Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosim nutně o pomoc !!! 406 1.8 16V


galejda

Recommended Posts

Prosim moc o pomoc nebo to už hodim ze skály :(.Dneska sem se vracel domu a autu se najednou upně přestalo chtít ject.Když sem přijel tak sem to chvilku nechal stát pak sem cca po 1hodině nastartoval a už se tomu vůbec nechce do otáček střílí to do sání prostě v prdeli.Měnil sem všecky čidla na klapce+čidlo teploty rampa taky měněná už prostě nevim co s tim auto před tim netáhlo akorát to žralo jako tank:grr . Dneska sem měl odjet na dovolenou a pojedu asi leda dopr... Tak že otázka zní jestli by to mohlo bejt to čidlo na převodovce nebo nejaká jiná elektrická kravina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem koukal znova na rozvody a nezdá se že by byl volnej řemen zkoušel sem to i tůrovat a nepropínal se.Pak sem vyměnil potenciometr škrtící klapky a ted to fachá v celku dobře de to docela i do otáček ale stejně to netáne tak jak bych si představoval.

[upravil dne 15/7/10 galejda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: galejda

Tak dneska sem koukal znova na rozvody a nezdá se že by byl volnej řemen zkoušel sem to i tůrovat a nepropínal se.Pak sem vyměnil potenciometr škrtící klapky a ted to fachá v celku dobře de to docela i do otáček ale stejně to netáne tak jak bych si představoval.

[upravil dne 15/7/10 galejda]

Pořád jsineodpověděl!máš ty rozvody dobře nastavený???Seděli díry na kolíky přesně???Jinak tůrováním zjistíš hovno.Je přece nějaká norma napnutí řemene.

[upravil dne 15.7.2010 EXI.60]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na parkovišti v tomdle vedru sem ten dekl z rozvodů nesundal celej na to nastavení se mi koukne mechanik až bude dělat siletbloky na motoru.Jinak po tý výměně potáku klapky sem s tim dojel na chatu a domu celou cestu vše v pohodě až když sem byl kousek od baráku tak se to opět vysralo.Uplně stejný nechce do otáček střílí do sání a už se rozsvítila i kontrolka řízení motoru.Tak že mám za to že to asi bude elektronikou na motoru a řešit přeskočenej rozvodák je trochu unáhlený.Kdyby byl přeskočenej tak motor de špatně pořád a ne jen někdy ne ! Tak opět podávám dotaz ...Jaký čidlo má významnej vliv na řízení zápalu ? neni to to co je na převodovce to sem ještě neměnil jako jediný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, docela se divím, že zrovna Pe.Tr straší hned s tím nejhorším, asi ti chce zkazit léto nebo co.

Já měl úplně stejnej problém kvůli jednomu káblu ke svíčce, kterou prokoušla nějaká svině, jiskra pak střílela do víka, vidět to bylo jen ve tmě. Takže zační zákaladníma věcma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se na to koukal dneska ,auto nastartuje ale motor se chvíli hádá a nechce reagovat na přidání plynu.Kontrolka řízení motoru už nesvítí.Po ohřátí na 70C se to zlepší.Zkusil sem odpojit lamdu těd se to zdá lepší de to za plnynem ale stejně to chce počkat nejspíš než to vychladne pač se to prostě chová divně tak že teško říct nechci aby mě to někde nechalo.V pondělí se snad dostanu na diagnostiku jestli to bude něco platný.

[upravil dne 17/7/10 galejda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libi se mi tady, dva resp. tri na sobe naprosto nezavisle monology...

Pe.tr, ktery 1.8 mel, ti radi at se na neco podivas a ty porad meles tu svou....

Hochu, Ty nemas ani predstavu, co udelaji rozvody, kdyz jsou spatne nastaveny... Ted jsem s kamaradem resil hadajici se cosworth ve fordu, svete div se po vymene vsech 4 lamb a vsech cidel na motoru se porad \"hadal\".... Pricina byla jednoducha - trosicku vytahany rozvodovy retez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Libi se mi tady, dva resp. tri na sobe naprosto nezavisle monology...

Pe.tr, ktery 1.8 mel, ti radi at se na neco podivas a ty porad meles tu svou....

Hochu, Ty nemas ani predstavu, co udelaji rozvody, kdyz jsou spatne nastaveny... Ted jsem s kamaradem resil hadajici se cosworth ve fordu, svete div se po vymene vsech 4 lamb a vsech cidel na motoru se porad \"hadal\".... Pricina byla jednoducha - trosicku vytahany rozvodovy retez...

Ja netvrdim že to nemůžou bejt ty rozvody šak sem tu psal že v pondělí to de na výměnu siletbloků motoru tak se na to rovnou podívaj.Ale co prostě nechápu je to že to normálně jezdí když se to trochu ohřeje je to ok.Pak se to zase zničeho nic posere.Je mi zase trochu divný že by si ten řemen odskočil o zub a pak se zase vrátil :myslim .Když by byl rozkočenej rozvod tak by se to projevilo minimálně v určitejch otáčkách ale bylo by to znatelný nejspíš pořád, asi ne jen někdy zničeho nic.Jen tak mimo mísu ve fordu sem dělal 2roky mechanika viděl sem tam toho taky hodně tak že představu mám!U tohodle auta mi nezbývá nic jinýho než hledat.Mechanika už nedělám tak to svěřim servisu pač už mi s toho auta akorát tečou nervy a nemám na to čas to řešit potřebuju jezdit.Nejhorší je že ta chyba se projeví jen někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...