Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trekové kolo


Ivouš

Recommended Posts

osobně mám meridu a jiné bych už nechtěl...

Sice je cenově trošku výš než ostatní kola, ale zpracovaní a kvalita je na moc dobré urovni...

Je to investice do budoucna, aby jsi pak po chvilce na jinem kole nemenil rafky,kliky, loziska, razeni, apod. Pak Te ty opravy i s praci vyjdou mozna i draz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dneska jsem se byl podívat u nás po okolí a v práci mě taky říkaly abych trochu přisipal peněz tak jsem se rozhodl koupit kolo okolo 9 000kč.Ale rozzhoduji se mezi dvouma.

Author clasic cena nějak 8 200kč a Merida něco okolo 9000kč.

Bylo mě řečený od různých prodavačů,že author je dělaný specielně pro český trh a že je to dobrý i na náhradní díly.Merina že jsou kola dobrý až někde od 30 000kč a že v Americe ty kola Merina v cenové relaci okolo 10 000kč u nás tak na nich jezdí jejich děcka a tady v česku se za tu cenu to prodává dospělým lidem.Tak mám z toho v hlavě guláš a co včíl.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ivouš

No dneska jsem se byl podívat u nás po okolí a v práci mě taky říkaly abych trochu přisipal peněz tak jsem se rozhodl koupit kolo okolo 9 000kč.Ale rozzhoduji se mezi dvouma.

Author clasic cena nějak 8 200kč a Merida něco okolo 9000kč.

Bylo mě řečený od různých prodavačů,že author je dělaný specielně pro český trh a že je to dobrý i na náhradní díly.Merina že jsou kola dobrý až někde od 30 000kč a že v Americe ty kola Merina v cenové relaci okolo 10 000kč u nás tak na nich jezdí jejich děcka a tady v česku se za tu cenu to prodává dospělým lidem.Tak mám z toho v hlavě guláš a co včíl.:myslim

author nevim, nevim... Mam meridu za 18.000.- a pohoda, vybaveni tusim vse shimano deore, hydr.kotoucove brzdy,radost na tom jezdit mam ho 2rokem a zatim vse slape dobre...

Mne se i vzhledove libila vic merida nez author...

Zalezi na Tobe co se ti bude vice zamlouvat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abio: obávám se, že jsi nepochopil, co Ivouš píše (když píšeš o kole za 18 tisíc).

Zkusím to jinými slovy: než Meridu za 9000kč, to raději za ty samé peníze Authora. A s tímhle názorem bych se ztotožnil, Merida pod 15000kč nemá nic, proč by ji měl někdo kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Meridach praskali horcikove ramy - neviem ako teraz, bolo to davnejsie a bola to cenova relacia hoodne vysoko - inak som na meridu nic nepocul.

ako ti tu uz niekto radil - aspon shimano Acera/Alivio ak nechces po ceste do prace prist o nervy. V SRAM sa nevyznam.

A inac na to na co chces ten bike by bola najlepsia asi ozaj ta ukraina/skladacka alebo nieco podobne. To sa nemusis bat nechat niekde oprete a to prace ta to tie 3 km doveze.

a neviem preco sa bolis horskeho bicykla - daj nan obut slicky, domontovat blatniky a kosik svetla a mozes jazdit. ten valivy odpor na tak kratkych trasach moc nepocitis.

ja som na horaku presiel aj 200km ze den a vazne offroadovych 2 palcovych gumach a pohoda.

[upravil dne 15.6.2010 automale]

[upravil dne 15.6.2010 automale]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už t bylo psáno, osazení je všade stejný. Jde o rám. PO dlouhým pátrání a pročítání, sem si na ježdění do práce a občasný projížďky koupil NANO . Je to český výrobce. Rám se vaří ve stejný továrně jako jiný \"značkový \" kola. Je to jen o geometrii, co tu někdo vymyslel a namaloval. Dal sme za něj 10 i se světlama, blatníkama atd. Alivio řazení Přední měnič deore, zadní deore LX. Vedlice olej pružina. Není to nic světobornýho, ale zatím si nestěžuju. Prodává to Cyklobradský v Liberci. Někde sem čet, že Olpran má rámy stavěný na max 90 kg, což by mohlo na horších cestách dělat časem neplechu. Nemá smysl kupovat kolo za 20 tic při nájezdu okolo 1000 nebo 2000 ročně. Teda pokud si na to někdo nepotrpí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na adresu Meridy ano praskali rami ale u celoodpruzenych ramov a boli to modely tak 5rokov do zadu. Osobne mam ako som pisal Meridu model 2004 \"komplet\"v ALIVIO - prednu aj zadnu prehadzovacku, naboje, stred, kotucky. A zatial som menil iba retaz a kazetu. Aj ked ALIVIO nie je profi sada som spokojny a ked nastavim prehadzovacky tak mi vydrtia celu sezonu bez nastavovania.

Zaverom- Ja osobne by som nizsiu radu ako ALIVIO nekupoval. a co sa tyka ramu ako sa komu co paci

momentalne toto je moj dizajnovy favorit na rok 2010 :Dhttp://www.kellys-bicycles.com/index.php?id=sk_product&product_id=21180&countries_id=189&countries_name=189&cat_id=243&subcat_id=246

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne by som určite nebral ani author ani meridu ma to každy skus TREK, MONGOOSE, SCHWINN, GT, HEAVYTOOLS, LEADER FOX, ROCK MACHINE .... značiek je vela a za nalepku merida dat prachy :bojim:bojim inak ta vybava no aspon shimano alivio aspon zadne radenie http://www.bikeshop.sk/katalog/action/productdetail/oc/1620.xhtml tento sa my pači :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se bavil s borcem z práce a on říkal že kdyby byl na mém místě tak by ještě s koupí kola počkal nějak do září,října kdy prý už budou nějaký slevy na kola a potom že nakoupím kolo o nějaký ty tisíce lacinější říkal že prý až o 5 000kč že budou chtět doprodat nějaký starší typy před náběrem nových protože se bude blížit konec sezóny.Teď je plná sezóna.Tak jsem si to rozmyslel a asi počkám pojedu se až bude čas tak se zajedu do Brna podívat na nějaký ty cyklo obchody.Nebo nejsou na netu nějaký rady ohledně kol pro začátečníky (jaká je dobrá značka,vybavení atd.)

Nebo si pohrávám s myšlenkou koupit místo trekingového kola třeba krosové,nebo nějaký takový a dovybavit to blatníkama,světlem atd.Jaké máte na toto všechno názory?díkec

[upravil dne 16.6.2010 Ivouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem před dvěma měsíci novou meridu tsf 300D model 2009, byl slevnen z 18 na 13 , mam ktomu prvni servis po 500km zdarma a prvnirok pojisteni proti kradezi , za dvojku jsem koupil prislusenstvi vcetne helmy a jsem spokojen , kolo je na moji postavu 21\" ram a me miry 198 cm na 136 kilo . akorad jsem menil sedlo za vetsi bo mam vetsi pulky :D

mrkni i na znacku kellys , jsou to good kola a tak kolem 7-8 tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výprodeje starších modelů dostaneš i teď, ale už patřičně přebrané. Jak budou vypadat výprodeje na podzim a v zimě je otázka, na jednu stranu je docela zima a prodeje váznou, takže by mohlo dost zbýt a být velký tlak na výprodeje, na druhou stranu kurz Kč proti dolaru je dost mizerný a od něj se budou odvíjet ceny nových modelů - a tomu přizpůsobovat ceny starších. Leccos už se zdražovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám další otázku jelikož tenkrát už hodně dávno jsem měl na starým kole přehazovačku a za ty léta neježdění jsem to jaksi zapoměl tak se ptám ohledně převodů na kole:

1.Na kole u pedálů jsou standartně 3 převodová kola a pastorku jsou příklad 9 koleček jak mám správně řadit nebo sladit řazení aby se nenámáhal řetěz.

Když dám u převodovýho kola to největší tak bych měl řetez naštelovat na to nejmenší kolečko u pastorku a naopak nejmenší u převodovýho kola tak dát na na největší kolečka pastorku.

Jestli si doobře pamatuji tak se řetěz nesmí křížit (třeba největší převodové kolo nesmí být řetěz spojen s největším kolečkem pastorku).

Je tohle mé mínění správné?.

2.Na kole jsou páčky páčka na převodové kolo čísla 1,2,3,když chci dát řetěz na největší kolo tak si nastavím na 1 nebo 3? 2 je jasná to je prostřední převodové kolo,na nejmenší přewvodové kolo tak páčka 1 nebo 3.

A jak je to s číslama u pastorku největší kolečko pastorku je 1 nebo 9.

Prostě z jaké strany se to počítá.

3.Nejsou na netu někde stránky ohledně řazení těni páčkami aby to bylo co nejšetrnější pro přehazovačku nějaký nákres nebo srozumitelně popsaný.

Díkec za ty leta se mi to nějak vykouřilo z hlavy:o díkec

[upravil dne 17.6.2010 Ivouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1- ked mas v zadu napr:9kolecko a v predu 3kolo tak by si mal radit:

pri najvacsom prevodniku by sa mali pouzivat 4najmensie koliecka na pastorku

pri strednom prevodniku by sa malo pouzivat 5 prostrednych na pastorku

pri najmensom prevodniku by sa mali pouzivat 4najvacsie koliecka na pastorku

2- na kazdej prehadzovacke to mas zobrazene ak nie tak si to vyskusaj :D

3- napr: na stranke meridy a autoru si mozes stiahnut manual na pouzivanie biku a tam mas popisane ako by si mal pouzivat prehadzovacku

toto je fantasticka stranka na servis http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...