Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nedobytne auto - aneb dvere bez klik a zamku


michal 206

Recommended Posts

mohl by mi nekdo vysvetlit kdyz mam na aute zavarene kliky a dvere nemaji zamky jak se oteviraji pomoci dalkoveho ovladani? bezny alarm totiz dvere "odkolickuje" ale nepootevre. jaky tam je mechanizmus a jak to vlastne funguje? premyslel jsme nad tim a nic rozumneho me nenapadlo. vite nekdo neco vic? ba to i nekdo mate? praxe, zkusenosti... sem s tim. diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, popisujes to dobre, akorat tam v kazdym zamku je silnej elektromagnet, kterej zatahne za tahlo otvirani dveri....

takze v praxi to vypada tak, ze auto nema kliky, ty prijdes k autu, cvaknes a dvere se odemknou a pootevrou.

Docela bezny, akorat vsichni doporucujou tajnej vyvod od baterie, protoze kdyz ti klekne baterie, tak pak nema elektromagnet stavu na otevreni a do auta se dostanes....

planky nekde kouknu, ale urcite na tuning.cz nebo autotuning.cz neco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko, protože se schválně říká zavařený, protože zvenčí se prostě oddělá klika a zadělá se celej otvor po klice, takže zvenčí se není jak na elektromagnet dostat...

jediny zpusoby, jak bysi auto mohl nenechavec otevrit, jsou:

1. "Odposloucha" signal z tveho dalkoveho ovladace...

2. Najde tajny vyvody od baterie (vsichni co maj zavareny kliky, ho nekde maj)

3. rozbije okno a kliky sou ti na nic :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plne souhlasim s Ondrou, akorat jen doplnim sve poznatky.

Ty motorky se pry u nekterych aut daji jen prepojit ze zamku na kliky. Predpoklad ovsem je, ze to ty motorky utahnou ;) (Proto se taky davaji vetsinou elektromagnety) V dusledku to znamena, ze auto vlastne nezamykas, pouze zabouchavas ;)

Co se tyka vyvodu, uz jsem slysel, ze par lidi si nechava kufr na zamek a v pripade ze se nedostanou dverma, jdou kufrem ... pokud nemas sedan :D :D :D

No a taky je dobry si poridit dvou okruhovy DO, aby jsi mohl otvirat dvere samostatne (nebo aspon ridice samostatne).

Co se tyka toho odskakovani, tak to ti vlastne zaruci pruznost tesneni ( pokud neprimrzne :) ). Motorky ti JEN zatahnou za kliku.

Osobne jsem chtel taky davat pryc kliky, ale skoncil jsem jen na zamcich a abych rekl pravdu, kdyz odpojis zamky zavnitr i zvenku (cudliky u okna), tak to zabezpecis stejne, ale nemas problem s mrazem.

No a co se tyka bezpecnosti, tak to ti doporucuju folie. Bud cerny (prudej policajti, ale zlodeji nevidej dovnitr), nebo jen bezpecnostni a uz maj problem i s rozbitim toho skla ;) Ale zamku se zbav urcite. Mluvim z vlastni zkusenosti ... parkuju na Zizkove (Praha 3 alias prazsky Bronx) :cool: :cool:

PS: Zkus misto zavareni klik je modre podsvitit. Taky to neni marny!!! :cool: :cool: :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, osobne bych ty kliky zavaril, aby ty nenechavci to nerozdelavali atd....

bych to proste zavaril a bylo by to :D

ale souhlas s tema foliema...

PS: Mam sedan, jak to ma vyresit? :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jak na 405, ale na 205 se ty kliky nedaj moc vyndat ani kdyz je mam zavnitr odsroubovany :D :D :D :D :D :D takze toho, ze se tam nekdo dostane klikou ... i kdyz mozna Saxana ;) ;)

Ne .. tak zavareny kliky jsou husty, ale asi bych se fakt v zime bal ze to neotevru :( :(

Co se tyka folii asi bych si neporizoval drazsi radio bez nich a at si policajti rikaj co chtej .. udelam smutny oci, trochu blbyho, dam jim 100,- nebo 200,- a kazdy jsme spokojenej :D :D :D Koneckoncu uz s nima jedzim pres rok a jedinou nehodu co jsem mel zavinil led a ne folie (navic ani pri ty bouracce mi nic na folie nerekli). Mno to jsem uz trochu presel do starsi diskuze :)

Jak by rekl Vostik HOWGH :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja vam kluci trochu poradim. Davaji se tam elektromagnety, ktery zatahnou za zamek a tim padam jdou dvere otevrit. Odskoceni vsak necilis zadnym tlustym tesnenim, ale proste zase elektromagnetickym odskokem ...

Jinak navod na montaz je http://www.autotuning.cz/jaknato/elektromagnet/elektromagnet.htm a ty odskoky prodavaji treba na www.escape6.cz

[Editováno 12/2/02 JR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele s kámošem jsme nad tím špekulovali, pak jsme viděli dveře od oktávky a bylo to skoro jasný...oktávka tam má čep kvůli pevnosti při bouračce...takže se na kastli přivaří čep, na něj se dá pružina a ta dveře po odemknutí odtlačí...mělo by to fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to všechno hezky co tu řešíte, ale nikdo tu nepomyslel na zlomislné škodovkáře.Taky jsem se o to zajímal do té doby co jsem se bavil s typkem co měl taky zavařené kliky a staloho to malem život při nehodě takže to chce zvážit všechna pro a proti.On ma teď znova auto upravené ale kliky už tam nechal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je prave trochu problem kdyz clovek zavari kliky a nejakej vul ho zbori tak jedina sance jaxe dostat do auta je krumpacem a nebo nuzkama :(

kdyby clovek aspon vedel ze se mu neco take nestane

a k tem skodovkarum nevim proc ma kazda skupina lidi s jednou znackou auta tendence vybrat si jinou skupinu s jinou znackou a prohlasit je za debily ??? zkuste pochopit ze to neni ve znacce ale v lidech !!!

ja sam sem jezdil se spoustou aut a vyskytuju se v ruznejch forech ruznejch znacek a je to skoro vsude

a kdyz je nekdo zlomYslnej tak natvrdo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK ale dyz se podivas tak uz neni jen kloboucnik skodovkar, ale hodne se rozsiruje kloboucnik s novym autem (vetsinou felicie fabie, P206, Clio proste mensi auta)

a dyby nekoho zajimalo proc je tak branim taxem byl skodovkar daleko driv nez sem poridil 205ku a budu i dal pac mam Pegy hlavne jako civilni auto :) ktere sem poridil kdyz sem se vrhnul do renovace Gardecka a jezdit do prace s nedodelanou 130RS taky neni idealni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...