Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 2.1 TD-chcípání motoru za jízdy


trollik

Recommended Posts

Comm možu mět dotázek ? prosím? mám takéj 2,1 a cosik ně to blbne . Autí chytá špičkově nezdechá le volnoběh padá pod 500 ot. a občas když stojím nekde tak otáčky vyskočí sami na sekundu a zas jede normál nebo naopak spadnů eště níž ale nezdechne . Jednou mi to chcíplo za jízdy ale to už je dávno a na diag. byla chyba \"polaha jehly vstřiku tuším nebo tak nejak ? jo a furt sa mě povolovala ta velká matka co má uprostřed menší šroubek ( de vidět hned z čela od chladiča ). autí má už 240 tis km . ale ten volnoběh a kolísání mě fakt štve nevíš co s tým ?:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroluj si prvy vstrekovac (trisku) je mozne ze on ti robi celi tento problem (vedie k nemu drat) treba vybrat a nechat skontrolovat. Na cerpadlo by som to moc netipoval a skusil by som druhu riadniacu jednotku pre vylucenie dalsich chyb.

co sa tyka tej velkej matky so sroubom tak to je skrtiaci prvok pre presuvnik vstreku. Ked to vyberes treba vymenit tesnenia a namontovat naspat a riadne dotiahnut myslim ze je to 32 orech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Zdravím borci mám problém 2.1 td 12v lucas epic chytá jede táhne nechcípá ale sem tam se stane že mi houpou otáčky mezi volnoběhem okolo 900 a 1400 a pak to přestane, nebo se někdy stane že se vytočí a musím produpat plyn aby to povolilo, pak zase drží volnoběh normálně.

Neví někdo příčiny ? Auto najeto 177xxx reálně. Díky všem za pomoc 

Upraveno uživatelem Matyb66
.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

zdravim, mam rovnaky problem akurat je to o trosku horsie, tak isto mam 2.1td lucas epic, akurat cez leto sme davali robit iba kablovacku na cerpadle pretoze povodna bola totalne prepalena a tvorili sa skraty, auto stalo do tejto zimy, teraz som na nom nabehal uz 1000km ale od 700-800km mi zacali kolisat otacky medzi 900-1100ot, to by ma az tak nestvalo ale auto robi to, ze za chodu mi zasvieti chyba motora a auto zacne "skapinat", tuknem do plynu a je to vporiadku, priemerne sa mi to dokopy stane 3-4x za jazdu.. no len ked nestihnem alebo nemozem tuknut do plynu tak motor uz docista zdochina a plyn nereaguje, takisto niekedy ked stojim na semafore alebo na krizovatke tak mi zasvieti kontrolka a vypne motor, musim vypnut zapalovanie a znova cakat cca 8-10 sekund kym zhasne kontrolka zhavicov, az vtedy chyti.. inak nie, aj ked je motor v prevadzkovej teplote.. co mam robit alebo na co mam pozriet? celkom ma hneva ze brzdim semtam premavku :( :D  dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ak motor na volnobehu  húpa má  nepravidelný chod a trhá a za jazdy vypne motor tak treba vymeniť  2 bloky čiže solenoidy.Ak maš kábl  čerpadla  izoláciu rozpadnutú na ňom tak to tiež musíš vymeniť. Ja som to tiež mal a už to je zatial OK ............ kukni video moje 

 

Upraveno uživatelem robo 406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,  máš pěkné video,  ale osobně si myslím že problem bude jinde, ale kontrola je vždy lepší. 

1. Pretesneni čerpadla kdy bylo děláno? 

2.  Kontrola snímače klikovky,  případně výměna( hodně důležitá součástka pro chod motoru) 

3. Dobra by byla info z diagnostiky 

4. Skontroloval by som. Kabely na cerpadle aj ked su nové.  Kvalita kabelů a odolnost teplotam,  prostředí atd. 

5. Taky bych nechal skontrolovat vstrikovace

 

Víc koukni na moje příspěvky věnováno cerpadlu lucas epic 2.1 td

 

Comm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...