Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 - Návod - demontáž páček pod volantem


Pawllik

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Takže ďakujem aj ja za dobrý návod, ako opraviť vyhrkanú smerovkovú páčku. 

Akurát ja som to urobil tak, že ten biely kolík, čo je na pružine v páčke som zabrúsil do špicata a drážku som mu vybrúsil úplne po celej dĺžke. Čiže pri montáži chce z páčky vyskočiť, ale dá sa to zmontovať a v poskladanom stave drží na mieste...takže teraz sa môže zdierať až po pružinu :-) :-) :-)

 

A ešte keby niekoho napadla taká blbosť ako mňa, že tie kontaktné pliešky, čo behaju po plošnom spoji prihne trochu viac pre lepší kontakt, tak to nerobte..alebo len jemne.. Lebo keď som ich našponoval veľmi, tak pri použití smeroviek alebo jemnom dotyku páčky sa mi zapínali a vypínali dialkové svetlá. Takže na druhý pokus sa oprava po zložení podarila. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny, na fóru jsem nový a spíš čtu rady než abych něco radil.

Chtěl jsem moc poděkovat autorovi článku že si dal tu práci a popsal a nafotil postup!

Můj problém byl nefunkční klakson, a vyskakování chyby AIRBAG Fault

po rozebrání volantu jsem zjistil příčinu, jednalo se o špatnou kostru na fastonu. (viz foto) 
stačil pouze rozevřít a pořádně ho ukostřit do tělesa volantu.


Po nastrojení auto opět troubí! :)

Bohužel stále vyhazuje chybu AIRBAG Fault 
Myslím že se jedná o uloženou závadu která půjde smazat diagnostikou.

Ještě jednou díky za postup!!

Ať to jezdí ;) 

 

 

volant.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Mohu nabídnout NASTAVOVÁNÍ silonových kolíčků- Mám za sebou hodně zkušeností se svařováním různých nateriálů v četně plastu a silonu. Sám jezdím s 406kou s takto opraveným kolíčkem na straně blinkrů - 105 000km a 4 roky funguje bezvadně. takto opravený kolíček nevydírá plastové drážky na protistraně a funguje bez zmenšeného přítlaku. Po svaření je kus homogenní takže se nemůže rozpadnout.

Ideálně můžete kolíček/páčku nebo klidně víc kusů poslat doporučeně poštou a já navařím co chybí a pošlu nazpět. Eventualně mohu takto opravit celý modul přepínačů pod volantem v četně vyčištění a namazání ale z časových důvodů bych raději nechal toto na někomu kdo čas má.

Upraveno uživatelem groollIT
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Děkuji za odpověď,ještě se doptám,je namysli kolík co je v páčce-pro který je tohle vlákno uděláno,nebo je ještě nějaký jiný kolík někde ve věnci volantu,který vyhazuje kolík v páčce při otáčení?Mám právě k dispozici kolík do páčky a nerad bych kolegovi s Peugeotem dal něco co nevyřeší jeho problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 25. 2. 2015 at 11:45, jali napsal:

da se to v pohode rozebrat bez vyndani, jen při sundavani cele otacive casti se za to nezmi zatahnout, protože pak se vytahne plochy kablik a napojeni zpet znamena kompletni rozborka. Nicmene si myslim, ze sundani vrsku nepomuze, kontakty blinkru jsou az na hlavni desce pod volantem.

joj tak dneska se mě to podařilo u pravé páčky stěrače :-) chtěl jsem zprovoznit tlačítko pal.počítače, a už nejde zadní stěrač. Plochý kablík nechtěně odpojen z vnitřku páčky :-(
opravdu musím vytáhnout a rozebrat celou páčku, nebo stačí opatrně drátem konec plochého kablíku strčit do otvůrku uvnitř páčky ?
Při rozebrání otočné části páčky jsem zjistil že je ulomený konec na vnitřním kroužku tišťáku.
A co vím, tak mě levá páčka nedrží dálková světla a vypínají mlhovky v poloze zaplých světel.
Kdyby se někdo našel z Brněnska kdo opravuje byl bych vděčný, jinak bych se z jara asi pokusil o samoopravu dle návodu zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...