Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 - Návod - demontáž páček pod volantem


Pawllik

Recommended Posts

Připojím pár postřehů z mé opravy. Klasika - propadávající blinkry, k tomu vypadávající koncový díl páčky stěračů po výměně za kus s tlačítkem pro PP (ulomené jistící packy).

 

První zádrhel byl s vyndáním modulu airbagu. Je dobré najít si fotku vnitřního uspořádání. Na odjištění stačí plochý šroubovák zasunutý z boku do servisního otvoru kolmo k ose volantu (viz. šipky na fotografii z Pawlikova návodu). Břit šroubováku vodorovně, užší stranou ven. Po nahmatání pružiny zatlačit, polovina airbagu vyskočí sama nebo s malou dopomocí.

 

Na páčku blinkrů jsem použil malý šroubek M2 s půkulatou hlavou, který jsem zašrouboval do díry vyvrtané ve zbytku bílého kolíčku (viz. foto). Drážku šroubku jsem jsem nastavil do vodorovné polohy ve směru pohybu páčky (přepínání směru). Tvar po opravě je téměř totožný s kolíčkem v páčce stěračů.

 

Pro opravu ulomených zajišťovacích pacek na posledním kusu páčky stěračů je potřeba vyndat páčku a vyndat ji i z druhého pohyblivého kloubu, až zůstane jenom dutá část páčky. Do koncového dílu jsem prohloubil díru vrtákem 3.2mm a protáhnul závitníkem M4. Zajišťovací zoubky nahradila válcová hlava šroubu M4 (viz. foto). Po zašroubování do koncového dílu je nutné vnitřní část lehce přebrousit, šroub může trn koncového dílu mírně roztáhnout a potom by se nevracel z polohy zadního ostřikovače. Po lehkém přeleštění kontaktů na spoji v páčce i kontaktních plíšků v koncovém dílu jemným smirkem a prostříknutí kontaktolem se páčka sestaví bez šroubu v koncovém dílu, šroub se vloží v ose páčky a dlouhým šroubovákem ze koncový díl zajistí.

 

Oprava dopadla na jedničku,  ovládání blinkrů o zadního stěrače funguje bez sebemenších problémů.

 

První pokus o sestavení celého COMu nedopadnul úplně dobře, všechno sice fungovalo, ale při otáčení volantem se z COMu ozývaly praskavé zvuky. Problém byl ve špatně sestaveném vnitřním kroužku s pružinou. Výstraha proti jakémukoliv pootočení v Pawlikově návodu je správná, při práci (a hlavně rozebírání) se ale otočení zabránit nedá. Po nějaké době laborování a večeru u stolu v kuchyni jsem našel správný postup:

 

  1. V horním dílu je v kroužku připojení airbagu vložený a pružinou zajištěný plastový vnitřní kroužek. Správná poloha tohoto kroužku je taková kdy se volně pohybuje nahoru a dolů. Po obou stranách vnitřku kroužku airbagu jsou dvě vodítka. Vnitřní kroužek je na nich naváděný dvěma výstupky ve spodní části. Před složením je nutné najít správnou polohu kroužku bez pružiny.
  2. Po nalezení polohy vnitřní kroužek vyndat, nasunout na něj pružinu a spolu s pružinou namáčknout shora do kroužku airbagu ve správné poloze. Pokud se kroužek na zatlačení volně pohybuje dolů a je zpětně vráce pružinou, je umístění v pořádku.
  3. Ve spodní části je hnědý kroužek s elektronikou snímače polohy volantu. Na vnitřním obvodu kroužku je výstupek, který zapadá do výřezu v kroužku připojení airbagu. Výstupek by měl být před složením dole (6 hodin), v horní části kroužku by měla značka směřující dolů. Před secvaknutím s horním dílem nastavit kroužek airbagu tak, aby na 6 hodinách byl výřez pro kroužek snímače polohy.
  4. Oba díly zaklapnout, vnitřní kroužek z horního dílu V OSE zlehka namáčknou na vodítko ve spodní části. Případně si pomoci lehkým zatlačením na pružné zámky.
  5. Nastavit správnou polohu kroužku připojení airbagu. Po směru hodinových ručiček volně točit až do mírného tahu provázeného zvukem utahovaného pásku ve vnitřní části kroužku. Potom proti směru hodinových ručiček udělat kroužkem cca 2 a půl otáčky, tím je nastavená neutrální nulová poloha. Při zamčení volantu ve směru mírně vlevo by označená nulová poloha ( 0=> ) měla být v pozici 3 hodiny.
  6. Vyzkoušet správnou funkci vyhazování blinkrů při zatáčení. Zapnout blinkr, otočit kroužkem airbagu cca o 90-180° a vrátit nazpátek do nulové polohy. Páčka blinkru musí vyskočit zpět do nulové polohy s typickým zvukem „propružení“. Pohyb kroužku airbagu musí být lehký, bez dalších zvuků (cvakání, řachtání). Pokud se páčka blinkrů nevrací, případně otáčení kroužku airbagu v rozsahu jedné otáčky tam a zpět provází další zvuky, je vnitřní kroužek s pružinou špatně usazen a je nutné sestavení zopakovat.

Mnoho štěstí všem, při troše trpělivosti není problém páčky opravit.

Ahoj kluci, tak jsme si tady pročítal ten Váš návod na opravu přepadávání páčky a je vcelku dobrý ale chci vás upozornit na používání toho M2 šroubku do kolíčku!!! Z vlastní zkušenosti a z oprav co jsem už udělal a z toho co se mi dostalo už pod ruku můžu říct ,že vždy když tam někdo použil například nýt , šroubek atd.. Tak se vždy vydřel protikus ( tělo páček ) tak, že ty vlnky co dělají aretaci blinkru a nulové polohy takřka zmizeli !!!  a páčky pak vykazovali špatnou funkci a tělo páček se musí pak měnit…tak doporučuji používat něco jiného J už z logiky věci každý ví, že kov je tvrdší než plast tak jak to pak může dopadnout …  na fotce je nový kolíček pro porovnání původního tvaru .. třeba se to bude někomu hodit J a pak ještě něco ohledně vydřených tištáků .. tohle je moje výroba .. ale neprodávám!!!  

post-47846-0-76329100-1458203024_thumb.j

post-47846-0-03065000-1458203031_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, ne nejdou a taky by mi to bodlo.

Mám problém se samovolným vypínáním světel.

 

Protože mám aktivované automatické zapínání světel, neprojeví se tato chyba na venek, ale uvnitř mi všechno pohasne a po drbnutí do levé páčky naskočí. Klasika jaká je tady už několikrát zmíněná.

 

Sundal jsem klobouček levé páčky, dostal se k měděném kroužku, kontaky jem vyčistil, zasrané byly dost.

Nevím však, jak mám páčku zkompletovat. Podle mě to není možné protože nemohu nasadit výstupky v měděném kroužku zpět do koncového kloboučku.

 

Nebo je nějaký postup správného složení?

Děkuji za případnou radu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pár obrázků pro ty, kdo budou mít stejný problém při kompletacvi páčky. (přeskočil jsem sundání kloboučku na konci)

Chci poděkovat Honzovi (Honza737), který páčky repasuje a pomohl mi radou při složení.

 

 

2016-04-0615.35.28.jpg

Nevěděl jsem, jak sundat měděný prstýnek, stačí však na "T" kus lehce zapáčit šroubovákem a po plastovém trnu uprostřed ho sundáte.

 

2016-04-0615.42.18.jpg

Zde již bez "T" kusu, kontakty jsou očištěné, nejsou repasované. Dle Honzy to není napořád, je na nich vidět opotřebování.

 

2016-04-0615.53.36.jpg

Zkompletovaný koncový "prstýnek", ten už jen stačí opatrně navléci na středový trn z předchozí fotografie.

Upraveno uživatelem carbik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, máte prosím někdo tip, kde se dají sehnat nové páčky? Koukal jsem, že v UK to někdo kupoval za poloviční cenu co u nás. V Peugeotu se to pohybuje kolem 10800.- a to je dost. 

Link co je zde v odkazech:

http://www.peugeotpartsforsale.com/peugeot-parts/307/peugeot-com-unit-brand-new-unit-part-no-6242a2

po přepočtu vyjde také na 10000.-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A existuje něco podle čeho zjistím jestli mi ty páčky z nějakého cizího auta budou fungovat?

Na mojich jsem našel označení 344 615 45. Chci je měnit, protože jsem cvakl kabel od airbagu, když jsem opravoval páčky- ty teď fungují, ale nefunkční airbag mi vadí. Případně někdo kdo dokáže vyměnit ten bílý, páskový vodič?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Dobry den, 

Pekny navod supr :) ale spise byvh potreboval vedet cim muze byt to ze kdyz prepinam palubni pocitac tak se mi zapne zadni sterac s vodou a nebo na druhe pacce kdyz pouziju dalkove tak se po chvilce vypinaji a zase je musim nahodit, jestli tenhle problem nekdo uz resil dekuji predem za odpoved. Peugeot 307sw 2.0HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím ve spolek,

mám problém s hlášením chyby airbagu. Na diagnostice byla hláška chyba pyropatrony nebo tak nějak. Vše začalo přetržením pásku v páčkách, které jsem nechal přiletovat a poté co jsem vše otestoval (prozvonil) se v páčkách zdá vše OK. Chyba se na diagnostice ovšem po smazání zase vrací :(

 

nějaká rada co zkontrolovat?

DSC01916.JPG

DSC01917.JPG

DSC01918.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím pánové, nemáte nějaký tip na někoho, kdo by modul páček dovedl opravit? Diagnostika hlásí - že není signál od airbagu řidiče. Modul mám venku, ale mému mechanikovi se do toho nechce. Je to výrobce DAV, typ COM2000. Je to ze 406 2002.

Viděl jsem i inzerát na bazos.cz, že někdo z Chrudimska nabízel opravu, ale inzerát tam už není. Ideálně někdo, komu bych to mohl třeba poslat poštou a zpátky poslal opravený modul.

 

Díky moc

Upraveno uživatelem Kubát
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...