Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

Zdravím,

již mi začíná prokluzovat často spojka ( zabírá úplně nahoře, při lehkém doteku na pedál prokluzuje ...kéž by tak šla nějak povolit) a tak se rozhoduji dát vyměnit spojku.

VIN: VF33H9HZC84644862

Našel jsem si :

spojková sada 826740 ( cca. 5000kč)

dvouhmotový setrvačník 836033 (cca. 15.000kč)

Je tam nějak více typů sad, tak které vůbec pasují pro toto auto ?

Některá má průměr 220, 225,228mm

Co je vůbec třeba měnit ?

Nestačí jen ta spojková sada nebo se musí měnit i ten setrvačník ... docela pálka :fnuk Kloužu již půl roku, zatím ale jezdím

307... 1.6HDI ...SW.... 80KW... 2006 ... nájezd cca. 220.000km

Děkuji moc!

[upravil dne 13/4/11 14:03 jindra73]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Príspevky na tému zotrvačník som vždy čítal s rešpektom. Minulý týždeň však prišiel rad aj na mňa. Čo sa týka toho zotrvačníka, v Peugeote mi povedali, že nemusí byť nutne zlý. Pri rozobratí spojky sa zistí, či ho treba vymeniť. Môj bol žiaľ vymlátený, tak som vymenil aj ten.

Tie ceny čo píšeš, nie sú najlepšie. Dá sa to zohnať aj lacnejšie. Ja som kupoval dvojhmotový zotrvačník SACHS za 420 € a spojku (tanier, lamela a ložisko) SACHS za 150 €. Tvoj typ zistíš najlepšie v Peugeote alebo v Serviceboxe. Ja som najskôr kúpil zotrvačník Valeo a pri oprave sme zistile, že tam nepasuje. V obchode mi ho potom vymenili za ten SACHS.

Od jednohmotového ako náhrady ma odhovorili, vraj sú potom väčšie vibrácie a tie škodia prevodovke (jeden z názorov), ale aj tak tam nebol výraznejší cenový rozdiel.

Teraz po oprave je to celkom iné kafe. Motor nevibruje, spojka ide ľahšie a celkovo má motor omnoho kultivovanejší chod. No ale za tie peniaze...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdravím,

spojka silně odchází- klouže na 3,4,5 nad 1600 ot. a nepřenáší výkon, musí se při zrychlování lechtat plyn:

Objevil jsem o dost levnější díly:

Setrvačník SACHS: 2294 000 291 ... cca. 7400kč

Spojka LUK: 623322500 ... 3800kč

Tak jen někoho šikovného, kdo to vymění .... ;)

[upravil dne 9/1/11 10:25 jindra73]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam najet 220t a taky to zacina vypadat na vymenu, ale jsem z toho krapet mimo. Podkluzovat nepodkluzuje, ale obcas dostane divne vibrace a obcas pri pousteni spojky se ozve zvuk jako by sel kov na kov. V servise mi jinak doporucili dat tam jednohmotnostni setrvak. Tak tak nejak nevim:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam najet 220t a taky to zacina vypadat na vymenu, ale jsem z toho krapet mimo. Podkluzovat nepodkluzuje, ale obcas dostane divne vibrace a obcas pri pousteni spojky se ozve zvuk jako by sel kov na kov. V servise mi jinak doporucili dat tam jednohmotnostni setrvak. Tak tak nejak nevim:aut

taky me to ceka :( uz kdyz jsem to koupil tak pri rozjezdu to jako by poskubava prej je to ten slavnej dvouhmotak spojka zatim neprokluzuje ale motor se obcas trese obcas netrese proste pezot si zije vlastni zivot :o zalozim vlakno na tema dvohmota versus jednohmota a uvidime co na to ostatni :papa

mam 143000t km

[upravil dne 10/1/11 14:28 dyno]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Mohl bych prosím poprosit o odsouhlasení typů spojka + setrvačník na 1.6HDI 80kW 2006 motor 3H9HZ

Setrvačník SACHS: 2294000291

Spojka LUK: 623322500

Pasují tyto 2 díla na toto auto ?

Kopie TP v příloze

Ak spojka SACHS, tak aj zotrvačník SACHS, a ak spojka LUK, tak aj spojka LUK.

LUK má priemer 220 mm a SACHS má priemer 228 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím tak jsem po výměně spojky, dvouhmotnostního setrvačníku + oleje do převodovky !

VIN: VF33H9HZC84644862 ... 1.6HDI 80kw ... setrvačník + spojka=sada Sachs 2290601002

Předcházelo tomu prokluzování spojky asi 8měsíců a nyní již od 1200ot. Naposled při ostřejším projíždění levotočivé zatáčky najednou ztuhla řadička uprostřed, nešla zařadit žádná rychlost, spojka šla těžce, potom jsem přes zuby zařadil 3 a dojel jsem domů. Servisák mi po opravě ukazoval přítlačný kotouč byl na 4 kusy

Nyní jde spojka mačkat velmi lehce a řadit úplně lehoučko ... no prostě jedna báseň ... naprostá spokojenost :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím, včera jsem jel po městě a najednou auto přestalo tahnout. Motor šel normálně do otáček když jsem sešlápnul plyn ale stál jsem na místě. Spojka mi dotěď neprokluzovala. Neměl jsem se spojkou sebemenší problém. A zničeho nic stojím a nejedu. Zkoušel jsem zařadit 1, 2, 3 nebo zpátečku, ale stál jsem pořád na místě. Když jsem pomalu pouštěl spojku tak jakoby se auto chtělo rozjet, o trochu se pohlo, ale pak uz nic stal jsem na miste se zarazenym rychlostnim stupnem a mohl jsem pridavat jak chtel. Je mi divne, ze se to stalo tak najednou. Jak rikam, spojka mi do teto doby nijak neprokluzovala a nezlobila. Napada vas nejaka rada co zkontrolovat? Nechce se mi hned menit spojka. Diky za rady.

P307 SW r.v.2004, 1.6HDI 80kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadny rachot vubec nic. Ano kdyz zaradim auto jde normalne tlacit jako kdyby nebylo zarazene. Nezalezi na tom jaky rychlostni stupen zaradim.

Kdyz se mi to stalo tak jsem jeste zkousel vypnout a znovu zapnout motor. Bylo divne ze jsem nemohl asi 5 minut vubec nastartovat. Auto se chovalo jako by melo vybitou baterii. Pritom mam baterii nabitou a vim, ze je 100% v poradku. Startovalo to jako kdybych mel zarazenou 5tku. Tezko se protacel motor, udelal asi jen 1 az 2 otacky velmi tezce a pak uz nic (porad jsem stal na miste). Mel jsem samozrejme vyrazene a zkousel jsem i mackat spojku. Asi po 5 minutach jsem uz nastartoval uplne normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...