Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kvalita benzinu


Majk006

Recommended Posts

Guest dreamtalks

Kamarad motorkar tankoval jednu sezonu carreru. Po sezone kdyz cistil karburator tak ho mel zasr... ej od nejaky zeleny hmoty a vubec to to ztoho nemohl dostat. Pak presel na klasickou 95ku a vse cisty. Tak tezko rict co si o tech aditivech co tam do toho davaji myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nechci někoho urazit, ale mi to připadá, jak když si kuřák potřebuje své kouření obhájit a říká \"Já měl kámoše, ten nekouřil a v padesáti skapal na rakovinu a můj děda hulí osmdesát denně a v 99 letech je zdravej jak rybička. :) Jestli to nebyl i případ toho tvýho kámoše.

Nemám o Světě motorů zas nějaké extra mínění (pro mne je to volkswagnofilní časopis), ale zase pochybuju, že by byli natolik zkorumpovaní, že by přijali nějaký úplatek od Shellu a celoroční test zfalšovali. Pokud by to bylo naopak, pak nevěřím, že by se to už někde neprovalilo. O účinnosti aditiv se dá diskutovat a polemizovat, ale pokud mi někdo bude tvrdit, že klasický benzín nevytváří v motoru karbon, tak nevím...

to petr 308 ... po 40 000 zakarbonovaný motor? Tak to asi bylo tím motorem (zvlášť když ti uznali záruku) než benzínem. Po 40 000 Km by neměl být zakarbonovaný motor ani u klasického benzínu ... teda pokud tam dotyčný neleje nějakej sajrajtek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nechci někoho urazit, ale mi to připadá, jak když si kuřák potřebuje své kouření obhájit a říká \"Já měl kámoše, ten nekouřil a v padesáti skapal na rakovinu a můj děda hulí osmdesát denně a v 99 letech je zdravej jak rybička. :) Jestli to nebyl i případ toho tvýho kámoše.

Nemám o Světě motorů zas nějaké extra mínění (pro mne je to volkswagnofilní časopis), ale zase pochybuju, že by byli natolik zkorumpovaní, že by přijali nějaký úplatek od Shellu a celoroční test zfalšovali. Pokud by to bylo naopak, pak nevěřím, že by se to už někde neprovalilo. O účinnosti aditiv se dá diskutovat a polemizovat, ale pokud mi někdo bude tvrdit, že klasický benzín nevytváří v motoru karbon, tak nevím...

to petr 308 ... po 40 000 zakarbonovaný motor? Tak to asi bylo tím motorem (zvlášť když ti uznali záruku) než benzínem. Po 40 000 Km by neměl být zakarbonovaný motor ani u klasického benzínu ... teda pokud tam dotyčný neleje nějakej sajrajtek.

Nevim jak VTI motory,ale THP maji s karbonem dost problem a peugeot uz tech hlav vymenil vic a nedavno mi v peugeot servise ukazovaly zpravu,kdy jim s centraly prisel presny postup,jak ten karbon odstranit pomoci nejakeho spreje)co jsem slysel,stoji to za h... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nechci někoho urazit, ale mi to připadá, jak když si kuřák potřebuje své kouření obhájit a říká \"Já měl kámoše, ten nekouřil a v padesáti skapal na rakovinu a můj děda hulí osmdesát denně a v 99 letech je zdravej jak rybička. :) Jestli to nebyl i případ toho tvýho kámoše.

Nemám o Světě motorů zas nějaké extra mínění (pro mne je to volkswagnofilní časopis), ale zase pochybuju, že by byli natolik zkorumpovaní, že by přijali nějaký úplatek od Shellu a celoroční test zfalšovali. Pokud by to bylo naopak, pak nevěřím, že by se to už někde neprovalilo. O účinnosti aditiv se dá diskutovat a polemizovat, ale pokud mi někdo bude tvrdit, že klasický benzín nevytváří v motoru karbon, tak nevím...

to petr 308 ... po 40 000 zakarbonovaný motor? Tak to asi bylo tím motorem (zvlášť když ti uznali záruku) než benzínem. Po 40 000 Km by neměl být zakarbonovaný motor ani u klasického benzínu ... teda pokud tam dotyčný neleje nějakej sajrajtek.

Nevim jak VTI motory,ale THP maji s karbonem dost problem a peugeot uz tech hlav vymenil vic a nedavno mi v peugeot servise ukazovaly zpravu,kdy jim s centraly prisel presny postup,jak ten karbon odstranit pomoci nejakeho spreje)co jsem slysel,stoji to za h... )

Jestli je to tak, tak na jednu stranu díkybohu za atmosféru, na stranu druhou mají oba motory dost společného. Možná by mohl někdo z \"povolaných\" k tomu něco málo pustit jak se věci mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nechci někoho urazit, ale mi to připadá, jak když si kuřák potřebuje své kouření obhájit a říká \"Já měl kámoše, ten nekouřil a v padesáti skapal na rakovinu a můj děda hulí osmdesát denně a v 99 letech je zdravej jak rybička. :) Jestli to nebyl i případ toho tvýho kámoše.

Nemám o Světě motorů zas nějaké extra mínění (pro mne je to volkswagnofilní časopis), ale zase pochybuju, že by byli natolik zkorumpovaní, že by přijali nějaký úplatek od Shellu a celoroční test zfalšovali. Pokud by to bylo naopak, pak nevěřím, že by se to už někde neprovalilo. O účinnosti aditiv se dá diskutovat a polemizovat, ale pokud mi někdo bude tvrdit, že klasický benzín nevytváří v motoru karbon, tak nevím...

to petr 308 ... po 40 000 zakarbonovaný motor? Tak to asi bylo tím motorem (zvlášť když ti uznali záruku) než benzínem. Po 40 000 Km by neměl být zakarbonovaný motor ani u klasického benzínu ... teda pokud tam dotyčný neleje nějakej sajrajtek.

Nevim jak VTI motory,ale THP maji s karbonem dost problem a peugeot uz tech hlav vymenil vic a nedavno mi v peugeot servise ukazovaly zpravu,kdy jim s centraly prisel presny postup,jak ten karbon odstranit pomoci nejakeho spreje)co jsem slysel,stoji to za h... )

Jo asi tímhle sprejem mi to čistili při výměně oleje. Diagnostika jim hodila nějakou chybu, že je motor znečištěnej a je pravda, a že předtím jsem v nízkých otáčkách občas zacejtil nepatrný cuknutí a po tomhle pročištění už ne. Tak doufám, že to až tak za ho... nestojí :D

A řekli mi, že se motor takhle znečistí především pomalou jízdou v nízkých otáčkách. Vzhledem k tomu, že předchozí majitelka byla ženská, tak tomu i věřim :) Takže jsem je uklidnil, že to se u mě stát nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem vasnivy motorkar(ZX 9) a auto beru pouze jako nutnost:).myslim,ze motor rozhodne nesetrim.proto jsem take tankoval premiove znacky,ale presto byl motor uplne zakarbonovony.Jeste dodam,ze jezdim minimum po meste,hlavne okrsky a dalnice a i s autem se nekdy rad svezu:D.proto mam motor THP a 17 kola:),takze v mem pripade si myslim,ze podtaceni motoru nehrozi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Nechci zakládat nové téma, tak tohle bylo nejblíže.

Včera jsem se vrátil z dovolené ve Francii a tady je spotřeba naložené 308 1.6 VTi 88Kw se zapnutou klimou (20 - 30 stupňů venkovní teploty). Takován většinou aditivovaný nebo normální 95 oktanový benzín.

Dálnice jsem se snažil jet na tempomat (122 - 125km/h)

Silnice pro motorová vozidla s omezením na 110 na tempomat (112km/h)

Jinak do toho padly polní cesty v Normandii, které ten průměr zpomalovaly. Na daný motor celkem slušné.

auto.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matii tak to by som chcel vidiet ten styl jazdy, urcite ako dochodca pred smrtou a co tym nalozenim myslis? ty a jedna taska k tomu? :)

nic v zlom ale mam naftovy motor a jazdim rovnaku spotrebu takze nieco tam nehra :)

1) Asi si nepochopil, že se nechlubím, jen pro zajímavost ukazuji, kolik si benzínová 1.6/122kW bere

2) Proč důchodce před smrtí? Jel jsem přes Francii, kde se sebemenší překročení rychlosti dost často nevyplácí. Až se tam jednou dostaneš, zkus to na dálnici kulit 150 a nebudeš se stíhat divit, respektive platit

3) Naložením myslím 3 dospělí a plný kufr

4) Mimochodem loni po silnicích 1.třídy jsem jel na plzeňsko na houby a spotřeba byla 5,5l/100km, když jedu 50km/h po rovině ve městě na tempomat, bere si auto do 4l/100km

[upravil dne 1/8/12 10:56 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matii ja netvrdim ze sa chvalis :) to je len konstatovanie ze je to nejak malo na ten typ motora a pokial to tak ozaj je tak klobuk dolu.

kocak - musis si uvedomit ze ty mas motor stavany na idealne spotreby takze s tvojou spotrebou nieco porovnavat nie je moc adekvatne a obzvlast ked nemame rovnaku motorizaciu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ta spotřeba u benzínu co mám je odpovídající v létě je spotřeba 6,2-6,3 na 100 km a v zimě tak mezi 6,5-6,6 na 100 km mám najeto 25000 km a teď posledních 6 tankování jsem dával maxx motion 100 u OMW spotřeba nejde dolů drží se na 6,2-6,3 na 100 km budu tankovat ten motion 100 nebo obyčejnou 95 u OMW

Jinak jezdím asi 50% město a 50% dálnice

[upravil dne 3/8/12 16:27 od davidse]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...