Jump to content
Sign in to follow this  
janhercik

ramena nápravy 405

Recommended Posts

P405 1,9D: Na nerovnostech se se mi začalo ozývat bouchání od přední nápravy. V servisu zjistili vymlácené silenbloky ramen, prý se nadají koupit samostatně a celé rameno stojí tak 3500,-. Protože se mi nechce moc dávat 7tisíc, ale drnčení se stupňuje, tak se ptám, opravdu se nedají sehnat samostatně? Nebo se mám kouknout na vrakáči? Poradíte? Díky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za odpověď. Také jsem už zjistil, že s tím pořízením silentbloků to nebude tak složité, jen mě to utvrdilo v názoru, že do toho servisu už ne. Dá se to vyměnit v garáži svépomocí, nebo na to potřebuji nějaké stahováky, lisy a podobně ? (ramena jsou zřejmě z litiny)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramena nejsou z litiny, to by nic nevydržely, jsou kované z oceli. Na výměnu futer je vhodný lis, ale dá se to zvládnout i bez něj - akorát se víc nadřeš :) Kde jsi ty silentbloky na 405 našel, já mám zdroj jen na 205/309 (i když, pravda, po 405 jsem ještě nekoukal)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddie, janhercik: no po zkusenosti s vym,enou silentbloku na 205 bez lisu muzu rict, ze nic tak jednoducheho jsem jeste nedelal. Na vytazeni staci sroubovak nebo dlato a kladivo a narazit tam jde taky v pohode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×