Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

riadenie/capy - co vymenit?


burton407

Recommended Posts

zdravim tak ze este raz tu je moj problem: po prejazde nerovnosti ako napr zaplatana cesta alebo kolajnice dostavam strasne rany do riadenia proste citim ako tam nieco buchoce, doplnujuci jav je ze ked idem rovno trebars 60 a korigujem jemne volantom smer jazdy citim na volante ako tam nieco drie ked nim mierne pohnem alebo mi trosku zatrasie. doplnim este ze mam v predu nove loziska asi 2 tyzdne do zadu a nove spodne capy. otazka: co by som mal este pozriet resp vymenit ako prve? horny cap? ten maly cap na tycke? stabilizator? este doplnim ze ak dam auto na zdvihak a zakyvem s kolesom nic tam buchat nepocujem. prosim o radu!:roker

Upraven název vlákna, příště vynech ten CAPS LOCK! Díky, Béďa

[upravil dne 15/7/2010 Béďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vas tak ja mam z cast podobny problem....

Pri prejazde nerovnosti na ceste (zaplatana jama, stredova ciara) citim vo volante, ze mam neajko citlive riadenie.

Citim to tiez aj ked fuka silnejsi vietor... auto je potom dost tazko ovladatelne :( Dalej neviem ci to ma s tym neico spolocne alebo nie ale ak idem dajme tomu 80km/h a viac a dam dolu nohu z plynu tak mi nieco v predu klepoce ked mam zapnute radio tak to pocut iba velmi slabo ide to z pravej strany ako keby nieco hned za palubovkou (mozno sa mylim no myslim, ze to ide odtamadial).

Gumy mam nove , vyvazene... a na pravej zadnej sa mi na zaciatku gumy (tam kde zacina alu disk) spravil malicky ale fakt malicky pukel ktory som spozoroval dnes... ja to nebezpecne?

a ak pustim volat aj ked mam kolesa vyvazene nanovo tak ma tah do lavej strany... plus pri rychlosti nejakych 140 k/h a mi zacne moc kyvat volantom ... doteraz to nerobilo...

poprosil by som o pomoc pri vyrieseni mojich problemov, kedze sa o mesiac chystam na nejaku 3000km cestu a potom hned spat takze chcem auto pred 6000km cestou poriadne pripravit a to co sa zacalo diat teraz nevyzera byt v poriadku ...

DAKUJEM!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co sa tyka toho pukla tak ja som mal na zadnej gume pukel a dost to bolo pocut taky cudny zvuk no ani neviem ci ku klepotu by som to prirovnal. najlepsie je dat tam rezervne koleso a skusit ci to bude klepotat aj potom. no tiez mi trasie nad 140 volantom a mam vyvazene kolesa plus nove pneu v predu. hladam to uz dva dni na anglickych forach a najcastejsie sa tam opakuje tycka riadenia, nova stoji okolo 20 eur znacka delphi tak ze to asi risknem a dam si to vymenit, lebo nejako sa k tomu nikto nevyjadruje a uz mam pocit ze to ani horsie byt nemoze, dam potom sem vediet ci to pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal podobne problémy, s mojim autom a zvuky presne ako uvádzate a nakoniec to boli ložiska na predných kolesách, ktore sa spočiatku prejavovali klepotom, takým tupým, na akejkolvek nerovnosti a potom aj tým, ako keby sa koleso pohybovalo, ako keby bolo zle pritiahnute a to uz ložiska boli rozbite, vymenili mi to v peugeote za nejakých 350EUR, ale dnes uz si to viem aj sam bez problémov, ložiska stoja o vela menej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nsbojovnik

Zdravim Vas tak ja mam z cast podobny problem....

Pri prejazde nerovnosti na ceste (zaplatana jama, stredova ciara) citim vo volante, ze mam neajko citlive riadenie.

Citim to tiez aj ked fuka silnejsi vietor... auto je potom dost tazko ovladatelne :( Dalej neviem ci to ma s tym neico spolocne alebo nie ale ak idem dajme tomu 80km/h a viac a dam dolu nohu z plynu tak mi nieco v predu klepoce ked mam zapnute radio tak to pocut iba velmi slabo ide to z pravej strany ako keby nieco hned za palubovkou (mozno sa mylim no myslim, ze to ide odtamadial).

Gumy mam nove , vyvazene... a na pravej zadnej sa mi na zaciatku gumy (tam kde zacina alu disk) spravil malicky ale fakt malicky pukel ktory som spozoroval dnes... ja to nebezpecne?

a ak pustim volat aj ked mam kolesa vyvazene nanovo tak ma tah do lavej strany... plus pri rychlosti nejakych 140 k/h a mi zacne moc kyvat volantom ... doteraz to nerobilo...

poprosil by som o pomoc pri vyrieseni mojich problemov, kedze sa o mesiac chystam na nejaku 3000km cestu a potom hned spat takze chcem auto pred 6000km cestou poriadne pripravit a to co sa zacalo diat teraz nevyzera byt v poriadku ...

DAKUJEM!!!

A čo geometria, bol si na nej? Ak Ti auto ťahá doľava pravdepodobne je zlá. To vyváženie máš na 100% ok? Bo mne to robilo niečo podobné pri vyšších rýchlostiach a pravé predné malo o 20 gramov viac na jednom lúči a prišiel som na to len tak, že som si to dal prevážiť v ďalších dvoch servisoch.

A s tým puklom by som 6000 km neriskoval:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po praci som pozeral na pneumatik a nejako tomu nerozumiem ... pukel zmizol...je mozne, ze sa niekde presuvol? napriklad na vnutornu stranu pneumatiky? (doteraz bol na vonkajsiej strane... ) gumy som mal menene asi pred 600km aj predne aj zadne... tazke mzon osa este len nejako usadzaju alebo co?

a k tomu tahaniu do strany... no pocitac ukazoval v jednom penuservise ze je to vyvazene ok ... no vsak v inom pneuservise som nebol...

a geometriu? mie na tej som nebol ... no pojdem cim skor ak to moze byt to ...

kde ju robia? v servisoch alebo pneuservisoch? som v zahranici tak difam, ze to tu nejako najdem ... netusi niekto ako sa to odborne nazyva v anglictine? aby na mna nekukali ako na puka ked dojdem do servisu... po anglciky sice viem dobre no do aut som dost velky laik :)

a k tycke riadenia... mozes mi hodit link odkial to cches kupit? diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

boli to nakoniec tie male capy na spojovacke, ale...bolo to aj cele servo riadenie ktore bolo uz uplne na sracku nove peugeot 1500 nahrada 630 robota 120 a trebalo aj vymenit hadicu od servocerpadla 120 plus vymena servo oleja lebo to co som tam dolial ako tu niekto hovoril ten total fluid lds je vraj zle a ide tam uplne iny olej. hlavne ta hadica spolocne s doliatym zlym olejom a z toho vyplyvajuce brnenie serva pocas poslednych 9 mesiac rozbilo servo riadenie na uplne sracky tak ze som si pekne zarobil...ale uz je to ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...