Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nespíná sahara


kovi306

Recommended Posts

Tak dnes po odpojení konektoru teplotního čidla jsem zjistil ,že v tom jednou cvakne a roztočí se na plno jen jeden u spolujezdce..z této diskuse jsem pochopil že mám hledat závadu v okruhu řidičova ventilatoru,jenže nevim jak se k tomu dostat,to bude chtít asi sundat chladič že? přes tu přední masku se dostanu jen k relátkum a tam toho moc nepoznám....Nemám rád elektriku ! :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, uvazujes spravne ;)

Ak sa chces dostat k ventilatorom, musis zhodit prednu masku. Na prvy pohlad to vyzera strasne komplikovane, ale ked to budes davat dole druhy raz, tak to zvaldnes aj za 20 min. :mrk

Mne hodne pomohol postup ako vymenit chladic klimy. Robil ho Marko306 a najdes ho samozrejme tu na fore...

Mozes mat problem s motororom (zoxidovane uhliky, drziaky uhlikov), mozno s konektorom na motore ....

Foto jedneho aj druheho tu na fore najdes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

čau mi sahara zapínala vždycky tak při 75stupních a obě vrtule,ted jsem vyměnil čidla na chladiči i na motoru a spíná se tak před 90 a jen jedna vrtule a včera už se nezapla ani jedna.ví někdo jak to má být originál?každý to má jinak,musí být snad jeden správný způsob jak to má fungovat ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuviedol si takmer nic o svojom aute (rocnik, motor, klima??...).

O par prispevkov vyssie som pisal:

Ak si chces precitat trochu teorie okolo chladenia chladiacej kvapaliny, pred nedavnom som informacie, ktore som zozbieral dal dokopy sem:

Neviem, nech posudia aj ostatni, pripadne aj ludia, co sa opravami P306 zaoberaju intenzivnejsie, no mozno by to mohol admin presunut do sekcie \"Urob si sam\" .

Nepomohlo by ti to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V týdnu jsem se vrátil z Chorvatstka z dovolený a po cestě jsem taky študoval jak to vlastně funguje. A souhlasím s tím odkazem od Miroji. Při zapnutý klimatizaci u motoru 1,6 65Kw r.v.98 a při teplotě podle budíku lehce přes 90°C se točili obě vrtule na poloviční rychlost. Po zastavení na benzince se zapnutým klíčkem se vrtule točili dokud teplota neklesla pod 90°C. Bez klíčku jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli by se taky točili a dochlazovali. Rychlost otáčení na plno jsem snad ani ještě nezažil. Toť můj postřeh :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V týdnu jsem se vrátil z Chorvatstka z dovolený a po cestě jsem taky študoval jak to vlastně funguje. A souhlasím s tím odkazem od Miroji. Při zapnutý klimatizaci u motoru 1,6 65Kw r.v.98 a při teplotě podle budíku lehce přes 90°C se točili obě vrtule na poloviční rychlost. Po zastavení na benzince se zapnutým klíčkem se vrtule točili dokud teplota neklesla pod 90°C. Bez klíčku jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli by se taky točili a dochlazovali. Rychlost otáčení na plno jsem snad ani ještě nezažil. Toť můj postřeh :)

Já když jsem jednou někam přijel, tak jsem u auta čekal co se bude dít, vrtule se mi ještě točili cca 5 minut. Podle mě aby se ochladili a pak se zastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

čaute chalani,mám podobný problém so saharami a potreboval by som poradit.Typ auta je 306 1,9 D 51KW ročník 2001 DW8B s manuálnou klímou,ktorá je naplnená a funkčná.Takže k problému:pri zapnutí klimatizácie sa mi nespustili vetráky ale ked som im pomohol resp.zatlačil na vrtule tak sa rozbehli,chvílu bežali obe potom vypli a neskor ked cvakli relátka (mal som dole čast masky a otvorené relátka v strede sahár) spustilo iba jeden vetrák na strane spolujazdca.Ten v intervaloch pekne zapínal a vypínal.Potom som skúsil dalšiu vec že som vytiahol modrý snímač z termostatu pri zapnutom klúče nič ani po zatlačení na vetráky,ked som naštartoval samozrejme kontrolka \"stop\" stále svietila a vetrákom som musel znova pomoct tým že som ich rukou pokrútil potom bežali oba naraz,poistky v motorovom priestore sú OK.Kde by som mal hladat problém budú zlé relátka,motorčeky? alebo ich riadiaca jednoka BITRON? aj ked myslím že moja motorizácia ho nemá nad klaxonom,ten som nepozeral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co motory? jde s vrtulemi otáčet lehce když si to zkoušel? Je divný že když se jim pomuže tak beží.Na bitron bych to nesváděl,když sahary spínaj,Spíše bych tipoval někde špatný konatakt,zoxidovaný kabel, anebo relatka..zkoušel si je vyměnit,nebo přehazovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetráky sa otáčajú v pohode,neni sú pridreté mne sa to tiež vidí na tie uhlíky,dajú sa aj zrepasovat tie motorčeky alebo len vymenit za funkčný?Viem že sú zalysované a neviem či sa to oplatí rozoberat.Možno by to trebalo vyčistit a premazat,bývalý majitel nemal klímu naplnenú a tie vetráky sa nepoužívali a pokial sa auto neprehrieva nemajú dovod zapínat.Ešte skúsim popozerat tú kabeláž prípadne to nastriekat kontoxom a uvidím,potom dám vediet a vdaka za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siel by som po motoroch. Su sice lisovane, ale daju sa rozobrat a poskaldat spat.

V tvojom aute sa pri pomalej rychlosti zapajaju oba motory do serie, pri plnej pralene. Uz som to tu vysvetloval viackrat, tak to nebudem robit opat.

PS: BITRON nehladaj, tvoje auto ho nema a samozrejme nefungujei tu ani finta s odpojenim snimaca teploty ako na autach s BITRONOM.

PS: Pred casom som urobil taky maly elaborat , mozno by to mohli admini presunut do sekcie \"Urob si sam\".

Cital si to?

Leto sa blizi, klimy sa plnia, tak podobnych otazok bude mozno viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cakal som odpoved aj od teba \"miroja\" lebo ako tak čítam máš túto problematiku sahár zmáknutú.Samozrejme ten \"eláborát\" som čítal aj ked priemer vrtúl a počet listov mám iný ale to neni podstatné,inak ked som vytiahol ten modrý snímač z termostatu a pritlačil na vetráky tak sa spustili,ale hovorím musel som im pomoct.Vedel by si mi aj poradit kde by to dokázali zrepasovat,alebo zručný elektrikár si s tým poradí?Fakt sa mi nechce vyhadzovat peniaze za nové sahary,neni sú najlacnejšie a možno aj keby zoženiem niekde z vraku,nemám zaručené že po lete znova neklaknú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo, sahary ma potrapili. Kupil som auto, ktore tam malo viac problemov. Preruseny vodic od poistky k jednej zo sahar, zoxidovane uhliky v motore, deravy chladic klimy, studak v rele ochrany zamrznutia vyparnika...

Ako som pisal, pri polovicnej rychlosti su motory zapojene do serie (za sebou), takze staci, aby mal jeden motor problem s uhlikami a nebezia oba. Pri plnej rychlosti su napajane samostatne. Motory sa daju odskusat este pred vybratim z auta tak, ze vyberies relatka co su nad nimi (staci zhodit ten plastovy kryt co je medzi svetlami) a podla schemy nahradis relatka prepojkami.

Na odskusanie polovicnej rychlosti treba nahradit jedno zelene rele, na plnu rychlost vsetky tri. Davaj ale bacha co s cim prepajas, musis si byt isty, ze to robis spravne, pretoze mozes ublizit ECU ak sa netrafis.

Je viac typov motorov. Lisia sa aj vykonom - 120W, 200W, 250W. Konkretny typ zalezi aj od motorizacie auta. Ja som mal v ruke dve verzie rovnakeho vykonu. Lisili sa aj upevnenim vrtule na oske.

Ako vybrat motor tu najdes. Na zadnej strane motora (tam kde je konektor ) uvidis akoby roznitovane \"koliky\", ktore drzia motor pokope. Tie treba opatrne uvolnit a potom pojde motor rozobrat. Ktosi zo Ziliny s motorom HDi to konkretnejsie popisoval a dal sem aj fotky rozobrateho motora, pohladaj.

Nasiel som foto mojho motora zozadu. Vidiet tam tie \"koliky\", ktore treba uvolnit (jeden je blizko upevnovaciho otvoru motora).

post-27863-14109623839521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude testovat větráky tvrdým propojem místo relé,tak bych pro jistotu odpojil Bitron z konektoru...

No nie som si isty, ze auto s motorom DW8B ma BITRON.

Podla mne dostupnych informacii pri tomto motore riadi relatka sahar priamo ECU. Alebo mas ine poznatky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...