Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nacitanie map do RT4


colusso

Recommended Posts

ahojte. mam autonavigaciu RT4 a problem spociva v tom, ze som do nej nahral vsetky mapy 2009-2010, ale po spusteni navigacie mi stale vypisuju \"Inicializacia CD\" a navigaciu mi nespusti. Mapy su pri tom vsetky nacitane na HDD, ale zrejme navigacia ich nevie nacitat. neviete v com moze byt problem? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

V červnu jsem si pořídil P407 se systémem RT4, byly v něm nahrané mapy 2006/2007, na netu jsem si stáhl 1.ed. 2009/2010 (vychází 2x ročně), je to 10 CD, největší (obraz disku v souboru ISO) je Francie má 487MB, nejmenší Pobaltí (Eastern Europe NE.iso) má 87MB, Česko a okolní státy má 308MB. Obrazy CD jsem postupně vypaloval na CD-RW a instaloval. Při i instalaci se nejdříve objeví hláška \"identifying CD..\", když CD systém pozná, tak vypíše název obsažené mapy a verzi a požádá o potvrzení update systému. Po potvrzení začne data ukládat, na displeji je posuvný ukazatel, který se plynule posouvá tak do 1/4, pak se na dlouho zastaví, před koncem instalace poskočí až ke konci ukazatele, po dokončení čtení dat vysune CD (odeberte ho, nebo za chvíli zase zajede) a nakonec se objeví hláška o ukončení update, pak teprve je instalace dokončena a nová mapa se objeví v seznamu nainstalovaných map. Doba instalace 1 CD je od 15 do 30min, je lépe to dělat při jízdě nebo s nastartovaným motorem, jinak se může aktivovat ochrana baterie a vypnout systém.

Na netu jsem narazil i na mapy do RT3, které mají jinou strukturu CD. Ty pro systém RT4 mají v základním adresáři jenom informační soubory o CD (asi 8) a pak adresáře [uPG] a [MAPPE], ty pro RT3 mají v základním adresáři spoustu podadresářů (přes 200) typu [1_01],[1_02]..... atd. a asi 50 souborů.

A když už jsme u toho, nemáte náhodou někdo nové mapy 2010/2011, aspoň Česko (Eastern Europe NW)?

[upravil dne 23/7/10 misan60]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kajvet

misan60: nevím jak u RT4, ale u RT3 např. u map Česka a ostatních států je ISO soubor o velikosti 512MB!! Což se mi zdá více než podivné...Dle mého názoru nemáš kompletní ISO soubory, a na netu je už dávno neseženeš...

Nechápu, proč by velikost ISO souborů měla být zrovna 512MB, velikost záleží na množství dat na CD, které pro jednotlivé mapy není stejné a už vůbec nechápu, proč pochybuješ, že jsem je stáhl z netu (kdo hledá, najde)! Nejsou sice úplně nové, ale o 3 roky aktuálnější než ty, co jsem tam měl. Mapy jsem po instalaci projížděl, všechny fungovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápeš asi víc věcí.. Říkám ti že mapy RT3 Česka 2009/2010 mají 512 MB...nevidím jediný důvod aby pro RT4 byly o 200MB menší než pro RT3, když podklady map budou stejné jen se budou lišit v kořenových souborech a adresářích...Ohledně stažení z netu - pomineme-li fakt o warezu, pak už to tu jednou bylo psáno, že vesměs tyto soubory z netu jsou nyní již neúplné nebo poškozené...Poslední mapy 2010/2011 vyšly cca před měsícem a to po roce od verze 2009/2010 (takže již nevycházejí 2x do roka).

[upravil dne 23/7/10 kajvet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kajvet

Říkám ti že mapy RT3 Česka 2009/2010 mají 512 MB...nevidím jediný důvod aby pro RT4 byly o 200MB menší než pro RT3

A nebude tím že RT4 má HDD kde je část dat z CD již uložena a tím pádem není potřeba mít pro RT4 objem dat 512MB?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad není pravda: Kajvet sice nemá systém RT4, ale má pochybnosti. Já ho mám, mapy jsem aktualizoval a fungují - o tom nemá cenu dál diskutovat. To je asi tak, jako když napíšu, že jsem zkusil hovězí řízek a je docela dobrý, o on bude oponovat, že sice jedl jenom vepřový, ale že si myslí, že z hovězího řízek udělat nejde a že se hovězí maso ani nedá sehnat.

Pro ty, kteří mají RT4 a mají problém s aktualizací map jsem podrobně popsal, jak proběhl úspěšný update. Pro ty ostatní, kteří jenom mlátí prázdnou slámu: HOWG - domluvil jsem, nebudu už dál reagovat.

A nemyslím, že bych porušoval pravidla, žádný odkaz ke stažení jsem neuvedl.

[upravil dne 23/7/10 misan60]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: misan60

V červnu jsem si pořídil P407 se systémem RT4, byly v něm nahrané mapy 2006/2007, na netu jsem si stáhl 1.ed. 2009/2010 (vychází 2x ročně), je to 10 CD, největší (obraz disku v souboru ISO) je Francie má 487MB, nejmenší Pobaltí (Eastern Europe NE.iso) má 87MB, Česko a okolní státy má 308MB. Obrazy CD jsem postupně vypaloval na CD-RW a instaloval. Při i instalaci se nejdříve objeví hláška \"identifying CD..\", když CD systém pozná, tak vypíše název obsažené mapy a verzi a požádá o potvrzení update systému. Po potvrzení začne data ukládat, na displeji je posuvný ukazatel, který se plynule posouvá tak do 1/4, pak se na dlouho zastaví, před koncem instalace poskočí až ke konci ukazatele, po dokončení čtení dat vysune CD (odeberte ho, nebo za chvíli zase zajede) a nakonec se objeví hláška o ukončení update, pak teprve je instalace dokončena a nová mapa se objeví v seznamu nainstalovaných map. Doba instalace 1 CD je od 15 do 30min, je lépe to dělat při jízdě nebo s nastartovaným motorem, jinak se může aktivovat ochrana baterie a vypnout systém.

Na netu jsem narazil i na mapy do RT3, které mají jinou strukturu CD. Ty pro systém RT4 mají v základním adresáři jenom informační soubory o CD (asi 8) a pak adresáře [uPG] a [MAPPE], ty pro RT3 mají v základním adresáři spoustu podadresářů (přes 200) typu [1_01],[1_02]..... atd. a asi 50 souborů.

A když už jsme u toho, nemáte náhodou někdo nové mapy 2010/2011, aspoň Česko (Eastern Europe NW)?

[upravil dne 23/7/10 misan60]

Ahojte. Toto vsetko prebehlo, inicializacia CD, samotny update a na konci CD vysunulo a restartovalo system. Po restarte som chcel pustit navigaciu a hned mi vybehla hlaska Identifikacia CD a nic. Skusim preinstalovat soft a uvidim co to spravi. Ked to nepojde asi sa na to vykaslem, uz nemam na to nervy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: colusso

Ahojte. Toto vsetko prebehlo, inicializacia CD, samotny update a na konci CD vysunulo a restartovalo system. Po restarte som chcel pustit navigaciu a hned mi vybehla hlaska Identifikacia CD a nic. Skusim preinstalovat soft a uvidim co to spravi. Ked to nepojde asi sa na to vykaslem, uz nemam na to nervy :(

Řekl bych, že ta hláška o identifikaci CD se objeví jenom, když se zasune instalační CD, pak samozřejmě navigace nenajede a znovu se rozjíždí instalace. Navigace RT4 přitom pro použití žádné CD nepotřebuje, jenom se navolí na ovládacím panelu, spuštěna je stejně jako rádio nebo telefon hned po zapnutí zapalování. Není problém v tom, že necháváš instalační CD v mechanice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brizan

Původně zaslal: kajvet

Říkám ti že mapy RT3 Česka 2009/2010 mají 512 MB...nevidím jediný důvod aby pro RT4 byly o 200MB menší než pro RT3

A nebude tím že RT4 má HDD kde je část dat z CD již uložena a tím pádem není potřeba mít pro RT4 objem dat 512MB?:myslim

Do 2008 měly RT3 a RT4 stejná cd.

Současná cd pro RT4/5 jsou menší. Zkoumal jsem a důvody jsou 2.

1. Jelikož navigace neběží z cd jen se instaluje na HDD, je použita vyšší komprese dat, kterou by v realném čase RT3 nezvládla.

2. Některé cd RT4 nemají Major roads europe Hlavní tahy Evropy. Taky se nedají už koupit samostatně, třeba zrovna EEW zrovna kde je CZ.

CD Něměcka, Francie , Itálie jsou mírně menší. Obsahují Hlavní tahy ale viz bod 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...