Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problémy s klíšťetem


Stifler

Recommended Posts

Ahoj všem. Asi před 14 dny přítelkyni kouslo klíště a dneska po ránu to samé postihlo i mě. Jelikož se teď všude množí různé katastrofy s klíšťaty, naposled zde: článek, tak se vás ptám:

- co všechno nepříjemného se mi může přihodit po kousnutí klíštětem?

- má již někdo z vás nějakou osobní špatnou zkušenost po kousnutí klíštětem nebo v rodině?

Nevim proč, ale v posledních letech, kdy se množí všemožné vražedné nemoci, nějak přestávám věřit, že naše těla zvládnou bojovat proti i zdánlivě obyčejným nemocem, tak se chci jen dozvědět, jestli někdo z vás ví víc, než já. A já vlastně nevim vůbec nic. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: presne :D ... kliestov som mal v zivote plno a aj ludia v mojom okoli, choroby su skor vynimocnostou na pocet pohryznuti...

...hlavne nedavat na kliesta MAST a ani ho nijako nedusit kym je v tele, v tom robia ludia velku chybu, prave ked kliest zomiera tak vylucuje to najvacsie svinstvo:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Qcko

oddie: presne :D ... kliestov som mal v zivote plno a aj ludia v mojom okoli, choroby su skor vynimocnostou na pocet pohryznuti...

...hlavne nedavat na kliesta MAST a ani ho nijako nedusit kym je v tele, v tom robia ludia velku chybu, prave ked kliest zomiera tak vylucuje to najvacsie svinstvo:bojim

já ho nijak nedusil, vatičkou namočenou v rostlinném oleji jsem ho vykroutil a ještě na tý vatičce mi běhalo až moc živě, tak jsem ho pak spálil, až jsem se lekl, jak vybouchlo. Dal jsem si na zobanec Švédské kapky a doufám, že budu mít pokoj a kousanec se brzo ztratí. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne nezabudni, že najmä u tej boreliózy je veľmi dlhá inkubačná doba - až pol roka. Príznaky podobné chrípke, fľak okolo vpichu nemusí byť. Vtedy si treba spomenúť, že si mal kliešťa aby lekár nasadil správne antibiotiká a neposlal ťa domov s chrípkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tu encefalitidu nebo boreliozu zachytis pri prvnich priznacich, neni to tak hrozny, myslim ze to jsou dva tydny leceni antibiotiky, pokud to zacnes lecit pozde, je to blby. Chce to si pamatovat kdy jsi mel to kliste a kdyz pujdes treba za 14dni k doktoru (treba s bolenim hlavy, nebo nevolnostma) tak o tom klisteti rict. Taky je spatny, kdyz se Ti udelaji fleky tam kde jsi to kliste mel.

Na encefalitidu je ockovani, 1/3 z toho proplaci pojistovna, ockovanej jsem. Na boreliozu asi nic neni.

Kliste mam kazdej rok skoro kazdej tejden v lete (jednou i 7 klistat najedou) a zatim se mi nic nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Qcko

oddie: presne :D ... kliestov som mal v zivote plno a aj ludia v mojom okoli, choroby su skor vynimocnostou na pocet pohryznuti...

...hlavne nedavat na kliesta MAST a ani ho nijako nedusit kym je v tele, v tom robia ludia velku chybu, prave ked kliest zomiera tak vylucuje to najvacsie svinstvo:bojim

já ho nijak nedusil, vatičkou namočenou v rostlinném oleji jsem ho vykroutil a ještě na tý vatičce mi běhalo až moc živě, tak jsem ho pak spálil, až jsem se lekl, jak vybouchlo. Dal jsem si na zobanec Švédské kapky a doufám, že budu mít pokoj a kousanec se brzo ztratí. :roll

Mě doktor řekl, že se to má správně vyndavat kleštěma a hlavně s ním moc nekroutit. Klíštěti se může \"zamotat hlava\" a vyzvracet se a tím infikovat :D Nevím, co je na tom pravdy, ale už jsem to slyšela od té doby na více místech. Každopádně hlavní je nic nepodceňovat a když se Ti udělá flek nebo se nějak zvětší, raději dojít k doktorovi. Asi bych to ale moc nehrotila, to by se člověk pak bál všeho.. máma měla boreliozu, ačkoliv klíště neměla pět let a chytla to od jiné potvory.. Hlavní je nic nepodceňovat a zároveň po každém klíštěti nevyšilovat, jinak se z toho člověk zblázní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My co vyrustali v blate se jen tak hned neceho neleknem :D Dnes je to sama pece a telo si odvykne bojovat :) Ale tim to nechci zlehcovat.. hlidat priznaky ale nejak se tim nezatezovat.. nezapomen ze v clancich nikdy nebude \"Mel jsem kliste ale nic se mi nestalo\" a tech by bylo zaaatracene hodne :super

PS: Pobavilo me duseni klistete pac se me vybavylo jak bys ho ozivoval v pripade uduseni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad vyndavání klíštěte - nezapatlávat ničím masstným. Lepší je rovnou stříknout desinfekcí. A co se vyndavání týče, vyndavám jej sirkou, párátkem, ulomeným dřívkem, tvrdým stéblem... jde to naprosto v pohodě. Tahat s sebou kleště je blbost. avíc tou sirkou jej nepřetrhnete jako kleštěma nebo pinzetou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klíště není zvíře, je to parazit

jinak je na vyndání dobrá taková plastiková karta se zářezem

když ti zůstane po vyndání nějaká ta nožička v rance, tak nepanikař, tělo ji vyloučí podobně jako třísku, nožičky nejsou infekční

v roce 1998 jsem se nechal očkovat (po tom co můj bratr skončil na půl roku ve špitálu kvůli borelioze)

a dodneska mám protilátek tři prdele, vždy když nadejde doba k přeočkování, si nechám nabrat protilátky a výsledek je pokaždé stejný, a to slovy doktora:\"máte toho dost, další dávka zbytečná, přijďte za dva roky\". to se opakovalo už 4x!!! Je vidět, jak ta vakcina je silná a je zbytečný to do sebe rvát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojí zkušenosti, si nemusíš rány po vytaženém klíštěti všímat něco kolem 3 týdnů. Pokud po 3 týdnech je místo vpichu stále červené, tak šupky dupky za doktorem. Mě nasadil antibiotika, protože v krvi v té době není ještě nic k poznání. Po doléčení antibiotiky doktor zkusí krev a je vše O.K. Ale červenou ránu po klíštěti, aby to nevypadalo, že jsem hypochondr, jsem měl jedenou ze sta případů. Takže klídek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

jinak je na vyndání dobrá taková plastiková karta se zářezem

když ti zůstane po vyndání nějaká ta nožička v rance, tak nepanikař, tělo ji vyloučí podobně jako třísku, nožičky nejsou infekční

Buď karta, nebo háčky - prodávají se ve zverimexu. :D

http://www.granulmania.cz/cz-detail-111509-hacek-na-klistata-2ks-v-bal.html

Nožička v rance nezůstane, bo nožičkou se nedrží (drží se hypostomem). ;)

Klíště nepálit, prasknutím totiž rozšíříte svinstvo do okolí.

Proti borrelioze vyskytující se u nás vakcína neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...