Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prosim poradte predne a zadne dvere


jozo11112

Recommended Posts

Aj mne sa jedna pani postarala o par neprijemnych zazitkou na parkovisku :grr

Trafila mi lave zadne dvere. Moc ti sice nepomozem, lebo po vymene v origo servise vsetko ide ako ma.

S tymto si vsak asi urcite doma sam neporadis. Pokial ti nemenil kablovy zvazok v dverach za novy, tak by snad mohlo stacit len nieco prihlasit do BSI (zamok, dialkove)

Pokial mas teda vsetko dobre zapojenne so starou elektroinstalaciou, tak skoc na dia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem nepochopil cemu rikas stare dvere?

jsou tam ty puvodni zamky?

co byly v tom aute nebo ty co byly v tech nandavanych?

pokud to mas zamceny tak Ti moc neporadim? mozna by to slo pres konektor odemknout.

nebo to muze byt skrizeny na coz pomaha zahybat s dverma, ale to jsi asi zkousel.

a nebo nemas spojeny kliky a zamek to vetsinou resim vyndanim sedacek a tapecu ale nevim jak to je u 407 jestli si tim pomuzes a jestli se jde dostat na zamek.

[upravil dne 14/7/10 Chip]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tych zadnych dverach mas pravdepodobne superzanykanie. mas dve moznosti. jedna je diagnostika a pozriet tam co je s centralom. dajusa tam ovladat zamky, central,......

dalsia moznost najst zvazok kablov co ide ku zadnym dveram, tu na fore sa opytat niekoho ake cislo vodicov ide ku superzamykaniu a potom na tie vodice pripojit napajanie a odomknut to tak. Ja som to minule tak robil na C3. Tam to boli 3 vodice. jeden zelenozlty-zem a dva sive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jofo

Na tych zadnych dverach mas pravdepodobne superzanykanie. mas dve moznosti. jedna je diagnostika a pozriet tam co je s centralom. dajusa tam ovladat zamky, central,......

dalsia moznost najst zvazok kablov co ide ku zadnym dveram, tu na fore sa opytat niekoho ake cislo vodicov ide ku superzamykaniu a potom na tie vodice pripojit napajanie a odomknut to tak. Ja som to minule tak robil na C3. Tam to boli 3 vodice. jeden zelenozlty-zem a dva sive.

Radsej diagnostiku. Na tie cisla (potlac vodicov) sa vobec nespoliehaj. Tie sa mozu menit aj kazdy den vo vyrobe. Co sa tyka farby vodicov, tak spolahnut sa da len na cerveny vodic a ten sa do dverovych zvazkov myslim ani nikdy nedaval.

Jedina vec: !!! Ak najdes pri cisle vodica (cierna potlac) znacku SR_xxxx (xxxx cislo vodica - nemusi byt iba numericke), tak na tento vodic sa spolahnut mozes. Tento sa vo vyrobe nesmie nikdy zmenit. !!! Toto sa ale tyka hlavne vodicov v strede cockpitoveho zvazku a nie koncovych.

[upravil dne 15/7/10 medo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok chlapy este raz asi som to zle napisal neviem.... no tak vymenili sa obydvoje lave dvere a z povodnych sa vsetko dalo do novych dvery...po zapojeny konektorou a vsetkeho ostatneho som zistil ze sa zasekli zadne dvere.ked zamikam dialkovim tak sa tvari ze auto zamkne ale vodicove dvere po skuseny vonkajsiej klucky sa odomkne cele auto okrem zadnych L.dvery..a ked zamknem len klucom ta zamkne auto a neda sa otvorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozo11112

ok chlapy este raz asi som to zle napisal neviem.... no tak vymenili sa obydvoje lave dvere a z povodnych sa vsetko dalo do novych dvery...po zapojeny konektorou a vsetkeho ostatneho som zistil ze sa zasekli zadne dvere.ked zamikam dialkovim tak sa tvari ze auto zamkne ale vodicove dvere po skuseny vonkajsiej klucky sa odomkne cele auto okrem zadnych L.dvery..a ked zamknem len klucom ta zamkne auto a neda sa otvorit.

Ty to potom musis mat nejako opacne zapojene (pomiesanu vnutornu lucku s vonkajsou). To co ti robi vonkajsia by normalne mala robit vnutorna.

Vnutorna klucka dveri ti ako funguje? Myslim tak ze ked sedis v aute, zamknes a vyskusas otvorit vnutornou kluckou zamknute dvere.

Budes tam mat bud prehodene vodice, alebo si mozno nejaky jeden vodic zabudol pripojit. Skus podotlacat vodice do konektora a trosku pomykat. Ked je kontakt spravne osadeny v komektore, kat ma taku minimalnu volu dnu a von asi stvrt az pol milimetra. Ak sa s nim neda ani pohnut, alebo ma naopak privelku volu, tak je ten kontakt zdeformovany. Skus este podotlacat aj aretacie na kazdom konektore.

Inak uz potom jedine poistka (ale to mas asi skontrolovane), alebo poskodeny zamok pri demontazi. Nic dalsie ma nenapada.

Pokial si menil cisto len plechy dveri a vsetko ostatne mas povodne, tak by vsetko malo fungovat, tak ako ma.

trochu ma prekvapuje ale ze ked zamknes klucom tak ti to ide normalnne. Potom este mozno vyskusaj nnanovo prihlasit kluc.

[upravil dne 16/7/10 medo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...