Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena oleja - P406 2.0HDI 80KW - váš názor...


pety1

Recommended Posts

Zdravím chalani, potreboval by som počuť váš názor. Čaká ma výmena motorového oleja v mojom aute a neviem aký olej tam je teraz a ja by som tam chcel naliať TOTAL QUARTZ 10W-40 alebo 5W-40 ako predpisuje výrobca a problém je v tom, že kamoš mi povedal, že ak som tam predtým nemal olej zn. TOTAL, ale bol tam akýkoľvek olej inej značky a teraz by som tam nalial ten TOTAL, tak by mi to mohlo poškodiť motor, ba ho až zadreť !!! Tak čo Vy nato, mohlo by sa to stať, alebo je to totálna hlúposť !!!

Ďakujem za každú radu....

A ešte jedna otázočka, ktorý z týchto olejov 10W-40 a 5W-40 tam mám naliať...hmm???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: brutall

S tou pětkou a desítkou. Pětka je dobrá na krátký trasy nobo při častém startování, dříve promaže motor a rychleji se zahřeje, jedno jestli léto nebo zima. navíc, je to HDI a tam jedině 5W-40. Desítka je pro šetřílky :D

odkud si vzal, ze 5W40 sa skur zahreje nez 10W40?? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri spaľovacích motoroch je zahrievanie ovplyvnené viacerými faktormi, pričom viskozita oleja má temer nulový vplyv.

Ak sa bavíme o \"hustote\" a nie viskozite tak tam môže byť rozdiel pozorovateľný v laboratórnych podmienkach. Viskozita už tak zahrievanie neovplyvní lebo sa v princípe jedná iba o silu pôsobiacu na molekuly kvapaliny. Množstvo tepla potrebného na zvýšenie teploty bude pri oboch olejoch rovnaké.

Ver tomu že pri aute to nespoznáš. Väčší vplyv bude mať oktánové číslo paliva alebo teplotné číslo sviečky. Pri naftovom motore napríklad vstrekovací tlak trisiek alebo tesnosť spaľovacieho priestoru. Proste čím má motor väčšiu účinnosť tým menej odpadového tepla produkuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorku, já vim, že ty tomu rozumíš. Chtěl jsem ale, aby mi o tom něco napsal \"foxo\". Mi se shodneme na tom, že řidčí olej začne dříve promazávat motor. Mě z toho vyplývá, že je i dříve zahřátý, foxo mě ale bezdůvodně napadl, aniž by měl nějaké argumenty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...