Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

Zdravim panove,

tak uz me to potkalo taky. Vcera se mi na dalnici vysypala spojka. Vypada to na setrvacnik. Jel jsem okolo 120km/h a najednou sel motor do otacek, ale auto netahlo. Pripada mi, ze to maji pekne spocitane. Setrvacnik jsem na tomto aute uz menil a to zhruba pred 100t km. A ten puvodni vydrzel taky asi 100t km. Je pravda, ze se mi v posledni dobe objevovaly priznaky, ze je neco spatne. Pri normalni akceleraci mi auto jako kdyby skubalo. Bylo to kolem 1500 ot/min. Stacilo podradit nebo ubrat plyn a skubani zmizelo. Borec ze servisu mi volal, ze objedna celou sadu pro vymenu (LuK cena 15400Kc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romales: To první Valeo jsi měl od nového auta na 100 tis. km a druhé Valeo taky na 100 tis. km? Já mám auto od nova, aktuálně 117 tis. km a mám pocit, že spojka už naznačuje :papaTak jestli se už mám psychicky taky chystat :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veverka: auto jsem kupoval z bazaru kdyz melo 101t km. Setrvacnik se mi rozsypal asi kolem 115t. km. To co tam bylo puvodne netusim. Pred tim nez se mi vysypal setrvacnik, tak to delalo pri startovani a zhasinani motoru takovy cinkavy zvuk. Jako kdyby zelezo o zelezo. A uplne ke konci to pri akceleraci trochu jako kdyby cukalo.

Mathonik: tak dnes jsem otestoval auto po vymene spojkove sady i se setrvacnikem. Je to velky rozdil proti tomu co to bylo pred tim, nez se to vysr.... Rozjezdy jsou o mnoho plynulejsi vubec neni poznat kdyz prerazuju na jiny rychlostni stupen. Zadne vibrace vubec nic. Je to velka zmena k lepsimu. Ted tam mam LuK. Cena cele sady vysla na 15 400 + prevodovkovy olej + prace = 18 700Kc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenene vsetky 3 silentbloky a je to na prd :( 
Auto na volnobehu strasne vibruje. Ked pridam na 1000 otacok pominie to. Rozbiehanie na jednotke na 1500 - 2000 otackach stale vibruje. Uplna nespokojnost.
Samozrejme rozoberat to nechcu...teda pokial im nedam zalohu 100 eur v pripade ze je material a robota v poriadku...
Skusim to odniest niekam inam lebo stratil som aj tu poslednu doveru v schopnosti servisaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pockaj ale tebe motor vibruje?aj na volnobehu? tak bud ti dali fakt jednohmotu alebo ten new zotrvacnik  neni vyvazeny alebo spatne tlmi alebo bohvieco

jasne ze chcu zalohohu lebo dobre vedia ze za dalsiu pracu im inak  nezaplati,teraz si sa dostal do pekneho pruseru nie vlastnou vinou

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ziadne peniaze mu vopred nedavaj budes platit za nieco co nemas istotu ze bude vo vysledku fungovat ,je to bud jeho vina alebo vina jeho dodavatela nech si to medzi sebou poriesia ak ta odfajci tak mu spravis reklamu a pojdes inam, ty uz na vyber stejne  nemas platit budes ci jemu alebo inemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak posloucham, tak pokud se ti trepe motor, tak on muze klidne material byt v poradku, jen to proste mohli blbe namontovat. Pokud ti i vibruje motor, muze byt, ze proste neni  vystredeny pritlacak a setrvacnik je v poradku, ale to vse jsou jen dohady. To nikdo nepozna, pokud se to nerozebere.

 

Mam stejny nazor jako ostatni, oni delali praci, oni by to meli - bez jakekoliv dalsi zalohy rozebrat. 

 

Drzim palce, bojuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vystredene to byt musi inak tam prevodovku nenasunies nezlozis to a pritlacak ma centrovacie kolicky-dierky, takze zle ho namontovat ani nejde ,tam sa moc chyb urobit neda,maximalne otocit lamelu opacne alebo neusadis silentblok prevodovky do povodnej polohy alebo poskodis pravy silentblok motora ak zvesis motor moc nizko  ,to su take najhorsie veci co ma napadaju co sa daju zbabrat

zotrvacnik ma tiez centrovaciu dierku a na kluke je kolicek takze neda sa namontovat inak nez spravne 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes uz ma naozaj vytocili...tak som bol v jednom servise kde sa robi az po siestej vecer...robia tam chlapci co su cez den zamestnani v origos peugeote...chlapik sadol do auta bez toho aby som mu povedal v com je problem a povedal je tam jednohmota alebo nekvalitny material alebo nieco posrali...pri vete spojka si musi sadnut sa zasmial...dalej som mu uz ani nerozpraval...povedal ze mam prist zajtra ked tam bude jeho brat a porozpravat s nim co by sa dalo...tak uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...