Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcípání auta za jízdy při podřezování / se zaplou klimou /


švícko87

Recommended Posts

Zdravim Pego rodinko.Jde o vůz 406 1.9 TD r.v. 97. S přicházejícími vedry se mi objevil problém....s klimou,týká se to hlavně teplot od 30 st. C výše. Když jedu se zaplou klimoškou třeba 90 km/h a začínám brzdit,podřazuji,tak většinou na 3.,nebo 2. rychl. stupni mi auto chcípne.Není to ale jen tak.Podřadím,otáčky jsou třeba na cca 2500 ot./min a okamžitě se mi rozsvítí komplet palubka ( Stopka,olej,baterka...) Takže otáčky se nedostanou ani na volnoběh. Ještě než uplně zastavím,opět v pohodě nastartuju.Ale s meziplynem je tento jev pryč.Uznejte sami,u osobáku meziplyn,vypadám jak pako.. :/I studené ráno chytá perfektně.Jsem z toho na švestku.Nedokážu si představit,že se mi to stane ve 130 na dálnici /tuhý volant,chabý účinek brzd/....

Na 60-ti kilometrovém úseku není problém 3-4 x nastartovat..

P.S. dostal jsem radu,at vyněním přepadové hadičky od vstřiků a dám nový přívod paliva od filtru k čerpadlu

Jinak Péťa vždy v pohodě chodil,nikdy žádný problém nebyl. Tak mě to ted trochu mrzí,je to moje srdcovka.

Děkuju za každou odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som veľmi neporovnával zdochýňanie dieselového motoru s benzínovím. Okrem toho ty u 1,9TD asi nebudeš mať čerpadlo v nádrži, ale nie som si na 100% istý :myslim.

Mám podobný problém ako Ty. Ma napadlo ako som prečítal tvoje vlákno, že aj mne už zdochlo so zapnutou klímou po vyradení. Som tu cez mobil, tak sem neviem dať odkaz na moje vlákno, ale na večer by som ho sem hodil keď sa dostanem k PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V knize Jak na to ovšem návod na demontáž palivového čerpadla i u dieselu je ( není tam teda psáno že je to na 1.9 TD,ale jako taková pal.soustava vznětového motoru ). Myslím,že bud je problémém \"mechanická cesta\" paliva,anebo někde nějaký čertík v elektrice.Relátko,pojistka,studený spoj...nevím.Na první pohled se vše jeví OK.Ted to zas cca 1000 km nic neudělalo...

P.S. Dej jsem odkaz na Tvé vlákno,rád si jej přečtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...