Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nespíná sahara


kovi306

Recommended Posts

zdravim, mam problém nespíná mi sahara... dřív spínala tak okolo 100 a nedavno když sem dlouho stál tak sem měl ručičku až u červenýho a sahara nic, takže bych se chtěl zeptat kde je pojistka na ventilátor nebo čim by to případně mohlo být?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud pres klimu nebo odpojenim cidla zkus jestli se aspon roztoci.. pokud ne tak u sveho jsem zazil rozpojenej konektor primo u moturku sahary.. dostat se na ten konektor znamena sundat naraznik.. vrtuli .. pripadne nahore povolit aby ses dostal mezi saharu a chladic na matky.. a sundat moturek sahary..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AKCZ

Bud pres klimu nebo odpojenim cidla zkus jestli se aspon roztoci.. pokud ne tak u sveho jsem zazil rozpojenej konektor primo u moturku sahary.. dostat se na ten konektor znamena sundat naraznik.. vrtuli .. pripadne nahore povolit aby ses dostal mezi saharu a chladic na matky.. a sundat moturek sahary..

jak přes klimu? a jaký čidlo mam odpojit? teplotní, to by se měla roztočit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kovi306

zdravim, mam problém nespíná mi sahara... dřív spínala tak okolo 100 a nedavno když sem dlouho stál tak sem měl ručičku až u červenýho a sahara nic, takže bych se chtěl zeptat kde je pojistka na ventilátor nebo čim by to případně mohlo být?:myslim

Cau hele pojiska je u motoru v ty krabicce mel jsem ten samej problem a byla to ta pojistka. Zadrel se mi totiz moturek od vetraku tak se spalila vymenil a slape

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nechcem zakladat nove vlakno s podobnym problemom, tak poprosim o radu tu.

Odvtedy ako som kupil auto (marec 2010), este som sahary nepocul zapnute (mam dve vrtule). Podla teplomera v pristrojovke sa mi voda pri normalnej jazde drzi vacsinou v rozmedzi 75-85, no minuly tyzden som bol v Brne a vtedy mi teplota vystupila na cca 95 (rucicka bolo presne v strede nuly cisla 90). Ked som vtedy zastal, ani vtedy som sahary nepocul.

Je mozne, ze 95 stupnov este nemusi byt teplota na spustenie sahar, no nie som si celkom isty, ci je to tak.

Chystam sa v lete do Chorvatska a nerad by som az cestou tam zistil, ze sa sahary nezapinaju a auto uvaril, preto by som chcel poprosit o radu, ako sa da odskusat ci sa sahary pri vyssej teplote roztocia.

Podla fora by na to malo stacit vytiahnut hnedy konektor snimaca teploty, no ja ho tam nemam, mam tam len modry. Auto ma klimu, no zatial este prazdnu (deravy chladic), takze cez klimu si to momentalne neoverim.

Prave preto, ze sa v dohladnej dobe chystam chladic menit, chcel by som si overit aj funkcnost sahar,pripadne to opravit, ked to uz budem mat \"odnaraznikovane\" .

Dole je foto ako to mam pri termostate.

Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial som moc nepokrocil :fnuk, akurat som zistil, ze ak vytiahnem modry konektor a zapnem zapalovanie, sahary sa mi neroztocia. Nema niekto nahodou moznost zistit, ake hodnoty odporov maju mat tie dva termistory v modrom snimaci najlepsie pri studenom motore? Ja som nieco nameral, \"306marek\" mi poslal udaje co nameral on, no rad by som vedel hodnty este niekoho dalsieho, pretoze jedna hodnota sa nam diametralne lisi. :(

Poprosil by som zmerat obe hodnoty odporov modreho snimaca v motore po vytiahnuti konektora a to stredny oproti jednemu krajmnemu a tiez stredny oproti druhemu krajnemu.

Ak by niekto mal pristup do nejakej databazy alebo to vycital z katakogu nahradnych dielov, to by bolo supeeer.

Dik vsetkym za ochotu.

Edit: Jeden termistor je zjavne medzi pinmi 1 a 2, drhu medzi 3 a kostrou.

[upravil dne 23/6/10 miroja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kovi306

tak včera sem si udělal trochu času, a zkusil sem vypojit to hnědé čidlo u termostatu, a nic...jen takové cvaknutí, když ho zapojim tak zas cvaknutí a nic víc....

Původně zaslal: honza406

tak pak jedině mrknout na relátka mne nespínalo u mé 406 a byl jeden kontakt u relé urezlý

Predpokladam ze relatka budou vporadku kdyz cvakaji.. vim ze je to delsi operace ale asi by nebylo zle se nakonec dostat k tomu konektoru pod vrtuli na motorku.. jestli neni vypadlej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

MIROJA pokud odpojis teplotni cidlo a spojis kontakty v tom odpojenym konektoru tak se neroztoci? Pokud ne tak muze byt vypadly ten konektor jak tu nekdo vyse psal a nebo ti odesel motor toho vetraku. To uz se tu taky nekomu stalo.

Ja ted resil stejny problem. Nesla vrtule, ani pri 110 nesepnula. Nakonec jsem zjistil ze mam zoxidovany kontakty v kabelovy spojce co je na chladici na strane ridice. rozdelal jsem to, propojil a sahara se toci. Nicmene teplotni cidlo mi stejne nereaguje ani pri teplote nad 100 stupnu takze ho musim koupit novy. Nebo holt natahnout draty do palubky a prozatim si tam dat manual spinac...

[upravil dne 10/8/10 thomas007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: thomas007

MIROJA pokud odpojis teplotni cidlo a spojis kontakty v tom odpojenym konektoru tak se neroztoci? Pokud ne tak muze byt vypadly ten konektor jak tu nekdo vyse psal a nebo ti odesel motor toho vetraku. To uz se tu taky nekomu stalo.

No ako som pisal, ja tam mam len jeden snimac ale dvojity. Robil som samozrejme aj pokusy s nahradou snimaca odpormi,ale s nejednoznacnymi vysledkami,skratnut som sa to bal... nastastie :) Nezostavalo nic ine, len nastudovat ako to mam v mojom type aute riadene a potom to uz slo dat dokopy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...