Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ukazte svoju 306 - foto vašich 306tek


klm16

Recommended Posts

Mám jeden dotaz na lidi co u 306 přesedlali ze 14tek na 15tky (kola) : jak se to projevilo na spotřebě / důvěryhodnosti tachometru ? Přecejen tachometr je seřízený na 14\" .. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stibto - ja som presedlal zo 14 na 15 origo peugeot cyclone. Ako tu už bolo napísané, pokiaľ prejdeš zo 185/64/14 na 195/55/15 tak má koleso rovnaký priemer teda tachometer sa bude správať úplne rovnako. to môžem potvrdiť....

čo sa týka spotreby tak ja som postrehol vyššiu asi o 0,3-0,5 litra, ale cyclony sú ťažké kolesá čo sa prejavuje aj na výkone (ja mám ale 1,6 cyclony boli určené pre GTi). Ale to tiež neje také strašné teraz som urobil 800km s kombinovanou spotrebou rovných 7 litrov, čo si myslím, že nieje tak zlé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1 : no já právě nevím člověče, když máš 14\" kola a 15\" kola tak se Ti průměr kola právě o ten 1 palec = přesně 2,54cm liší - rozdíl je to velkej, přirovnal bych to k nastavování cyklo-komputeru na průměr kola (pokud jsi měl někdy tu čest) .. aby se pak nestalo,že člověk v reálu ujede o několik desítek metrů na km víc/míň než mu to ukazuje. Proto se ptám. Navíc otec pravil,že s tím nastavením tachometru se nedá vůbec nic dělat,to tak prostě je ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha jj tak to už jde no .. no určitě bych si tam nedal nic co je určené pro GTi když mám benzin 1,4 :D .. možná spíš časem až budou finance popřemýšlím o liťákách 14\" .. a uvidim ...

[upravil dne 10/5/10 Stibto]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím já jsem teď přešel ze 185/65/R14 na 185/55/R15 a nějakej hodně znatelnej rozdíl jsem nepoznal v ničem... :myslim

jinak pokud se to veme podle tohodle grafu tak by měl být průměr kol takový

14\" 185/65/R14 - 595mm

15\" 185/55/R15 - 583mm

15\" 195/55/R15 - 595mm

takže mám kolo menší o 12mm;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj koukám na to - prumer kola (jako disku) sice o 25,4mm vetsi, \"vysku pneumatiky\" (od konce disku/rafku nahoru) zase o trosku mensi .... Takze ono to vyjde na stejno. Btw ty kola na maczkyho fotce mi ani skoro neprijdou jak 16tky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...