Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zdanění podpory stavebního spoření


OK406

Zdanění podpory stavebního spoření  

  1. 1. Zdanění podpory stavebního spoření


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tady nejde o to, jestli je někdo pravičák nebo levičák, ale jde o to, kam se bývalé Československo ,,podělo\". Byli jsme v některých oborech na špici. A dnes jsme na úrovni států v Africe. Jinak co se týká bydlení na vesnici a nebo ve městě, tak si myslím, že všude je chleba o dvou kůrkách. I když a za tím si stojím, že Praha bude a zůstane státem ve státě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

OK406: bylo to tuším něco přes 20% voličů, kteří u voleb chtěli \"spravedlivý systém\" a tak volili ČSSD. To jsou ti, kteří volali po vyšších daních a zachování \"sociálního smíru\". Předpokládám, že to byli i někteří z vás. Mám pro vás, pánové, (zajímavé je, že debat o politice se dámy neúčastní) řešení. To řešení je dokonce prakticky vyzkoušené v jiné evropské zemi. V čem spočívá? Zřiďte si jeden společný účet, posílejte si tam libovolné částky a z nich se vzájemně podporujte. V tom vám přece nikdo a nic nebrání.

Já se předem vzdávám účasti na takovém projektu a slibuji, že z vašeho účtu nepřijmu nikdy ani korunu (stejně, jako ji tam nepošlu).

Tak co, jdete do toho? Nebo nejste tak \"spravedliví\" jak se tváříte?

Ptáte se, kde tohle funguje? V Dánsku: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=672087

Myslím si, že jeden stát z mnoha je trošku málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Myslím si, že jeden stát z mnoha je trošku málo.

Co je tohle za argument? Napsal jsem řešní. Co se vám na tom nelíbí? Že by vás to něco stálo, že jo? Myslel jsem si to. Zadarmo je to prostě o něčem jiném, že? A navíc \"dřív to přece šlo\" - no jo, ony taky dřív byly sociální dávky na desetině dnešní úrovně a nebrala je více, než polovina obyvatel. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: OK406

Byli jsme v některých oborech na špici.

Já myslel, že tu píšeme o srovnání s komunismem, ne s obdobím První republiky. ;)

Ne a to ani v jednom případě. Jen to, co za dvacet let tak zvaný odborníci rozkradli a kam přivedli stát. Myslím, že pravice má na tom velký podíl, jako levice. A volby, te je období pohádek a slibů!!! Pokud má někdo jiný názor, tak má na něj samozřeejmě právo. Nejsem ekonom, ale umím si spočítat ,,jedna a jedna\" a na dluh, tak to opravdu se žít nedá!!! A co se týká voleb, tak to byla opět frška, kde se vyhazovaly peníze oknem ven!! Co je prosím vás za lidi ve vládě? Jeden má ,,šraloup\", druhý podivnou minulost a tředí si myslí že umí vše!!! Jk se říká, dlouhý byč a malý dvorek na mě!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Edison: docela ti závidím tvou informovanost, protože já jsem se do dneška nedozvěděl, jaká konkrétní opatření k \"zacelení děr\" stát přijme. Zřejmě tedy víš víc, když o nich tak zasvěceně píšeš.

Co se týče \"předvolebních slibů\" - na ty nevěřím a už jsem to tu (v jiném tématu) i psal. Jsou to jen takové bláboly, kterými si politici po volbách utřou zadky. Nevím, jestli byl větší blábol to, že ODS v případě vítězství nezvýší daně, nebo ten, že ČSSD v případě vítězství zruší poplatky u doktora (mimochodem, ČSSD přece volby vyhrála, ne?).

Z toho, co se o rozpočtu před volbami mluvilo, mi jednoznačně nejreálnější přišly výroky E. Janoty, který mluvil o tom, že bude třeba jak zvýšit příjmy, tak snížit výdaje. Jednat se prý bude jen o to, kdo ve volbách zvítězí a tedy jaký poměr těch dvou položek (+ a -) nakonec bude v rozpočtu zakalkulován.

Rozhodně více totiž důvěřuji ekonomům (a to nejen Janotovi), než politikům.

Ani já se to nedověděl. Ani já nejsem o nic víc informovanější, než kdokoli jiný... A nemyslím si, že by se to někdy někdo dověděl. Nedoví. Zase to budou jen bláboly politiků. Proč by nějaká osoba látala díry, když jí z toho taky může solidně kapat, že. O p. Janotu bychy se taky neopíral. Už jen proto, že rozhodnutí nedělají ekonomové, ale politici. Čím dál více totiž platí, že politik = lhář. Přitom politika je v základě o něčem jiném, než o lžích, na tom se snad shodnem, ne?

[upravil dne 6.7.2010 Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK406: já si prostě jen nemůžu vzpomenout, v čem jsme byli před 20 lety \"na špici\" - komunisti naopak každého, kdo něco dokázal, zpracovali tak, aby z toho neměl prospěch on, ale strana a vláda - komu dnes něco říkají jména Brebera, Hubáček, či bratři Koučtí? Ti všichni nás za komunismu proslavili v zahraničí.

Edison: politika se vůbec přeceňuje. Je to vidět (bohužel) i tady. Na jednu stranu je to něco, co ovlivňuje náš každodenní život, nicméně že by politici museli být každý den na titulních stránkách novin a že by informacemi o politice musely denně začínat zprávy v TV, to si nemyslím.

(mimochodem: dnešek by mohl být - díky propadu té dírky v Práglu - světlou výjimkou. :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

OK406: já si prostě jen nemůžu vzpomenout, v čem jsme byli před 20 lety \"na špici\" - komunisti naopak každého, kdo něco dokázal, zpracovali tak, aby z toho neměl prospěch on, ale strana a vláda - komu dnes něco říkají jména Brebera, Hubáček, či bratři Koučtí? Ti všichni nás za komunismu proslavili v zahraničí.

Edison: politika se vůbec přeceňuje. Je to vidět (bohužel) i tady. Na jednu stranu je to něco, co ovlivňuje náš každodenní život, nicméně že by politici museli být každý den na titulních stránkách novin a že by informacemi o politice musely denně začínat zprávy v TV, to si nemyslím.

(mimochodem: dnešek by mohl být - díky propadu té dírky v Práglu - světlou výjimkou. :))

Politika se spíše podceňuje a dělá se z ní nástroj osobního prospěchu. Nikdo neříká, že by politika měla plnit stránky novin. Asi byto mělo býti spíše naopak. Politika, kdyby fungovala pro občany by asi moc medializovaná nebyla. Politika ovšem ovlivňuje naše životy více, než ekonomika. I když ne každý s tím musí souhlasit. Leč politika vytváří platformu pro ekonomiku, nikoli naopak. Bohužel. A pokud tu budou tací politici, jací jsou, půjde to podle mě od desíti k pěti ať jsou u vlády ti nebo oni...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci věřít tomu, že nová vláda začne rázně šetřit na výdajích. Začne snižovat sociálni dávky a jiné podpory v nezaměstnanosti a podobné věci, aby se opravdu vyplatilo pracovat, jak tvrdí. Jsem ale zvědavý na to, kdepak se přebyteční lidé propuštění z ministerstev uchytí na novém pracovním místě. Služby tolik lidí neuživí a pak být půl roku na podpoře nebo i více, to jsem zvědav, kolik těch propuštěných lidí bude další volby volit pravici. Pravice v Praze vyhrála proto, že tam málo nezaměstnaných, kolem 3%. Ale až těch nezaměstnaných bude 15% i více..........-..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kobr: Jak je vidět, vláda zkrouhne jak výdaje, tak zvýší příjmy. To před volbami odmítala. Nejspíš se zase až tak moc vyhazovat nebude. Ono... každý má někde nějakého známého, že... Jak říkám jinde: Kdy se už začne zabraňovat únikům? Ty daňové jsou jen plivnutím do moře, oproti přemrštěným vládním zakázkám. Viz třeba najímání externích právníků. To nemluvě o tom, že mají vlastní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to v tomto státě tak se vším, z cizího krev neteče! Až si obyvatelé tohoto státu toto uvědomí, tak tady bude dobře a nemusí se zvyšovat daně a snižovat sociální dávky

Daňové úniky jsou taky dost velké. Ne nadarmo chtějí mít podnikatelé své sídla v Praze, protože tam je řada na finanční kontrolu jednou za 15 let, ne-li více let.

[upravil dne 7/7/10 kobr]

[upravil dne 7/7/10 kobr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, nemam na to tu silu to cist, ale myslim si, ze clovek by se mel zabezpecovat sam a ne jen tupe cekat, na duchod ktery dostane. Moji rodice napr. jsou v duchodu, ale chodi do prace, protoze by jinak neutahli barak, chatu, nejeli by na dovcu, nekoupili si nejaky hadry, nebo telku, protoze vsechno by jim zblajzli dane, energie a jidlo. Na nic vic ten duchod nestaci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal správně Kurt - sociální dávky bere přes polovinu obyvatel! I na Praze 6, což je jeden z nejbohatších \"okresů\" v ČR to je asi 60 % obyvatel!! A to není jen podpora v nezaměstnanosti a důchody, ale i přídavky na dítě, atp. Přitom přídavek cca 200 Kč v nějaké 4. kategorii nikoho nevytrhne, ale když se nasčítají všichni, kdo ho berou, jsou to šílený peníze. A pak nejsou finance na důležitější věci (např. velmi chytrý a nadaný kluk, který ale potřebuje nonstop asistenci, musí jít do zvláštní školy, protože se rozmrhaj peníze na 200 Kč přídavky...).

A jak už jsem někde psal: Stát má jenom to, co od nás vybere. Takže když dá stát příspěvek na stavební spoření, stejně si ho zaplatíme (a spolu s ním nějaké úředníky, kteří ho zpracovávají). Jde jen o to, jak se tyto peníze přerozdělí. No a lidé, kteří stále touží po nějakých příspěvcích jinými slovy chtějí, aby těm, kteří si vydělali, byly tyto peníze sebrány a odevzdány jim - potřebným.

[upravil dne 9/7/10 shwaara]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad anketa: Ještě mi tu chybí možnost, že nějaký zdanění podpory stavebího spoření je mi buřt, protože

1) se jedná o marginální změnu (příspěvek se zmenší max. o nějakých 20 %. Když spoříte málo, bude to pár korun, když spoříte moc, asi máte stejně peněz dost :) )

2) když na to nemám, tak v rodinném domě prostě bydlet nebudu.

Přijde mi zajímavý, když se nějaký dědek na Praze 1 ve 100m bytě rozčiluje, že mu zvedaj nájem. To je prostě tlak trhu. Když nemám peníze na to, abych bydlel na prestižní adrese, no tak prostě musím jinam - přestěhuju se do takové lokality, na kterou mi stačí finance. To je jako by se rozčiloval, že chce mercedesa, ale nemá na něj prachy. A dost už :)

edit pro rýpaly: Vím, že se z toho dá financovat i jiné bydlení než rodinný dům, ačkoli to je IMHO nejčastější varianta.

[upravil dne 9/7/10 shwaara]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tady nejde o to, jestli je někdo pravičák nebo levičák, ale jde o to, kam se bývalé Československo ,,podělo\". Byli jsme v některých oborech na špici. A dnes jsme na úrovni států v Africe. Jinak co se týká bydlení na vesnici a nebo ve městě, tak si myslím, že všude je chleba o dvou kůrkách. I když a za tím si stojím, že Praha bude a zůstane státem ve státě.

Myslím, že tenhle pocit je zčásti zapřičiněn tím, že dřív patřily všechny výrobní podniky státu. I dnes je v CR plno společností světové úrovně, ale už jsou vlastněny soukromým kapitálem, a proto sláva (ani zisk) nedopadá na stát jako takový.

Vlastně ani nevím, v čem jsme byli na špici. Škoda, Avia asi ne, puky se dělají pořád.. Tatra krachla, to je pravda. Určitě bychom ale našli i nové subjekty, které jsou úspěšné a dřív nebyly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tady nejde o to, jestli je někdo pravičák nebo levičák, ale jde o to, kam se bývalé Československo ,,podělo\". Byli jsme v některých oborech na špici. A dnes jsme na úrovni států v Africe. Jinak co se týká bydlení na vesnici a nebo ve městě, tak si myslím, že všude je chleba o dvou kůrkách. I když a za tím si stojím, že Praha bude a zůstane státem ve státě.

Obvykle se do těchto debat nepouštím, ale Okáčko - kolik je ti prosímtě let? O jakém bývalém Československu to meleš? Myslíš první republiku? ... V čem jsme byli na špici a teď nejsme? Nebo máš na mysli ten špičkovej plat, který jsem s vystudovanou VŠ bral - 1950 Kčs? Tys nikdy nestál ve středeční frontě (nebo kdy vám to tam vozili) na maso před řeznictvím? Tys mohl volně cestovat? Ani hovno! Chtěl bych tě vidět, jak si za komančů válíš prdel v pežotovi. Jen bleješ stejný nesmysly, jako komunisti - všichni jsme si byli rovni, jen někteří byli rovnější (komančové). Myslím, že nemá cenu pokračovat, v podstatě tato odpověď patří taky dalšímu kvalitnímu \"diskutérovi\" - Pé09, to je asi nějakej zapšklej důchodce, kterej si nestačil za komančů nakrást a teď mu nezbejvá, než závidět. kdo vám bránil jít do politiky a šéfovat nám? Kdo vám bránil vystudovat nějaký školy, pár cizích jazyků a začít vydělávat velký prachy? Že na to nemáte? Ale to je chlapci vaše starost, voják se stará, voják má. Já samozřejmě souhlasím s určitou dávkou solidarity, ale proč bych měl platit vyšší procento daní, než ten, kdo vydělává míň? Jakem bych k tomu měl mít důvod? Vždyť i tak platím podstatně víc, než vy.

A tak dál, už mě to nebaví, závěr - souhlasím s Medvědem, Vittym, a dalšíma, už mě to nebavilo číst celý ...

[upravil dne 9.7.10 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shwaara: mě se to zatím sice taky moc netýká, ale rozhodně se mě to týkat začne, jelikož se do dvou let chystám začít podnikat. Progresivní daň je věc, která demotivuje schopné lidi a \"kupuje\" si ty neschopné, kterým hraje na závistivou strunu. Je to populistické svinstvo, které nemá z makroekonomického hlediska žádnou logiku a ve svém důsledku je silně kontraproduktivní na všech rovinách, pro všechny příjmové skupiny i stát jako celek. Toliko můj názor na toto téma. :)

Mila_S: hezky řečeno. Jen bych rád uvedl na pravou míru - Peugeot09 je student, nikoliv důchodce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

..... Mila_S: hezky řečeno. Jen bych rád uvedl na pravou míru - Peugeot09 je student, nikoliv důchodce.

No, jestli je to student, tak s těma jeho bolševickejma názorama - potěš nás pánbůh, jestli už teď přemýšlí tímhle způsobem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...