Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 1.8 16v


Andreww

Recommended Posts

Nechci nejak prudit ale 1.8 16V motory byly jedny z nejvydarenejsich motoru..Neporuchovy, vysoka vydrz, dobra spotreba ..To ze to ma spotrebu jako 2.0 s16 je kravina osobne sem s obema motorama jezdil .. Je to jen o tom kolik je inteligence mezi sedackou a volantem.. i s blbou 1.6kou v kabru udelam 18litru spotrebu bez problemu jelikoz ma velkej odpor vzduchu..potom prevodovka je prijemne usporadana tak ze na dalnici nemas tolik vytocenej motor..

A na konec kdyby ten motor byl tak spatnej tak by ten blok v peugeot motorsportu nevyuzivaly ..

Tudis podle me je 1.8 16V dobra volba mezi vykonem spotrebou a pojistkou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám skúsenosti s touto 1,8 16V iba v 407čke (ak je to vôbec ten istý motor, bo má tusím 85kW)...na 407čku je to slabé a je to veľmi naťažko sprevodované. Spotreba sa pod 7,5l nedá, kombinovane to vychádza okolo 9 l. Pokiaľ sa používa 5W-40, tak to pri prevažne kratších jazdách spapá tak 1l oleja na 1500 km. A to má mnou jazdený kus najazdených poctivých 60 000 km.

V 406 1,8 som mal možnosť jazdiť ako spolujazdec a tam mi to príde OK, vraj spotreba diaľky okolo 7,0. Vraj

Na 306ku to môže byť naozaj fajn motor, ale by ma naozaj zaujímala reálna spotreba. Tipujem diaľky kultúrnou jazdou okolo 6,5l/100 a kombinovaná tak 8l/100. Jo a olej radšej 10W-40.

[upravil dne 17.7.2010 ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tommas11

Nechci nejak prudit ale 1.8 16V motory byly jedny z nejvydarenejsich motoru..Neporuchovy, vysoka vydrz, dobra spotreba ..To ze to ma spotrebu jako 2.0 s16 je kravina osobne sem s obema motorama jezdil .. Je to jen o tom kolik je inteligence mezi sedackou a volantem.. i s blbou 1.6kou v kabru udelam 18litru spotrebu bez problemu jelikoz ma velkej odpor vzduchu..potom prevodovka je prijemne usporadana tak ze na dalnici nemas tolik vytocenej motor..

A na konec kdyby ten motor byl tak spatnej tak by ten blok v peugeot motorsportu nevyuzivaly ..

Tudis podle me je 1.8 16V dobra volba mezi vykonem spotrebou a pojistkou..

tak ja som neodpisal ten motor na zaklade ze by bol nespolahlivy to som nespominal v tom je vacsina peugeotackich motorov na slusnej urovni ale pre tu spotrebu sice som nemal moznost zazdit na 2.0L motore tohoto typu ale mysli ze ten rozdiel v spotrebe 1.8 a 2.0 bude tak 1L na 100km a rozdiem vo vykone je tam 50% inak k tomu vyhradi nemam 1.8 bezi hladko s prijemnim zvukom...to je len moj osobny nazor len ale keby som mol prinuteny ist do benzinu tak vezmem jedine S16...inak mi vyhovije viac nafta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že po dobu mé dovolené se to tu celkem rozběhlo. Takže abych to trochu shrnul. Nafta u mě vůbec nepřipadá v úvahu...prostě nechci. A jelikož už jsem zase o něco málo starší, než když jsem kupoval stávající 306, a myslím o něco dál, tak chci 5dv. Tudíž S16 nebo GTI-6 je nějak mimo hru. A pokud se nemýlím, tak 2L benzín tady asi neženu.

Zítra jedu omrknout mého \"favorita\". Myslím favorita jako favorita, ne favorita jako Favorita:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:super tak tohle schvaluju. Nám takto utekl jedno Berlingo, bylo za 75k Kč, byl včetně klimy a rok 03 (poslední old model). U známého v citroenu - kupované u nich a u nich tak servisované, takže km byly poctivé. Bohužel jsme volali už pozdě :(

A těšíme se na fota tvého autí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...