Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej 2.1Td TOTAL vs. CASTROL


Lord Back

Recommended Posts

Ještě jsem se chtěl zeptat jakej je nej olej do 2.1Td loni jsem tam dal Castrol Magnatec 10w40 ale letos chci přejít na TOTAL Quartz 9000 ale je tam cena téměř o 150kč menší než u castrolu máte s tím nějakou zkušenost aby to nebyl nejakej šmejd já dával vždy do všeho jen magnatec ale prej by tam měl bejt total tak nevím co je lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak nic nechci prudit to jsem nečetl že by tu byl problém tak to rači neřešte lidi. Nechám to při starém když to jelo do teď tak to pojede i dál. matně si vzpomínám že tu byl jeden boj o oleji do kterého jsem se dostal ale už si to taky nepamatuju zkusím si to najít v historii a nebudu prudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu jednoducho nemôžeš spomenúť že považuješ Castrol za dobrý olej, modlou je tu Total ako jediné správne riešenie. Najkurióznejší argument bol \"do francúzskeho auta - francúzsky olej\". :D

Dávaj značku ktorej veríš a špecifikáciu podľa odporúčania výrobcu auta.

Ja som vždy dával do všetkých svojich áut Castrol a nevidím dôvod prečo by som to mal meniť. Keď je vhodný do špičkových motorov prémiových značiek tak neviem prečo by nevyhovoval i Peugeotu.

Tak a teraz nás ukrižujú oboch. :D

[upravil dne 12/7/10 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)tak jsem to nemyslel pastorku, jen si myslím,že o olejích se tu už nic nového nedovíme--jasně že at si dává každý olej jaký chce, ty známé značky jsou přibližně všechny stejně kvalitní,taky nedávám furt total když seženu velmi levně (zadarmo:D) olej jiné značky--jen si prostě myslím,že o oleji je tu toho dost...

nejvíc se mi líbí dotaz: jaký dáváte olej a půl fora napíše co tam dává...,a za hodinu stejný dotaz :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lord Back

aha tak nic nechci prudit to jsem nečetl že by tu byl problém tak to rači neřešte lidi. Nechám to při starém když to jelo do teď tak to pojede i dál. matně si vzpomínám že tu byl jeden boj o oleji do kterého jsem se dostal ale už si to taky nepamatuju zkusím si to najít v historii a nebudu prudit.

sory, ale musel jsem ... jinak castrol nebo total, to je jak rika, muj kolega v branzi, to je z jednoho kontejneru :)

obe to jsou spickove znacky, castrol je JEN a POUZE predrazeny :), neco jako octavia :)

takze jestli mas ted nekde castrol, klidne tam lij castrol, jestli chces zkusit total a usetrit, zkus total, akorat bych zachoval viskozitu cili total quartz 7000 10w40 (treba i diesel) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsi mě uklidnil s octávkou s prominutím vole tu mam taky. myslím to samozřejmě ze srandy aby ses neurazil. Ale věř tomu že na tu předraženou octávku jsou díly fakt levnější než na 406ku já mam strašně moc rád obě dvě auta i když to není asi normální taková konkurence a on má pod jednou střechou obě a má je rád no to je ale debil. hlavně tu neřešte octávky tam taky neřešíme peugeoty jen tu a tam si nějakej debil něco přisere ale tam to ignorujeme. Já mam peugeota na každodení ježdění a octávka je moje hračka s tou jezdím když si chci jen zařádit nebo na nějakej ten tuning srázek tu mam 5let a najel jsem na ní 38000km jen sezóní autíčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

:)tak jsem to nemyslel pastorku, jen si myslím,že o olejích se tu už nic nového nedovíme...

sorry ak to tak vyznelo ale nereagoval som na teba.

Vždy keď som tu spomenul Castrol tak ma niekto zvozil a túto skúsenosť som chcel odľahčeným spôsobom odovzdať novej generácii. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar!Ja davam uz 4 roky do auta Total Quartz.Jednak je to lacnejšie,a jednak sa to odporúča výrobcom,takže neviem prečo každy vymišlá.Ja mám takisto 2,1 TD.Inač nechápem,že prečo sa rozhoduješ na 9000-ke,keď tam ma isť 7000-ka.Ja by som tam nedával full syntetiku.Moj motor ma už nabehané 250000 Km.No,ale rozhodni sa!Miešať oleje po každej výmene,to nieje bohvie čo!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já si myslím že 9000 mu určitě neuškodím spíš na opak bude lepší na zimní starty nebude tak hustej při -20 než 10w40 si aspoň myslím možná je to tak řídký že bude i klepat motor mám tu zkušenost z jinýho auta který mi na 0W30 začal klepat už mi tam asi neudržely hydroštosy olej nebo co měl taky 480000km ale ten jsem tam zkusil jen kvůli ceně měl jsem tenkrát docela dobrou cenu ale zase jsem si s tím vypláchnul motor aspoň k něčemu to bylo dobrý. Může se stát že si ho vypláchnu i 406 je to možný ale já to risknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9000 bych asi videl jako zbytecny, ta 7000 uplne postaci a i s filtrem a olejem z eshopu ta vymena vyjde na nejakych 650-700Kc

Jinak Castrol - Total vsechno jedno, kdyz to splnuje motorem pozadovanou specifikaci, jak uz ale psali nahore, Castrol je zbytecne predrazenej (dle chemickych rozboru co se delaly u nas v laborce dokonce Total vykazoval trochu vetsi chemickou odolnost nez Castrol, pomaleji starnul)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se rozhodl pro 9000 protože u něj píšou že je to pro přeplňovaný a víceventilový motory a já mam obojí a u 7000 to nepíšou. Jinak za litr oleje dám 165kč a u magnatecu jsem dával 350kč a byla to polosyntetika já ho tam dám a když to bude něco robit dobře tak to zase vyleju a budu mít radost s toho že jsem si propláchnul motor ale syntetika mu nemůže ublížit jelikož při provozní teplotě je stejná hustota jako u 7000 akorát v mrazech je furt pěkně rítkej. V tejdenku mi ten olej přijde tak vám písnu jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...