Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407sw 2,2i 116 Kw "Mazlik" ("Prins VSi LPG" ) ... ,,coupe s velkým kufrem,,


John_Ice

Recommended Posts

Tak a trochu info opět.

Přestavba na LPG u nejmenované firmy zdůvodu reklamy to asi nemohu dát,tím to se omlouvám. Cena přestavby 34 000 kč.

najeto od 6.2.2011 cca 3500km a zatím bez závad.Spotřeba okolo 12,5l/100km (moje klasická jízda 80% - 10km tam a potom zpět a 10km po městě, 20%-to dělají jízdy Praha,Jihlava,Mladá Boleslav...takovej kruh 100km od Kolína,1-2týdně to je potom spotřeba cca 10,5l/100km-ale samotná cesta tj 9l/100km)

Závěr,při jízdě na benzín byla spotřeba 1-2l/100km méně.

Není tam započítáno spotřeba benzínu při rozjezdu.Natankoval jsem plnou a teď mi palivoměr ukazuje 1/2.Takže když to vemu zhruba je to 1l/100km benzínu.A jestli umím počítat,tak to vychází 0,3kč/1km a výsledek je cca 2,5kč/1km.Je to zhruba.

Výkon?Nevím,najezdil jsem cca10 000km na benzín a mohl bych trochu porovnat,ale opravdu nevím,byl by to subjektivní pocit,chtělo by to na brzdu.Jestli je auto o něco línější možná,ale těch pár koníků co tomu ubralo na tom není vůbec znát.Někdy možná to přidávání plynu je jiné.Při tempomatu mě to VŽDY podřadilo a letěloto nahoru.Teď to někdy jde prostě plynule a nepodřadí.Třeba je to ale převodovkou.

Dále nádrž mám místo rezervy.Mě to nevadí,protože stejně mám kufr prázdej a tak rezervu vozím v kufru.Je to neprakticke,ale upřimně kdy člověk jezdí stále s plným kufrem?Možná na dovču či na velkej nákup,kterej ovšem předvídá a nemusí ji s sebou tahat.

Na hory 2+2 (8a2let) jsem měl rakev,kde byly jenom lyže,boty a rezervu v kufru a vešel jsem se.Sice až po okraj,ale jo.Pekáče(boby) jsou neskladné.

post-10463-14109616311804_thumb.jpg

[upravil dne 27.3.2011 16:37 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

opráším svůj deníček...po 6000km ...zatím žádnej nešvar ohledně LPG,náklady stále stejné viz příspěvek o něco výše,protože cena se moc nepohybuje za tu dobu. Beru stále u jedné čerpací stanice.

Vyměnil jsem akorát obyč svíčky.Nalil nějakou sračku na čištění systému do nádrže benzínu,ale že bych rozeznal při nastartování jinej zvuk-ne.

Jenom trochu postřehu,motorové části na 2,2 opravdu jsou těžko dostupný na vrakáčích i jako repliky. Zajímal jsem se ohledně výfuku,protože mě vlákno godzili01 trochu vystrašilo, koho ne :) , nic na to prostě není jenom tak nesmyslnej originál,kterej je drahej.

A trochu problému na xenonu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

takže po roce užívání a ujetí cca 17 000km z toho 8 000km na plyn nemohu vůbec na to nadávat(ťuk,ťuk)...jenom mě trochu štve ta spotřeba oleje...nejsem na to vůbec zvyklej...po naplnění k risce a ujetí 2300km (cesta do italie a zpět)mám cca mezi půlkou vrchní riskou...to člověk potom nemusí vůbec vyměňovat olej a jenom dolejvat a sem tam vyměnit filtr.

průměr spotřeby cca 10l/100km (taky jsem dosáhl 8l/100km...ale to bylo od cca hranic za Vídeň,kde jsem vlastně jel stále kolem 90km),takže opravdu auto na cestu jak dělané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Můj milý deníčku.....

Tak cesta do Legolandu cca 1100km mohu zase jenom se trochu radovat,že jsem přežil a že jsem si užíval radosti s tímhle autem a možná motorem.

V Německu průměr 12,5l/100km při průměru 128km/h )a to zpět bylo stále brzda a plyn,protože po 19h mohu kamiony jezdit i v levo a to jezděj jak u nás...10km předjíždění žádnej problém :grr)

Po české dálnici sem se pohyboval okolo 9-10l/100km při rychlosti 97km/h, kde hold po Praze člověk si musí dát pozor.

takže suma sumárum 12,2l/100km....kdybych měl lehčí nohu a bla bla bla,jezdilo by to za pěknejch 8-10l/100km v LPG a to je hezké na tak těžkou ,,krávu,, v automatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D já si nestěžuji na spotřebu...píšu si deníček,kdyby náhodou jsem to někdy chtěl prodat ;)

ale aby jsi byl v obraze ohledně 407 2,2 v automatu 14,2/7/9,6litů/100km...když se podíváš výš,tak jsem jel i za 8litů LPG ;)

[upravil dne 18.9.2011 08:58 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na benzín jsem měl po 10 000km průměr něco kolem 11-12litrů/100km...a LPG 12-13/100km.....na desetinky si nehraji u LPG je to prostě taky způsobeno tím,že jednou je LPG zahřáté a někdy schlazené podle toho kdy jsem to čepoval a tím pádem buď méně či více se tam potom vejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolko ti to toci pri 130kmh? Vymenil si olej aj v automate?

Mas 4kvalt, alebo 6kvalt? Ale tusim v 2005 bol este 4kvalt.

Ja mam automat 6kvalt ale v diesli, ale je mi trochu divne chovanie ked zastavim.....ako keby sa mi prehodil do neutralu s tym, ze ked pustim brzdovy pedal, tak sa mi zaradi nas5 1tka. Ostatne automaty co som mal mali vkuse zaradenu jednotku a rozbiehali sa mi aj ked som popustil brzdu a slabo som brzdil. U tohoto ako keby sa kontakt s motorom rozpojil na semaforoch(tusim to ale robi len po zahriati) a ked pustim brzdu, tak sa zaradi(trochu to cukne, ako ked zaradim z N do D). Robi to aj tebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.nazačátku tohoto vlákna jsou napsaná technicka data,ale aby jsi byl teda v obraze je to 4HP20 (4°)

2.porovnávat ropáka s benzínem kolik to točí při určité rychlosti si myslím, že je to docela hovadina,ale cca 3 000

3.jestli máš problém s automatem dej dotaz(nebo spíše najdi vlákno ohledně automatu a tam to napiš),tvůj problém v ,,mém,, vláknu si myslím vůbec nehodí....

.....ale když dám ,,N,, mám to prostě bez rychlosti,je to prostě neutrál,žádné ,,D,,. Rychlost mám až po zařazení D. Olej jsem neměnil,protože jsem se tu ptal Pe.Tra,pp205 i strakiho007,jestli mám vyměnit olej a všichni mi řekli: ,,Proč?Blbne ti to?Zbytečné, samo si to hlídá a samo si to řekne.\" Ptal jsem se i svého dvorního mechanika co dělá v Peugeotu a ten mi to odpověděl to samé.

Tak jim věřím a jezdím vesele dál. Sice všude píšou vyměnit po cca 60-80 000km, tak si vyber.Pakárna je ještě v tom, že filtr je uvnitř,takže ten by se určitě nevyměnil při výměně oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

....můj milý deníčku....

131 579 km ... vyměněň olej v automatu.

I když mě od toho odrazovali(můj dvorní garážmistr, poté jsem kontaktoval Pe.Tr,Straki007,pp205),že když to necuká a řadí to v pohodě,že to nemá cenu,nevydržel jsem to a šel jsem do toho.

Prý ,,pár kapek,, tam chybělo, takže by tam nemělo teď chybět nic.

Změna:žádná podle mě nezaznamenána,řadí to stále stejně=plynule,takže jsem o pár tisíc lehčí,ale v poklidu ;)

Olej je tam prý kvalitnější(relativní pojem)než tam borci dávají při prvním nalití do automatu...tak jsem zvědav jestli se mi to ne po...

[upravil dne 4.10.2011 08:00 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

můj deníčku...

Malé opravy a nákupy:

116- rozvody

117-představba LPG

120-svíčky,trafo startovací na xenonu,výměna oleje,filtry,dezinfekce klimatizace

120-letní pneu geometrie

121-LP spodní čep FKS

123-baterie

133-zimní pneu geometrie

doufám,že už nic nepřibude...

[upravil dne 30.11.2011 12:51 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...