Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

uprava sani na 2.2hdi 98kw


pagot

Recommended Posts

tak me to nedalo a vyzkousel jsem zaslepit okruh sani ktery nevede prez intercooler , odmontoval jsem tu krizovatku \"dole pred coolerem co vede prez teplovodni vymenik prez regulaci na vstupu do beranu a napojil kvalitni tlakovou hadici , u beranu jsem na tu klapku nasadil zaslepku ,ale regulaci nechal v provozu

a co se stalo ,kurva jede to lepe:cool: ,ne zadnej zazrak ale lepe a to mam auto v cajku , fap nemam a regeneraci nepotrebuju ,mam ted jistotu ze vsechen nasavanej vzduch jde prez intercooler

muze me nekdo presne popsat k cemu je ta druha vetev ,kde se neochlazuje ale naopak prihrejva ?? ,pouze k regeneraci fapu ?? ,nebo lepsi chod motoru po startu v zime ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nejsem jistej,ale nemůžeš takhle odrovnat turbo,nebo rozervat intercooler? K necemu to tam prece jenom je a prutok a tlak vzduchu je měřitelnej,takže to je spočítaný,ne?

Ale k čemu tam ten ohřev je,nevím.Možná je tam něco na ovládání,aby při studeným motoru tam nešel ještě úplně ledovej vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden predehrev je od egr ,ten druhy vymenik se ohrejva dele , cooler nepraskne ,protoze by ti to prasklo uz pred kolenem , podle me v zatezi by mel jit vsechen vzduch prez cooler , ,jde me to mnohem lepe do otacek ,otacky na volnobeh jsou stejne , potrebuju se dostat k informaci kdy a jak ma proudit vzduch mimo cooler

spocitany to maj a prave proto me nejde dohlavy ze cidlo tlaku je spokojene \"asi ,nemel jsem to napichle\" kdyz je nespokojene jde to hned do nouzaku... ,jedine logicke vysvetleni je pro me regenerace fapu

tlak turba pred zkouskou odstaveni druhe vetve jsem mel ok takze prez cooler sel pozadovanej tlak ,jenze nevim prave jakou namahu s tim turbo melo.... ,ted alespon pocitove s tim ma mene prace i podle reakce na plyn ,kazdopadne za normalniho behu motoru je prihrev vzduchu kravina ,proto chci zjistit proc to tam chlapci maj...

..ale nevim muze to bejt jinak ,kazdopadne to motoru bez fap neshazi..

[upravil dne 9.7.10 pagot]

[upravil dne 9.7.10 pagot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

mam take vyndanef fap spolu s upravou ridici jednotky, po tomto zasahu neni potreba druhy oktuh, mel by byt opravdu jen pro potrebu regenerace fap filtru. Ja ten druhy okruh vyradil jen zaslepenim podtlakove hadicky, ale verim, ze odpojeni naprimo jak bylo popisovano bude lepsi (ne nijak dramaticky, ale bude)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bubakkaja

Tak ja jsem taky strcil kulicku do hadicky at si podtlak mysli ze funguje.Taxem zvedavy co to bude delat protoze mam jeste fap.Zadnou zmenu jsem nepozoroval.

Nevim jestli je to spravna cesta, ted ti to mozna funguje, ale pockej az zacne probihat regenerace fap filtru. To se ti studena vetev zavre a horka (kterou si zaslepil) zustane zavrena. Kam tedy bude turbo tlacit...? Cekal bych, ze v lepsim pripade ti vyskoti antipolution system defective a na pocitaci najdes vysoky tlak turba. V horsim pripade to nevydrzej spoje hadic od turba. (je to za predpokladu, ze jsi zaslepil pouze jeden podtlak)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

malo kerej mechanik vi jak vubec 2.2hdi ma fungovat ..... ,ale jinak s tebou souhlasim ze delat vylozene pokusy neni rozumny proto jsem ani nic nefotil a nikoho nenavadel

ale na druhou stranu fap je na houno , ta prihrejvana vetev taky s pohledu vykonu , clen strany zelenejch ma urcite jinej nazor, alespon o egr se u 2.2hdi da rici ze zasadne pomaha ohrejvat studenej motor ,hlavne v zime :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...