Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyčistenie EGR


janou

Recommended Posts

V nastaveni a nahradni dily v diag.

Tak to mi napis postup jak se vypina nouzovy rezim pres orig diagnostiku.

:super

čau chtěl jsem se tě zeptat auto mi cukalo každých 600-800 km docela dost v servisu mi řekli že mám vadný EGR tak jsem ho nechal vyměnit a po výměně to začalo cukat stále ale jinak myslíš že to může být tím že ho zapoměli nastavit. To původní cukání zmizelo dík za odpověd:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim FAPem bych jim nas...l do rukou.

Oni ho vyplachnou,nalejou aditiva a za chvili jde FAP stejne do prdele protoze nema svoji ucinnost kdyz to rozmlati WAPkou.

Clovek zaplati hromadu penez a za chvili to ma zpatky.

Kolik te to bude stat???

A delaji to v origo servisu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cim dalej tym lepsie panove.......takymito procesmi som sa uz preserinkal a stratil par eur a nebolo ich sakra malo. a teraz ERG aj je pocut iba cvakanie ked zhasnem motor. vraj je otvoreny na 89% a nezatvara zasran jeden....... tak som kupil dalsieho len ho treba trosku pucnut nejakym sajrajtom lenze to je problem viete akym roztokom sa na to vrhnut?

neviem co by tak mohlo tie sadze uvolnit a hlavne ten otvor z boku to bude fuska. mate nejake rady pls? :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim FAPem bych jim nas...l do rukou.

Oni ho vyplachnou,nalejou aditiva a za chvili jde FAP stejne do prdele protoze nema svoji ucinnost kdyz to rozmlati WAPkou.

Clovek zaplati hromadu penez a za chvili to ma zpatky.

Kolik te to bude stat???

A delaji to v origo servisu???

Prosim tě dělá mi to známej a už to mám hotový ,aditiva 4,5l+čištění FAP + nastavení EGR +výměna destiček a rozhejbání brzdiče destičky jsem si dodal sám 3000kč myslim lidovka ale jestli ten FAP nevydrží tak jedu za tebou mám na tebe jen ty nej reference od kolegy s práce:D:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cim dalej tym lepsie panove.......takymito procesmi som sa uz preserinkal a stratil par eur a nebolo ich sakra malo. a teraz ERG aj je pocut iba cvakanie ked zhasnem motor. vraj je otvoreny na 89% a nezatvara zasran jeden....... tak som kupil dalsieho len ho treba trosku pucnut nejakym sajrajtom lenze to je problem viete akym roztokom sa na to vrhnut?

neviem co by tak mohlo tie sadze uvolnit a hlavne ten otvor z boku to bude fuska. mate nejake rady pls? :papa

Já jsem to dělal u Opela sprayem na čištění škrtící klapky a výsledek byl více jak uspokojivý. Ale tam byl celkem dobrý přístup. Možná bych zkusil i Konkor, který rozpouští karbon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cim dalej tym lepsie panove.......takymito procesmi som sa uz preserinkal a stratil par eur a nebolo ich sakra malo. a teraz ERG aj je pocut iba cvakanie ked zhasnem motor. vraj je otvoreny na 89% a nezatvara zasran jeden....... tak som kupil dalsieho len ho treba trosku pucnut nejakym sajrajtom lenze to je problem viete akym roztokom sa na to vrhnut?

neviem co by tak mohlo tie sadze uvolnit a hlavne ten otvor z boku to bude fuska. mate nejake rady pls? :papa

Já jsem to dělal u Opela sprayem na čištění škrtící klapky a výsledek byl více jak uspokojivý. Ale tam byl celkem dobrý přístup. Možná bych zkusil i Konkor, který rozpouští karbon.

hmmm tiez som rozmyslal nad niecim konkretnym. akurat som splasil sprej na sadze a slo to lahko ale dosiel som len po ventil z vonkajsej strany, otvor z boku do ventilu to bude trosku tazsie - skusim zubnu kefku . dakujem za radu.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no aj je po tom stal ma 120 € plus 70 €praca dal som ho doporiadku, cca praca tiez nadoma pre kutilov nic

tazkeho len miesto ulozenia je naprd. takze hudiniho ruky by sa hodili. ale ako pisem da sa usporit za pracu

len mi nejako nezostalo casu na vymenu tak som to riesil u kamosa v servise. apropo ten stary slapal v poridku

len bol zasraty od sadzi len ho pucnut a mam jeden navyse tak ak ma niekto zujem.....:D . ale ako hovorim nemal

som cas riesit to tak som to rovno vymenil kus za kus. tak snad to pomohlo. konkretne 2.0 hdi 136 - EGR delphi.

[upravil dne 19/10/10 od Ron80]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pani.

Pridavam sa ku skupine, ktorym sa podarilo vybrat a vycistit EGR. Fakt tie hudiniho ryky by boli na nezaplatenie, mam take obite ruky. Najviac som sa namakal na tej srube odspodu na plechu.

Cele som to robil zhora, odspodu je to asi lahsie.

Taky maly postreh, ktory sa tu nespominal

Skrutky na uchytenie spatneho potrubia na ventil 10 kluc

Skrutky na uchytenie ventilu ku vyfukovemu potrubiu (vymeniku tepla) 10 kluc

Skrutky na uchytenie ventilu na blok motora 8 kluc

Skrutka od spodu uchytenie na plechu 10 kluc

Mam este jednu otazku, moze zaseknuty na plno otvoreny EGR sposobit zvysenie spotreby o cca 1.5 az 2l/100km??

Alebo mam patrat este po nejakom probleme.

Myslim, ze styl jazdy mam stale rovnaky.

Vdaka za typy.

[upravil dne 2010-10-21 od gaj1182]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj - na otazku odpoviem len ako amater - ano moze zvysit spotrebu ale co je horsie pusta horuce plyny

do turba co ho casom znici. aspon takto to opisuju na stranke skade mam novy EGR ventil.

- moja otazka ale je , po naslednej vymene noveho EGR a resetovani v pezo servise mi povedali ze ten EGR bude cvakat po vypnuti motora cca 5 -6 krat kvoli precisteniu. problem je ze mi to robi stale ked vypnem motor. :myslim tak je tu

niekto kto by pohol? dakujem:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ron80 ten EGR ventil bude mať určite vplyv na ekológiu a to zníženie emisií vo výfukových plynoch (EGR ventil prepúšťa časť výfukových plynov naspäť do sania na opätovné spálenie). Že by mal vplyv na spotrebu o tom neviem. A toho turba sa báť nemusíš lebo to turbo je poháňané výfukovými plynmi, keď má nedostatočné mazanie tak to už je problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ron80 ten EGR ventil bude mať určite vplyv na ekológiu a to zníženie emisií vo výfukových plynoch (EGR ventil prepúšťa časť výfukových plynov naspäť do sania na opätovné spálenie). Že by mal vplyv na spotrebu o tom neviem. A toho turba sa báť nemusíš lebo to turbo je poháňané výfukovými plynmi, keď má nedostatočné mazanie tak to už je problém.

ano samozrejme je to pravda ohladom emisii ale to turbo je tiez ovplyvnene EGR aspon tak to je v online katalogu ako popis ku suciastke. len ma trosku serinka to ze ho stale pocujem ked shasnem motor - tak 6 krat cvakne ako keby rele - viem ze to ma robit . ale zakazdou jazdou ? aj ked len par kilakov ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ja som mal na EGR zlomenu tu osku, ktora hybe tym \"piestom\". Kedze som o tom nevedel, tak som s tym jazdil. Potom ma navstivil straki, v pamät chyb bol EGR, tak auto islo do servisu. Po vymene EGR pocujem cvakanie pri vypnuti motora vzdy, aj ked prejdem iba 3 km.

Horsie je, ze po vymene sa mi vratilo take \"hupanie\" motora, ktore som popisoval tu. A \"hupe\" aj za studena. Takze teraz uz viem, ze na vine je EGR. Len neviem co s tym dalej :myslim, lebo EGR je momentalne evidentne v poriadku.

[upravil dne 20.11.10 02:31 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...