hranicí v Polsku je známo, že se oleje čistí/filtrujou a lijou z5 do originálních kanystrů, takže se mi těm levným olejům moc nechce věřit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je takovy staly urbanmyth s tim polskem... precisteny olej bys poznal a kompletni recyklace motorovych oleju neni tak lehka jak si myslis, treba viz http://www.hybrid.cz/nextgen-recyklovany-motorovy-olej-od-spolecnosti-valvoline

 

pokud uz mas obavu, tak spis si myslim, ze se padelky originalnich kanystru plni oleji o vyrazne jinych horsich vlastnosti a vydavaji za prave ...

Upraveno uživatelem BV406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Vlasnim P308 1,6 HDi 68kW - olej Total Ineo Ecs 5w-30 - 3,75 litra. Z motora vytecie pri vymene 3,5l , predpokladam 0,25 l ostava pri vymene v motore.

Pri vymene nalejem iba 3,5 litra. Po vymene nastartujem motor na 3 minuty a potom skontrolujem stav hladiny, zatial stale bolo minim.v polovici

odmerky + 5 mm vysie. Samozrejme kontrolujem olej aj po ubehnuti 10-15 km a aj neskorsie. Zatial som dolievat olej nemusel. Motor ide ako hodinky.

Tolko moje skusenosti.

 

http://obchod.damoslovakia.sk/total-quartz-ineo-ecs-5w-30-4l/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...