Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna setrvačníku a spojky 307 1.6HDI 80kw


jindra73

Recommended Posts

Zdravim,

volali me ze servisu a rikali, ze je tam rozsypany dvouhmotovy setrvacnik. Lamely jsou na cca 70%.

Doporucil me vymenit celou spojku. Nekde jsem cetl informaci ze lze vymenit dvouhmotovy setrvacnik za jednohmotovy. Myslite si, ze je to mozne u motoru P307SW 1.6HDI, 80kW, r.v.2004?

Mate nejakou predstavu kolik stoji nova spojka vcetne loziska, lamel, dvouhmotoveho setrvaku?

Myslim samozrejme nejaky neoriginal.

Nasel jsem VALEO SP 836000 za 7550 s DPH a k tomu spojkova sada VALEO SP 826550 za 4482 s DPH.

Rikal mi cenu kolem 12000Kc a jeste mi ji upresni. Tak nejak to odpovida tomu co jsem nasel ja.

Diky za info.

[upravil dne 3.5.2011 09:08 romales]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec setrvák...,nestává se často,aby odešel jen tak, z ničeho nic, nějakou neorigo spojku nedávej, toto je zrovna díl, který má být co nejlepší, ta cena odpovídá,plus počítej práci cca 3000-3500kč podle toho,co vše budou měnit:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, dival jsem se do service boxu a tam je uvedeny SACHS.

Nasel jsem Sachs 2290 601 002 spojková sada + setrvačník 1.6 hdi Peugeot cena 12300,- Kc s DPH

Obsah baleni

228mm

3082 000 539 Přítlačný talíř.

2294 000 291 Dvouhmotový setrvačník.

1864 000 436 Spojková lamela.

3151 994 301 Vysouvací ložisko, spojka.

Takze asi toto.

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted mi volali ze servisu ze tam mam VALEO. Rikal mi cenu za dvouhmotak 12000 Kc plus spojka 6000 Kc.

Co si myslite o teto cene?

Tak to mu nedam ani nahodou. Nasel jsem na netu VALEO dvouhmotak SP 836000 za 7558,- a spojkovou sadu VALEO SP 826550 za 4482 Kc. Clovek se musi hned rozcilit sakra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

1.6HDI 80kw u mně= dvoumotnostní setrvačník + spojka=sada Sachs 2290601002

+ 2l oleje v převodovce

+ práce ( známý- speciální extrémně nízká cena)

Celkem jsem platil: 15.000kč

, ale jak říkám práce po známosti a ten SACHS jsem si sháněl asi měsíc ) Ale i těch 20.000kč by bylo super

V Pežotu mi řekli materiál bez oleje 24500kč+ práce a to se mi fakt zdálo příliš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

tak uz mam po vymene.

Mam tam VALEO protoze i pred tim tam byl VALEO.

VALEO spojkova sada.

VALEO dvouhmoty setrvacnik.

Celkova cena i s praci 16771 Kc.

Je poznat ze je to vymenene. Spojka chodi krasne, zadne cukani, uplne hladky rozjezd.

Pri vypnuti motoru to nedela takovy neprijemny zvuk (cinkani) jako kdyby trelo zelezo o zelezo.

Preju vsem at vam spojka vydrzi co nejdele ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim :)

tipujem ze mam podobny problem - spojka je v pohode, neklze, zabera cca v strede, ale ten dvojhmotak...

pri vyssich rychlostiach, najma 155-170km/h (3200-4000rpm) pri zapnutom tempomate mi to z casu na cas vibruje a aj dost huci, trva to 10-20 sekund, potom je chvilu pokoj, potom sa to znova opakuje, v podstate takto cyklicky... ked nejdem tempomatom, a hram sa s plynom, tiez to robi, ale viem to tym pridavanim a uberanim plynu nejak zmiernit. pri rychlosti do 140km/h je to v pohode.

kupil som ho ako 4-rocnu jazdenku pred 1.5 rokom, ale toto mi robi len asi posledne 2 mesiace.

este mi robi taku vec, ze v uzkom pasme otacok cca 1900-2000 mi trocha vibruje, ale nie vzdy - to robi v 3, 4, 5. rych. stupni.

riesil uz niekto nieco podobne? bude to ten dvojhmotak?

je to 307sw 1.6 hdi 80kw, 9/2005, najazdenych 200.000km

diki moc za vsetky odpovede, zelam pekny den :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak to tak pročítám a netěším se, že mě výměna taky jednou potká.

Jak vůbec vypadá setrvačník?? A rozdíl mezi jedno a dvouhmotým to už vůbec netuším co si pod tím představit.

:papa

Tak v tvojom pripade by som sa vobec nebal, pretoze ty dvojhmotu nemas. :D Tyka sa to len dieselov. A aj to nie vsetkych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak to tak pročítám a netěším se, že mě výměna taky jednou potká.

Jak vůbec vypadá setrvačník?? A rozdíl mezi jedno a dvouhmotým to už vůbec netuším co si pod tím představit.

:papa

tak funguje dvouhmotý setrvačník

[upravil dne 10/5/11 15:52 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Koupil jsem na jaře P307 s tím, že ve značkovém servisu diagnostikovali vadný setrvačník (dvouhmota)...že se musí hned vyměnit, jinak že hrozí roztržení, poškození celé spojky...atd. Při rozjezdu jsem musel dávat hodně plynu, jinak auto vibrovalo...ozýval se \"cvrček\". Samozřejmě jsem jezdil dál, dokud se to nezhorší. Minulý týden se začalo pískat spojkové ložisko, tak jsem přistoupil k opravě. Na přítlačáku byly vylámané lamely, o které se ložisko opírá a ložisko bylo vyosené. Po výměně se rozjedu i bez plynu, bez cukání, bez pozvuků. Setrvačník byl v pořádku, bez vůle. Takže ne všechno, co se jeví jako setrvačník a co by odborníci měnili...nebo si aspoň naúčtovali, je správné. Posílám fotky závady.

post-25687-14109620943092_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zdravym pani

Mam problem so spojkou na Peugeotom 1,6HDi 80kW

Vsetko pekn islo ziadne cukanie pri rozbiehani ziadne presmykovanie len jedneho dna prisla manzelka ze ked stlaci spojku tak nieco tam pisti. Je to dost hlucny zvuk.

Chcel by som poznat nazor niekoho kto sa do toho vyzna alebo ma skusenosti.

Ja si myslim ze to bude zrejme spojkove lozisko a tak by som samozrejme vymenil celu sadu. Otazkou ale je ci treba menit aj zotrvacnik.

Spojkovu sadu mi servisak nacenil na 145 eur dvojhmotovi zotrvacnik na 295 eur.

Cena prace na 150 eur (vratane vymeny oleja filtrov, tyciek stabilizatora)

Co myslite mam ist priamo aj do vymeny zotrvacnika ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...