Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik bude stát tenhle servis?


brade

Recommended Posts

Zajímalo by mě to, neboť se v serviceboxu fakt nevyznám :) dokáže někdo poradit, prosím?

- rozvody

- zadní pravé ložisko

- výměny filtrů atp.

- výměny kotoučů

Lze to rozepsat nějak položkově? Nechci znát cenu za práci, tu má každej servis jinou, jde mi o nějakou předběžnou představu

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou reakci :)

No, abych se přiznal, nějak jsem s touhle cenou počítal... kolem 30k CZK. Uvidíme, jak se blejsknou v ofiko servisu a jestli z nich vypáčím nějakou cenu, když už jsem ten pravidelný zákazník.

To zadní ložisko mě ale fakt se*e - mám najeto 150k a už se podělalo? A prý se ještě mění zároveň druhé na nápravě, to se mám na co těšit...

Ještě možná hloupá otázka, jak přesně poznám sjeté brzdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa toho čomu hovoríš sjeté. Ak myslíš normálne opotrebenie tak ide iba o hrúbku doštičiek ktorá by nemala klesnúť pod 3 mm. Postupne sa opotrebováva i kotúč a na tom je to vidieť výraznou hranou pri vonkajšom obvode. Za opotrebovaný sa považuje ak sa jeho hrúbka zmenší orientačne o 10%,

Napríklad u teba by to malo byť z 26 mm na 24mm.

[upravil dne 14/7/10 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opotřebované již jsou, je to cítit na menším brzdném účinku. Jde mi spíše o to, kdy už vážně končí sranda a je potřeba ty brzdy vyměnit - mám tam sérii. Řekne si auto samo o výměnu? Nemám možnost shodit kolo a změřit tloušťku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau

Minuly tyzden som menil rozvody v Ceskom origo servise.

Rozvody+vsetky tesnenia s nimi spojene (tych je tam snad viac ako kovovych materialov :o)

+nejaka retaz tusim ze medzi vackami.

+vodna pumpa.

+zamok veka nadrze (vymena)

+osvetlenie SPZ (jedno to male svetlo som mal utrhnute)

Celkova cena aj s pracou 18 800 CZK

Neje to sice malo, ale myslim ze na Slovensku u nejakeho garazmajstra by som ani moc neusetril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu zadnému ložisku, prečo xcešš meniť oba naraz? Ak odišlo ako mne po 100 000km. ide o chybu materiálu, ja som ho rozobral, voda v ňom nebola, vazelína bola čistá, guličky vyzerali OK, ale úplne sa vydralo futro asi na troch centimetroch po obvode. Jednoducho zlý odliatok, nechápem, prečo by som mal meniť aj druhé:bojim Nejde predsa o guľové čapy či stabilizátory tak načo?

Mimochodom, kúpil som tam nemecké ložisko cena 115€ a vedel by som ho zohnať aj pod 100€ tak treba hľadať, pretože na rovnakých veciach od rovnakých výrobcov ale rôznych dodávateľov môžeš ušetriť pekné peniaze:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiska se nemusí měnit obě.

Jen pro porovnání cen něco málo (ol. filtr má nové číslo)

00004246P7 SADA PŘ KOTOU 3 262,00 CZK 3 914,40 CZK 3 914,40 CZK

00001201E8 ČERPAD CHL KAP 1 707,25 CZK 2 048,70 CZK 2 048,70 CZK

00001109AJ OLEJOV FILTR 349,00 CZK 418,80 CZK 418,80 CZK

0000374887 CEL NÁBOJE 2 210,25 CZK 2 652,30 CZK 2 652,30 CZK

To počítám, to máte skoro všechno o 50 % dražší :o

[upravil dne 14/7/10 Milhaus65]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...