Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

auto chcípá - problém vyriešený


Bamatala

Recommended Posts

Ahojte,

dnes som nastartoval auto na kupku a pustil klimu naplno a asi po 3 min. auto zdochlo :o

Nastartoval som opäť bez problémov a isiel asi 20km bez problémov.

Zastavím na semafóre a opäť zdochol. Naštartoval som ho motor beží O.K a prídem na parkovisko a zistím že pri určitých otáčkach ako keby nedostával benzín..teda držím plyn na 3000ot a zrazu spadnú a opäť vyletia, ak nepodržím plyn zdochne.

... dik za každú radu, mne to pripadá ako keby benzín nedostával...inač PC neukazuje žiadnu poruchu.

:aut

[upravil dne 11/7/10 Bamatala]

[upravil dne 18/7/10 Bamatala]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám trošku podobný problém. Mě tohle dělá při rozjezdu(je jedno jestli za studena nebo zahřátý) tak má motor jakoby \"pauzu\" i když přidávám plyn otáčky jsou pořád nízko nebo padají a pak to rychle vystřelý na 2500ot. - 3000ot.

No a pokud stojím v koloně a pocukávám(při vypnuté klim., rádia...) nebo stojím na křižovatce a chci se rozjet, otáčky pomaličku padají až motor chcípne. Na volnoběh to běží v pohodě, většinou to chcípá až při rozjezdu :nevim

Bamatala: Sorry, že jsem to hodil sem. Přišlo mě zbytečný vytvářet novou diskuzi :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som sa do toho včera pustil a zistil:

myslel som si že je to krokový motorček ale ee :ticho

keď mi to zdochne tak nemám vôbec tlak v paliv. potrubí, teda skúšal som to na rampe na tom odvzdušňováku a pumpa v nádrži akoby ťahala naprázdno.

Pri naštartovaní tlak O.K až kým nezdochne podobne ako eler-ovi a keď je down tak tlak nie je. Na diag všetko O.K. - takže mi príde že jedine čerpadlo v nádrži. Už bol s ním trabble ale vtedy mi diag. hlásila nízky tlak paliva a na čerpadle bola prelomená hadička. Dal som tam druhú z Felicie a neviem či sa niečo nepoj... Zajtra sa do toho pustím, rozoberiem a dám info. Podľa môjho názoru sú to uhlíky na čerpadle :roker

ešte niečo. - presne tak isto nám dom zdochýnala Skoda 1203 ked sa zohriala AC pumpa :D:D:D

[upravil dne 16/7/10 Bamatala]

[upravil dne 16/7/10 Bamatala]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalani, niečo podobné trápi aj mňa. Už som to to písal v sekcii Servis aj som s tým bol v reálnom servise a nikto nič :( Mne auto zatiaľ ešte nechcípne, ale podobne ako elerovi mi (za studena) ledva zvyšuje otáčky aj keď pridávam plyn a po prekročení cca 1800 - 2000 to zrazu trhne a vyrazí. Napadli ma dve veci, ale v servise to proste nechceli skúšať (nechápem prečo) a to - snímač teploty motora. Či nedáva RJ blbú informáciu a tá dávkuje zlú zmes alebo potom presne to palivové čerpadlo. Aj keď v tom prípade neviem prečo to po zohriatí motora prestane (aspoň u mňa) :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... hoši ja mám problém vyriešený..ťuk, ťuk, ťuk.

včera som bol na dielni u kamošša, vybrali sme čerpadlo - vyzeralo O.K.

Je v ňom malý filter ten bol tiež O.K. ...hmm a čo teraz.

Kamoš zobral telefón a volal do Intercars že koľko by stálo nové čerpadlo a tam mu vraví kolik, že jedno Bosch má dokonca skladom, že si niekto objednal a nedošiel. cena pre mňa 130€ :myslim, tak som mu povedal nech poň skočí.

Vymenili sme ho natahali benzín a čuduj sa svete - včera som spravil 200km, nezdochol už ani raz, motor sa akoby skľudnil... proste som spokojný, veď kto by nebol za toľko € :mrk

... ešte k tej klapke - tú som čistil ako 1-vú a nepomohlo.

toď môj postreh. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik... veď práve diag. mi nič neukázala ani prechodné ani trvalé závady. Potom už zostával len pokus omyl... ja som začal vyčistením klapky - žiadny rozdiel, no a začalo sa to potom zhoršovať.

!!! dnes prší tak som si spravil domáci test !!!

dal som čerpadlo do vedierka a pustil na 12V nech ide v kuse a popri tom si varím...vedierko je na balkóne - teda bolo a vrčalo si.

Iba zrazu počujem kolísanie otáčok čerpadla a prestalo tlačiť vodu len bzučalo.

Odpojil som 12V - zapojil späť a znovu tlačí :bojim --- na neuverenie, to isté mi robilo v aute.Bude to asi motorčekom pravdepodobne uhlíky alebo nejaká zrada.

držím palce pri odstranované trabble - Peugeot je super vozenie :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ja riešim momentalne podobný ak nie ten istý problém.. Ráno keď je teraz tak chladnejšie mi auto pri zosliapnuti plynu zacne zdochynat.. Udrzi si nejakych 500 ot. nezdochne len sa dusi a ked pustim plyn nabehne pekne spat volnobeh na 1000 ot. Ked sa motor trochu zohreje problem sa uplne odstrani. Sledujem to asi týždeň predtým som sa z ničím takým nestretol ani minulý rok keď klesli teploty na -15.. Uvítam každú radu.. Do Peugeotu s tým nechcem ísť lebo ma zoderú z kože a problém aj tak neodstránia.. Skúsim nabudúce auto so studeným motorom pichnúť na diagnostiku a uvidím aké tlaky bude mať.. Možno budem múdrejší :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...