Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Půdní vestavba - projekt


Benžík

Recommended Posts

Máte někdo zkušenosti s projektem půdní vestavby? Jde o půdní vestavbu v bytovce, cca 35m2, jedna větší místnost a jedna malá, schody do vestavby budou z bytu pod vestavbou, zavedený tam bude jen topení a eletrika.

Jde o cenu projektu, od projektantky jsem se předběžně dozvěděl, že za projekt bude chtít cca 15000Kč. Příjde mi to strašně moc za takle jednoduchej projekt, doporučil mi jí soused, jim taky dělala projekt vestavby. U ní je výhoda, že má kontakty na správných místech, takže při vestavbě a v projektu projde i to, co by běžně neprošlo.

V sobotu se k nám na tu půdu přijde podívat, tak nevim jestli jí to nechat dělat nebo s ní rovnou vyrazit dveře.

[upravil dne 2/6/10 Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co znamena \"projekt\", resp. co vse bude jeho soucasti?

Jestli stavebni upravy, topeni, elektro a vyrizeni stavebniho povoleni, tak to neni extremni cena... jestli jen projekt stavebnich uprav bez dalsich veci, tak je to docela dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem projektant, a jsem ve firmě která má přestavu/nástavbu/vestavbu půd v hlavních činnostech. A moc by mě zajímalo co znamená hláška že má paní kontakty na to, že projde něco co by u jiných neprošlo...Co například? :) A cena se odvíjí opravdu od toho co bude projekt obsahovat, kde se to nachází, v jakým je stavu ten prostor a taky jak moc detailně to bude řešit, jestli jen pro uřády, nebo i pro stavebníka.. Takže teď mi to příjde nesrozumitelný - paní má kontakty, ale stavební povolení ti v tý ceně nedá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ART

Jsem projektant, a jsem ve firmě která má přestavu/nástavbu/vestavbu půd v hlavních činnostech. A moc by mě zajímalo co znamená hláška že má paní kontakty na to, že projde něco co by u jiných neprošlo...Co například? :) A cena se odvíjí opravdu od toho co bude projekt obsahovat, kde se to nachází, v jakým je stavu ten prostor a taky jak moc detailně to bude řešit, jestli jen pro uřády, nebo i pro stavebníka.. Takže teď mi to příjde nesrozumitelný - paní má kontakty, ale stavební povolení ti v tý ceně nedá?

Hláška že má kontakty znamená například, že nebude vadit o pár cm užší schodiště, nedodržení výšky stropu, poměru plochy stropu a podlahy...

Bude to řešit pro úřad i pro stavebníka.

Stavební povolení snad vydává stavební úřad, né projektant?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ART

Jsem projektant, a jsem ve firmě která má přestavu/nástavbu/vestavbu půd v hlavních činnostech. A moc by mě zajímalo co znamená hláška že má paní kontakty na to, že projde něco co by u jiných neprošlo...Co například? :) A cena se odvíjí opravdu od toho co bude projekt obsahovat, kde se to nachází, v jakým je stavu ten prostor a taky jak moc detailně to bude řešit, jestli jen pro uřády, nebo i pro stavebníka.. Takže teď mi to příjde nesrozumitelný - paní má kontakty, ale stavební povolení ti v tý ceně nedá?

Naprosta pravda s tou cenou,minulý rok jsme dokončili půdni vestavbu cca 100m2 v rodinném domě a projekt náš vyšel na bratu rovných 50 litru...já ten projekt potřeboval protože tam byli velké zásahy do nosných konstrukcí střechy.Nebylo to lehký ale máme to hotový a to podkroví opravdu za ty peníze a dřinu stojí:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha : ) a na to jsou potřeba fakt kontakty? :) no když myslíš...

Jinak se stavebním povolením jsi to nepochopil, samozřejmě že stavební povolení vydává příslušný úřad. Ale sám jsi psal, že v tý ceně není vyřízení stavebního povolení. A o jiný ceně (plácnu např. + 5000 k projektu za vyřízení stav.pov. jsi tu nikde nepsal). Takže to zase já chápu tak, že dostaneš desky s projektem a vyběhej si všechno sám - a tam jsem právě ztratil to jak využiješ jaký kontakty.

Pro upřesnění ceny, musíš opravdu zadat více informací - jak napsal fimima, jestli se bude řešit nově statika, střecha, a já nevím co by tam mohlo byt všechno ještě potřeba, řešit zdroj tepla atd.. - nejsou informace, viz jak jsem psal výše. Rozsah takový že už nebudeš potřebovat jiný projekt (např. té el.-provedení, či detailnější řešení projektu) je jedině správně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...