Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 405 mi16 (108kw)


Guest kosakkk

Recommended Posts

Ahoj,chtel bych se vas zeptat jestli mate nekdo skusenosti s tuningem tohoto motoru,na anglickych strankach sem nasel neco o kompresoru a otevrenem sani,jeste me napadlo snizeni hlavy a chip mozna jeste kovany vnitrnosti ale nwm jetli se to da realizovat. Kazdopadne pls piste pokud neco vite.

J.Kosina

[upravil dne 11/7/10 kosakkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak me zas nejde oto udel 300 HP na predni napravu,jen sem chtel o 20 max 30 hp nahoru proste nejakej lechkej tuning protoze predstava ze me da fabia rs s 1.4 je celkem smutna:bojim:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá to cenu a proto tady nenajdeš info.

Buď to zkolabuje na financích, nebo kdo to myslí vážně tak to řeší přes specializovaný dílny.

Navíc, když o motoru nevíš vůbec nic, je potřeba ho udělat komplet, plus to co píšeš navrchu, počítej kolem 100tis., což je zas dost na auto s pětinovou hodnotou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kosakkk

tak me zas nejde oto udel 300 HP na predni napravu,jen sem chtel o 20 max 30 hp nahoru proste nejakej lechkej tuning protoze predstava ze me da fabia rs s 1.4 je celkem smutna:bojim:blicismajlik

Mně by překvapilo, kdyby tě nedala. Fabia RS nemá 1.4, ale nejsilnější sériovou 1.9 TDI, tuším 114 kW (většinou bývají ještě trochu poladěné) a navíc má lepší podvozek. Fabia RS je hot hatch, 405 Mi16 je \"jen\" běžnej dvoulitrovej sedan, který nebyl určený na závodění a navíc je minimálně o deset let starší. Říkám to jen s velkým sebezapřením, ale je fakt, že Fabia RS je tuhej soupeř, kterej sériovou Mi16 vytře na rovince i v zatáčkách. S tím prostě neuděláš nic, Fabia RS je k tomu určená. Pokud s ní chceš držet krok, 405 prodej a kup si třeba Clio Sport Cup, tam na tebe Fabia RS nedosáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

Fakir: nejspis mysli nouvou fabiu RS

To na tom skoro nic nemění... pokud má nová Fabia RS ten motor, co si myslím, tak jde o 1.4 TSI, přeplňovanou turbem a kompresorem. Tady není co řešit. Ono se snadno řekne, jak mě mohla předjet 1.4ka, ale chce to si uvědomit, že 1.4 ve Fabii RS je moderní motor, který je mnohem silnější a pružnější, než 20 let stará Mi16 ve 405ce. Prostě vývoj jde kupředu a od dob Mi16 uplynulo už hodně vody (tím nechci říct, že je to špatný motor, naopak). Ale chce to trochu soudnosti - když si koupím dvacet let starej pekáč, tak se přece nemůžu divit, že není stejně dobrý, jako současné novinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Fabia RS nemá 1.4, ale nejsilnější sériovou 1.9 TDI, tuším 114 kW (většinou bývají ještě trochu poladěné)

Já jsem si dodnes myslel, že tahle naftová \"závodní\" šlupka má 96kw, ten samej motor co třeba Passat apod.

Btw: poladěné bývají. Na parkoviště k nám jezdí asi 3 RSka Fabie. Jedna má čirou optiku vzadu, druhá pěkný černý pruh přes kapotu a třetí má asi chip, něco v tom strašně cvaká a při odjezdu není vidět ..... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo u nás jich taky spousta jezí v tdi s chipem s gelem na palici a černejma voknama a černym dýmem levou ruku na volantě a hlavu pod zrcátkem. Páč ušetřej na spotřebě tak cpou desetitisíce do motoru aby to jelo. S takovejma nemá ani cenu soupeřit jenom se jim :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...