Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Na tři válce, smrdí olej


Dandy123

Recommended Posts

Zdravím,

stala se mi nemilá věc...Mám P306 Cabrio 96 a normálně jsem zastavil na parkovišti. A znovu jsem nastartoval, že to přeparkuju, ale už jsem jel na tři válce, auto vůbec netáhlo a šíleně hučelo. Tak jsem to zkusil ještě párkrát, ale stále dokola. Dotáhl jsem to do servisu a kabely i svíčky OK. Měli podezření na startovací modul a dokonce chlapík říkal, že měl pocit, že mi hoří motor, ale to se kouřil jenom olej. Ale modul to není a teďka mi řekl, že to bude něco v motoru.

Že prý buď těsnění pod hlavou, klapka, hlava a nebo celý motor na odpis. Má najeto asi 280tisíc. Na diagnostice nic nezjistil. Co může být nejčastější příčina? Už jsem do toho auta dal tolik peněz, že se bojím dalších oprav. Prosím, poraďte. díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostice nezjistili nic. To znamená, že tlak ve válcích je v normě, že rozdíly tlaků mezi válci nepřekročí normu, že tlak oleje je v pořádku, teplota chladící kapaliny je v pořádku. Zkrátka, že diagnostikovali technický stav motoru a tomu vůbec nic není. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Ak sa stretne motor tak väčšinou je tých ventilov zohnutých viac a temer vždy je to problém rozvodov.

Nechápem súvislosť s vysokou teplotou a skrútením hlavy.

Každopádne by oprava mala byť lacnejšia ako spomínaný druhý motor.

Neb mi tekl chladič a při jízdě po dálnici občas po zastavení to vřelo, tak se dolívala studená destilka do chladiče. Což mi někdo řekl, že jak je to rozpálené, a dá se studená voda, tak se může zkroutit hlava. Možná i tím. Ale prý ta hlava ještě není jistá, že mi řekne zítra co a jak i s cenou.

Tak mi nabídli motor za 5,6 tisíc i s dopravou. A má najeto necelých 100tisíc. Rozvody čerstvě dělány.

Se jenom bojim, že pokud bych opravil ty ventily, udělal rozvody a těsnění hlavy, že by mohla odejít ještě něco. Ten motor nebyl nikdy udržován a nic tam nebylo měněno. Teďka mi původní majitel sdělil, že jak ho koupil ojetý, že rozvody vůbec nedělal. Takže takových 100-150tis to muselo ujet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...