Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EGR zaslepenie - Navod - Obr


TycoonX

Recommended Posts

  • O 3 roky později...

Pozerám že je tu tých tém dosť ale len s chabými návodmi..

tak sem pridám moje skúsenosti

Zaslepenie EGR ventilu návod::

Pre Peugeot \\ CItroen 1.9TD, 1.9D

dhxa.jpg

Pre Peugeot \\ CItroen 2.0 HDi RHZ, RHY

hdi20.jpg

Po zaslepení : P406 1.9TD , motoru nachvílu vyleteli otáčky asi na 2000 (pri čistení sania mi trochu popadalo do valcov) a z výfuku bolo cítiť spáleninu (spalovanie bordelu)

Auto som na prvej dlhšej trase (40km) popreháňal na 4000 otáčok

Motor je tichší, má lepší ťah, menej dymí ,a začal štartovať na prvý krát, turbo krásne počuť ....spotreba neviem nemeral som

Kto váha nech neváha.. ked uvidíte ten bordel v saní, (cca 0,5-1cm) nánosu sadzí.. vám bude jasné že motoru to neprospieva

Je lepšie dať podložku pod samotný EGR ventil, zabráni sa tým usadzovaniu sadzí priamo na ňom a tým jeho znefunkčnenie (pre prípad žeby si ho chcel niekto pred emisiami časom odslepiť)

Neviem ako je to u 2.2 HDi DW12ATED ale chystám sa ho zaslepiť aj tam. Návod pridám časom

howgh

[upravil dne 12.7.2010 TycoonX]

EDIT ::

2.2HDi popis funkcie EGR ventilu a schéma

1. http://www.c5club.cz/graphics/dynamic/galeria/12788408214c398ff552117.jpg

2. http://www.c5club.cz/graphics/dynamic/galeria/12788408504c399012edfc3.jpg

[upravil dne 13.7.2010 TycoonX]

Vyresili jste to nejak na tu 2.2 chtel bych ho taky zaslepit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 1 rok později...

MIRO-PEUGEOT 607 2,2HDI 86kw.Ja som musel odstaviť EGR,lebo EGR ventil bol max otvorený a motor to dusilo.Príčinu zatial nepoznám,možno súvis z lambda sondou alebo váhou vzduchu.El.mgnet. regulačný ventil vyzera biť v poriedku.Odstavenie EGRka som jednoducho odpojil hadičku od el ventilu.No je nutné zaslepiť hadičku ovl.podtlaku k el.ventilu.CHcem aby mi EGR riadne fungovalo,no zatial nepoznám súvislosti problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miroslav petrik -kukni sa na diagnostike ci ho rj motora ovlada to znamena ci sa tam hybu percenta ,po pridani plynu musi egr ist takmer na 0 percent 

ak to tak bude 

urob jednoduchy test odpoj od elektromag ventilu konektor a stiahni hadicku z egr  a nastartuj  ak ta hadicka bude robit podtlak  tak elektro-ventil je spatny 

alebo hadicku nechaj napojenu na egr  a nesmie ti potiahnut tycku egr, musi ostat v dolnej polohe ak ju potiahne elektroventil je spatny

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 2. 11. 2018 at 9:47, ChouLu napsal:

A jak na to podle tebe přijdou? Vlastní zkušenost? nebo jen Jedna paní povídala? :) 

Žeby cez diagnosticku zasuvku ? Nebudú sa ti po pridaní plynu pohybovať percentá spätného prúdenia výfukových plynov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo hosi a devcata v CZ je dost omezeni pro STK a jeste porad  projde i caadici Vochcafka s dymovou clonoou za zadama, to ale NEPLATI uz za carou v Rakousku nebo ve Svajcu. Kdyz Te nacapa AFSINAG v Rakousku na IG-L treba jen za prekoroceni rychlosti tak maj pravo na cokoli. Zacnou 50 Eckama za rychlost a nez se nadejes tak k tomu ekologickou pokutou 2 000 Ecek, potom nasleduje JEJICH STK a zaslepenej EGR nebo vykuchanej/nefunkcni filtr pevnejch castic znamena odstaveni vozidla, zabaveni RZ a technicaku. Odtah, oprava vsech nedostatku a opetovna kontrola na JEJICH STK podle JEJICH metodiky. Auto v CR nemuzes ani zrusit nebo odhlasit, nemas papiry! A tahle sranda vychazi v souctu na bambilion!

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na IG-L tě v případě, že tě zastaví pro překročení rychlosti, odstaví rovnou. Můžeš se dohadovat jak chceš. Pak si zkus sprostě zanadávat, třebaže česky a nechaj tě vychladnout rovnou v cele...

U nás se "zpřísní" zákon, no hádejte, jak to dopadne. Čecháček se nezmění, jen bude víc žvanit o šikaně a buzeraci... Ale chápu to, schody se zametají odzhora, takže když všichni vidí ty Babiše, Zemany, Rathy, Bohmy, není se čemu divit...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pacho69  Na IG-L je to jasne, JENZE AFSINAG ma spoustu velmi dobre vybavenych pracovist i podle dalnic a kdyz se rozhodnou, tak temahle stendama nechavaj protahnout prave Cechacky, Polaky, Slovaky. EGR a FAP jsou jasny. Oni jsou velmi korektni, ale velmi neustupny, jsou schopny merit i treba hlucnost: ladak a mas smulu za stovky/tisice Ecek. Mne stacilo se jsem nemel v rakvi vsechno dukladne pripoutany a z Jarovcou sup zpet do BA koupit poutaci pasky a sit. Nastesti mi na to dali hodku tam a zpet, jinak hrozili taky detailni technickou!

Proto mi prijdou docela usmevny nektery zdejsi navody vyradit EGR, kup polske radoby Fap apod.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já z Rakouska osobní zkušenost nemám, tam zastavili mě jen dvakrák. Poprvé někdy v 98 roce, to jsme nebyli ani v  EU vraceli se z Francie, ve dvě ráno a to fakt byla buzerace. Jeli jsme služebním a nemohli najít, kde je VIN. Takže si nás vychutnal - vše  z auta ven, doplňky výbava, žárovky, pojistky a ty debility kontroloval snad každou zvlášť... Podruhý mě zastavili, když jsme jeli na hory, nevím, 3-4roky zpět, to se jen zeptal, jestli máme řetězy a jestli je umíme nasadit, že to dál asi budeme potřebovat. Osobní zkušenosti mám ze Švajcu, tam mě kontolovali služebním už asi 3x, s pažoutem jen jednou cestou do Livigna. A fakt se s nikým nemazlej, jsou korektní, neúprosní a důkladní. Je jedno z kterýho jsi státu. Protože jsem měl vždy všechno v pořádku, tak jsem nezažil žádný nepříjemnosti. Ale kolega přerovnával auto, protože měl lyže vevnitř. Co se týče vykuchání filtru pevných částic nebo EGR, neznám osobně nikoho, kdo by tuhle zhovadilost měl. To je fakt "čecháčkovina" nejvyššího kalibru (ono když si koupíš olítanou popelnici z firemního fleetu, dá se holt očekávat, že filtr prostě bude plnej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...