Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nespíná sahara


kovi306

Recommended Posts

Podla mne dostupnych informacii auto s motorom 1868ccm/51kW a to prave \"podtyp\" DW8B BITRON nema aj ked ma klimu. Tak isto je to aj pri motore 2,0 HDi. Pri tychto autach riadi sahary priamo ECU. Neoponujem ti, ze ine 1,9-ky a myslim ze aj vsetky benzinaky BITRON maju (ak maju samozrejme klimu...).

Ak si si isty, ze sa mylim, daj vediet. Pri takejto zavade je dolezite vediet, ci mas BITRON v aute hladat alebo nie.

Ja ho teda v mojom aute URCITE nemam (1868ccm+klima).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako píše miroja a má velmi presné informácie tá motorizácia \"BITRON\" nemá! ja mám presne ten istý motor čiže DW8B a už som sa po nom aj obzeral zo spodu no nikde nebol.Zvezok káblov zo sahár ide priamo do ECU a mám aj klímu.Tak teraz mám dalšieho chrobáka,že motorčeky sa líšia aj watt-ážou už som mal niekolko ludí obvolaných len neviem či to bude teda pasovat.V prvom rade musím tie motorčeky zmontovat a potom obehat ludí s dielmy.Demontáž predného nárazníku je zložitá?maska tá je v poho zachvílu dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ked to robis druhy, treti krat, vsetko je jednoduche :D:D:D

Musi ist dole cely predny naraznik, cast vnutornych blatnikov...

Ale ako som pisal, zacni tym, ze kontakty rele nahradis prepojkou. Aj ked je to dost pravdepodobne, nemusi byt problem v motoroch. Pozri kostry, patice rele...

Aby som ti pripadne este viac pomohol.....

Zisti, ktore rele ti spina na pomalu rychlost (su tam dve rovnake, zelene, to konkretne moze byt vlavo, alebo vpravo. Ked ho vyberies, zisti, na ktorych pinoch su kontakty rele a tie kontakty nahrad v patici prepojkou. MUSIA sa roztocit oba ventilatory na polovicnu rychlost.

Aby si sa dostal k relakam, nemusis davat dole cely naraznik, staci ten plast medzi prednymi svetlami (tusim tri take umelohmotne stupliky, jedna skrutka na 6-hran, jedna torx, obe myslim M6).

PS: Presiel si sekciu \"Urob si sam\" ;) . Tam marko306 popisoval postup ako vymenit na 306-ke vymennik klimy. Mne to hodne pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to už mal aj prepojené tak ako je na fotke a sahary by sa mi mali rozbehnut na polovičnú rýchlost pri vypnutom klúčiku,no nepohli sa potom som zapal aj klúčik do druhej polohy a znovu nič.Ja sa to nejak celé drotikami bojím prepájat aby mi niečo \"neprdlo\" v ECU neni som nejak zbehlý v elektrike.Ono to bolu už aj na diagnostike a žiadne elektrické závady \"nevyhadzovalo\" iba že sahary bežia no fyzicky stály.Všetko to ukazuje na zaoxidované uhlíky v motorčekoch.Ono sa tam asi dostala voda a ked sa nepoužívali sú KO si ja osobne myslím.

post-29529-14109623847507_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím chlapi, aby som ušetril novú tému, tak sem skúsim hodiť aj môj dotaz, snáď mi pomôžete.

Mal (mám) som problém so saharou, a to ten, že mi išiel iba jeden vetrák (ten u spolujazdca). Problém som vyriešil, oba vetráky sú teraz funkčné, ale ďalší problém je v tom, že sa zapínajú až keď je ručička teplomera v červenom poli. Bitron by mal byť v poriadku, pretože po odpojení snímača teploty (červený/gaštanový) sa sahary roztočia na prvú rýchlosť a po pár sekundách na druhú. Predpokladám, že chyba bude asi v tomto snímači, ešte som ho nestihol premerať, lebo zháňam merák.

A teraz otázka: informácie o teplote pre bitron dáva iba červené čidlo, alebo je ešte nejako prepojené so zeleným? Pretože som zatiaľ neobjavil funkčnú podstatu zeleného čidla a chcem to opraviť všetko naraz. Na telese termostatu mám tri čidlá: modré je pre teplomer na palubovke, červené sníma teplotu pre bitron a vo fóre som sa dočítal, že zelené by malo byť pre riadiacu jednotku. Ale pre akú? Môj motor žiadnu nemá. Service Box hovorí toto: modrá - vodný termistor, gaštanová - snímač teploty - bitron, zelená - snímač teploty. Zasahuje teda zelený snímač do riadenia sahary?

Ďakujem

Info: 1.9D, 1997, klíma (nefunkčná), VIN VF37ADJYE32267206

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to už mal aj prepojené tak ako je na fotke ....

Takto som to mal zapojene ja na mojom aute (je to moja fotka), ale nevylucujem, ze relatko na pomalu rychlost je to druhe zelene, pretoze podla dokumentacie to malo byt prave to druhe. Ak budes vodicmi simulovat zopnutie vsetkych troch relatok, tak by sa mali roztocit obe sahary na plny vykon. Alebo teda zhodis predny naraznik, vyberies motory a odskusas ich samostatne.

Podla info co mam k dislpozicii tak vsetky naftaky by mali mat 250W motory. Niektore benzinaky mali 200 Wattove. Mozno by sa nic nestalo, keby si vymenil oba za 200Watt, ale urcite nekombinuj jeden 200 a jeden 250Watt. To by sa na polovicnu rychlost nerobilo vobec dobrotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Na telese termostatu mám tri čidlá: modré je pre teplomer na palubovke, červené sníma teplotu pre bitron a vo fóre som sa dočítal, že zelené by malo byť pre riadiacu jednotku. Ale pre akú? Môj motor žiadnu nemá. Service Box hovorí toto: modrá - vodný termistor, gaštanová - snímač teploty - bitron, zelená - snímač teploty. Zasahuje teda zelený snímač do riadenia sahary?

Info: 1.9D, 1997, klíma (nefunkčná), VIN VF37ADJYE32267206

So snimacmi na tvojom aute by to malo byt nasledovne.

Modry - merak na palubovke, ( + ovladanie STOP kontrolky).

Hnedy(ak ma auto klimu) - BITRON

Doteraz som bol v tom, ze zeleny snimac maju len benzinaky

pre ECU. Ak ho mas, tak ti neporadim na co sluzi.

Nemoze to byt nieco ine, nez termistor (snimac teploty)?

Ja mam iny motor (mam ECU aj klimu) a tento typ motora ma len jeden, modry, snimac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné že fotka je tvoja:) mám ju od Marka 306 s ním som o problematike sahár diskutoval.Takže ešte to može byt aj to druhé \"zelené\" relé na pomalú rýchlost?ked to takto prepojím a sahary sa rozbehnú znamená to že relátko je zlé a treba ho vymenit?A ked už budem mat motorčeky dole ako zistím či sú funkčné natvrdo 12V?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám problém s chlazením 306 (1.4 55 kW), nespíná sahara. Přišli jsme na to až když po delším stání vyvřela voda. Později jsem v garáži vodu dolil a mrkl na pojistky, – pojistka sahary (40A, datum výroby auta 10/97) byla spálená.

Zkusil jsem rukou otočit vrtulí (z auta mám totiž zrovna pryč nárazník a blatník) a nechce se hnout. Takže zadřený motorek? Chci to dát dokupy než budu dávat zpátky nárazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

306_sahara.jpg

Jak to dostanu ven? Ty šrouby po obvodu se jen protáčí. Budu muset vrtat / brousit? A nenašel jsem nikde žádný konektor, kudy vedou dráty?

Nebo jinak; má cenu ho rozebírat, nebo radši rovnou vyměnit?

[upravil dne 21/5/12 21:59 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska som sa pustil do práce aj ja:)Potreboval by som poradit ako zmontujem vrtulu,aby som sa dostal k trom skrutkám samotného motorčeku(označených zelenou šípkou)Vrtula zrejme drží na skrutke označenej červenou šípkou ale je zahrdzavená a nie a nie povolit,skorej tú krížovú hlavičku zničím ako ju povolím.Co navrhujete odvrtat skrutku a tak dat dole vrtulu alebo akým sposobom zmontovat tie motorčeky,za postrehy a nápady dakujem.

post-29529-14109624580243_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam opačný závit to je pravda ale skrutka nešla povolit a hlavičku na bit PZ1 resp. PH1 som zničil,nakoniec to vyriešila vrtačka a \"trojka\" vrták;) tie skrutky čo držia samotný motorček tiež katastrofálne zahrdzavené.Skúšal som ich povolit pokial bola sahara na svojom mieste,tak že som dal zo zadnej strany \"orech\" ale priestor na račnu tam neni(zavadzia chladič klímy) tak som saharu musel dat dole celú.Motorčeky sú KO momentálne zhánam druhé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal si motory rozobrate, ci este nie?

Pretoze aj ked neboli urcene na rozobratie, ide to a daju sa spat aj zlozit.

Je pravdepodobne, ze mas len zaseknute uhliky a vtedy by to stacilo len vycistit a rozhybat. Ja som mal takyto problem na pravom motore.

Ak budes zhanat z vrakaca, ber ich aj s vrtulou, pretoze je viac typov, lisia sa aj fixovanim vrtule na oske...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...