Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

306 - Střešní okno, interiér, odhlučnění, kola,...


Guest Džůny

Recommended Posts

Zdravím,

tak už jsem několik měsíců spokojeným majitelem 306 - 1.4 Hatchback, stříbrná, pět dveří. Skvělé auto. Rád bych se ale zeptal na některé věci:

1. Drnčí mi střešní okno. Nedoléhá na takový ten \"kovový plát\" - zní to jako když vezete basu s lahváčema. Prohlídl jsem to, utáhl šrouby, pořád nic. Napadlo mě prostě tam nalepit nějaké těsnění, aby to okno dolehlo a nemělo co drnčet - co myslíte?

2. Kobereček pod kapotou pro odhlučnění - chybí mi, rád bych ho někde sehnal. Nějaké tipy? Rozumná cena? Vyplatí se to vůbec?

3. Spodní kryt motoru - vím kde sehnat, otázka opět ta stejná - vyplatí se to? Hádám že přes zimu určitě - co myslíte?

4. Manžetu řadicí páky mám otrhanou, vytáhl jsem ji celou i s tím \"rámečkem\" - mám to stáhlé takovým tím plastovým páskem. Musím sundávat hlavici, abych mohl manžetu vyměnit?

5. Rád bych trochu renovoval interiér - však víte, jak ty plasty vypadají, když to člověk po někom koupí... nějaké tipy na levné a účinné postupy? :)

6. Koupil jsem litá kola z 306 GTI, 15\" - ovšem v TP mám pouze zimní 165/75 R13 na kterých chlap dovezl auto z německa. Četl jsem tady pár témat - mám otravovat PG a zapisovat to, nebo to kašlat?

7. Zároveň na těch kolech obuty 195/65/R15, které jsou příliš velké - dřou o lemy. Rád bych je vyměnil za 185/55, nicméně starých bych se potřeboval zbavit - kdyby někdo měl zájem, jsou to 2x směrové Barum a 2x Bridgestone, téměř nové, letní.

8. Nemám automatický dojezd oken. Lze to nějak dodělat?

9. Časem bych si rád vyměnil brzdové destičky, najdu tady někde rozumný návod? Nechci to dávat do servisu na dva týdny abych jim potom platil bůhví kolik.

A konečně, 10. - Sháním kryt airbagu na tříramenný volant se stříbrným lvíčkem, resp. alespoň návod jak jej vyměnit. :) Díky moc.

[upravil dne 14/7/10 Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.:nevim

2.nie si prvý čo ho zháňa(nedostatkový materiál), je to iba odhlučnenie takže je, len na tebe či chceš byť tichší alebo nie.

3.mali ho iba HDi. Oplatí sa hlavne skrz soľ ktorá je na ceste cez zimu, nezašpiní sa ti tak motor a možno sa ti aj skôr zohreje. To je asi všetko.

4.áno musíš

5.autokozmetika? Ale to si asi nechcel počuť

6.večný boj. Skôr sa ti to nepodarý

7.nechcem:P

8.už sa to tu riešilo, ale cez mobil sem neviem dať odkaz

9.myslím, že návod tu na 306 neni a ak si zručný tak to zvládneš

10.to je tiež nedostatkový materiál. Airbag dáš dole po odskrutkovaní dvoch torxov zo zadu volantu. Dávaj ho dole pri odpojenej baterke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneu bych viděl tak za 350/kus, pokusím se nafotit, až se k tomu dostanu. Můžu dovézt zhruba v okruhu Ostrava / Nový Jičín / Přerov / Hranice.

Měl-li někdo podobný problém se střešním oknem - ozvěte se prosím. Stačí jet dál než 50 km a máte pocit, že vám praskne hlava a nervy.

Kobereček tedy koupím. :) A spodní kryt motoru nejspíš taky, až na to bude čas. Předpokládám, že to budu muset odvézt někomu na zvedák.

Ohledně sundání hlavice - nějaká finta na to je? Je tam celkem napevno (dočetl jsem se, že jen naražená?) a nerad bych něco urval nebo podělal v řazení...

Autokosmetiku jsem zkoušel, nic moc. Asi to nechám přecejenom tak, originál je originál...

Jinak dík moc za ostatní rady. ;) Na dojezd oken se tady tuším řešil nějaký modul k zavírání oken, akorát si neumím představit jak by se to řešilo se spínačema a podobně. Nicméně zkusím ještě pořádně pohledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to škoda... no snad je bude potřebovat někdo tady u nás.

Ještě jedna taková věc - v okolí Nového Jičína / Přerova nezná někdo někoho, kdo by renovoval ALU kola? Nejde o vážné poškození - jen jedno je odřené a celkově vypadají tak \"zašle\", takže by to asi chtělo opískovat a nalakovat. Díky za každé info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tymi kolesami jazdit mozes, su to origo peugeot a 15\" je uplny ideal na 306, vobec to nebije do oci, so zapisanim moc nepochodis, ale to uz asi vies... samozrejme ze policajti ta za to mozu sprdnut, ale tak to vzdy zalezi na koho narazis:roll

A inak vitaj :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

S tymi kolesami jazdit mozes, su to origo peugeot a 15\" je uplny ideal na 306, vobec to nebije do oci, so zapisanim moc nepochodis, ale to uz asi vies... samozrejme ze policajti ta za to mozu sprdnut, ale tak to vzdy zalezi na koho narazis:roll

A inak vitaj :papa

Policajti na to při běžné kontrole nepříjdou, ale až to do něj někdo napasuje a pojišťovna zjistí, že neodpovídají kola, bude označen za viníka a vše platí z vlastní kapsy. Kolegovi z práce fotili rozměr kol při likvidaci prasknutého čelního skla a přitom měli i viníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda – ty pneu většinou sedí na Oktávku a Golfy. Dám je tedy do inzerce.

Děkuju za přivítání. :) I když mě mrzí ta kola. Problémy s pojišťovnou mít nechci, náhoda je blbec. Takže hádám, že budu muset zajet do Peugeotu a udělat kravál – nejsem z těch, kteří se nechají jednoduše odmítnout. Případně, tuším, kamarád říkal, že tam má známého, takže třeba to nějak udělat půjde.

Každopádně mě zaráží, že podělaná česká byrokracie ví líp jaká kola na Peugeot patří než Peugeot samotný.

Taky mi to pořád připadá divné co se toho zápisu v techničáku týče. Vždyť tam na to není dost místa, když chce člověk používat více rozměrů kol / pneu. Co je to za hloupost? Mám si to vyložit tak, že když mám v TP napsány např. jen R15, nemůžu tam dát R16 ani R14? To mi připadá moc. Nejsem kretén, který by na 306 chtěl dát 20\" a stát mi i tak háže klacky pod nohy…

Mimochodem, proč 195/55/R15? Chtěl jsem 185/55/R15, ať nevypadají tak megalomansky. Ničemu to vadít nebude, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15\" disk by ti asi tazko sedel do rozmeru 185cm....by ti lietal.....lebo 15\" je uz sirsia ako 14\" tak to neobujes na uzsiu 185cm pneu (ale zas 15\" a 16\" obujes na 195cm pneu )

inak na margo toho ked mas v TP napisane napr 16ky tam mozes kludne jazdit aj na mensich 14kach napr...

ja to mam presne tak isto letne 195/55/15 zimne 185/65/14 a nikdy nebol ziaden problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, myslím že kola a pneu hned teď řešit nebudu. :D

Jinak případné info dalším čtenářům:

Dnes jsem dovezl auto zpátky ze servisu, křupala při sešlápnutí spojka, někdy víc, někdy míň. Na řazení samotné to nemělo vliv, až na jeden, dva incidenty, kdy se pedál zasekl a nešlo řadit.

Stručně, výměna lanovodu - lanka a všechno se zatím zdá být v pořádku. Takže jestli vám křupe spojka na vašem Peugeotu 306, raději hned vyměnit, ať někde nezůstanete trčet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

ešte doplním, že ak 15 ráfiky tak gumy na to 195/55 R15.

Nemalo by to byt skor takto: - 185/55/R15 prip. 195/50/R15

Prave ja som mal 195/50/R15 a tento rozmer som mal doporuceny z mikony, aby bola zachovana obvodova rychlost voci origo 13-kam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: medo

Původně zaslal: marko306

ešte doplním, že ak 15 ráfiky tak gumy na to 195/55 R15.

Nemalo by to byt skor takto: - 185/55/R15 prip. 195/50/R15

Prave ja som mal 195/50/R15 a tento rozmer som mal doporuceny z mikony, aby bola zachovana obvodova rychlost voci origo 13-kam

no ja mam tiez po origo doporuceny s pneu servisu ale myslim ze ci uz je to 55 alebo 50 neni to moc velky rozdiel pripadne ten rozdiel mohlo spravit ze mas trosku odlisne elektrony (i ked to pochybujem maly by byt vsetky rovnake) ale to ze si mal origo auto pisane na 13\" a ja na 14\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som akurat vcera vymenil v garazi tiez spojkove lanko (po 272000km si zasluzilo :D) a uplne ina jazda na 306, ani som necakal:potlesk

A co sa tyka toho, ze peugeot vie ake kolesa patria na auto, tak si tam skus zavolat a uvidis aki su to hajzli... vypytaju si od teba VIN a do telefonu ti povedia, \"pre vas voz je rozmer 13\" a to je vsetko:bacha) .... kamarat tak teraz riesi kolesa na coupe 406, ma tam 15\", ako na coupecko fakt malo a tiez mu v peugeote povedali to iste:ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...