Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 - Návod - demontáž páček pod volantem


Pawllik

Recommended Posts

Obrázok mojej páčky.Mam asi iný typ kedže ten kolik ktorý je v navode biely,mam čierny.Pri pohybe páčky k sebe a od seba(ako pri zapínaní a vypínaní dialkových svetiel) sa časť páčky v bielom krúžku pohybuje v smere žltej šípky. A ked chcem páčku vypáčiť tak sa mi zdá že je spojená s tou častou v bielom kružku a neviem aký tam je mechanizmus,či možem použiť vačšiu silu alebo to nejako vycvaknuť.

post-37609-0-20661200-1415294714_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to vyriešil...všetko som rozobral,vyčistil kontakty na plošnom spoji,poskladal,modlil sa aby to išlo aspoň tak ako predtým :-) a všetko funguje ako má...po štyroch rokoch...aj vyčvachtanu páčku som upravil aby nemala takú vôľu...možno aj to pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,potřeboval bych poradit jak rozebrat páčku-oládaní světel.Když vypnu motor tak samo od sebe problikávaji světla.Tá čast co je na ovládani dálkovych a mlhovek ja dost volná.Nechá se to nejak rozdělat,aniž bych musel sundat volant?Už nevím co s tím.Děkuji za rady,nebo navod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Vzhledem k tomu, ze tu všichni resite aretaci pacek, pripadne kontakty směrovek, tak mne napadlo, jestli nekomu nezbyla packa steracu. Jedna se mi o vrchni kloboucek, kterym se ovlada zadni sterac s tlačítkem. Vede z toho plochy kablik se 4-mi vodici. Kdyby to nekomu zbývalo v oblasti TU - NA - HK - PA, tak mam zajem, potrebuji na P307 r.v. 2004.

Upraveno uživatelem jali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
Návštěvník

Dá se rozebrat jen vršek levé páčky, aniž bych něco zničil? Mám problémy, že mi vypíná blinkr ve správné poloze a zhasíná i palubovka. Většinou se to stává jen při otočení do polohy rozsvícení světel. Bude nějaký špatný kontakt v levé páčce. Nejedná se o vyběhaný bílý kolíček, který se tu nějčastěji řeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da se to v pohode rozebrat bez vyndani, jen při sundavani cele otacive casti se za to nezmi zatahnout, protože pak se vytahne plochy kablik a napojeni zpet znamena kompletni rozborka. Nicmene si myslim, ze sundani vrsku nepomuze, kontakty blinkru jsou az na hlavni desce pod volantem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, přidám se s dotazem. U našeho Berlinga se občas samovolně vypnou světla, zhasnou budíky a podsvětlení čudlíků a rádia, během vteřiny se to zase zapne. Dost nepříjemné, hlavně v noci. :fnuk Prostě se to chová, jako kdybych manuálně vypnul a zapnul světla. A taky se stává, že přijedu domů, zaparkuju, vypnu světla a při otevření dveří začne řvát výstražný tón rozsvícených světel (i když ve skutečnosti jsou vypnutá - na páčce i v reálu). Pak stačí pohýbat páčkou a tón přestane.

Nemám tam automatiku světel, světla zapínám otočením prstence na levé páčce (mám MUX, COM2000 jako u P307). A teď k dotazu:

Kde najdu kontakt zapínání světel v páčce? Lze se k tomu dostat jen rozebráním páčky shora nebo musím rozhodit celý COM? Jiný problém s páčkou nemám, blinkry ok, vrací se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne, ale nejdriv musíš vycvaknout ten kloboucek, potom pod nim zatlacit na stred a tim se stahne otocny vrsek a kabely zustanou v pacce. Když stahnes nejdriv otočnou část, tak to pujde i s kabelem, vim o cem mluvim, pak jsem to musel rozhodit cely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jali opět děkuji, rada k nezaplacení. O víkedu se na to vrhnu, tak snad to bude ok.

Je fakt hodně nepříjemné, když se v zatáčce vypnou světla. I ta vteřina se pak zdá dlouhá. Byl jsem rád, že jsem udržel krabici na cestě. Ještě, že se to nestalo manželce, je to její miláček a nedá na něj dopustit. Do vyřešení radši jezdíme 406-tou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tam kontaktni plochy primo na tenkym plosnaku a na ne tlaci medeny prstýnek s pacickama, který se otaci. Ja mel jednu ulomenou, nastesti to slo ještě spájet, byl to kontakt od kloboucku. U tech svetel bych tipoval, ze bude vydreny plosnak, takze bude stejne asi potřeba sehnat packu, pochubuji ze plosnak jde sehnat jako nahradni dil. Pak mi napis, jak jsi dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak se nezadařilo. Skončil jsem na tom, že jsem se do páčky vůbec nedostal. Ten klobouček na konci páčky je totiž dohromady s otočným koncem páčky a nejde sundat (nemám totiž AUTO světla, tak na konci páčky není čudlík). Jsem bezradný. :(

post-27989-0-99298000-1425652945_thumb.jpost-27989-0-30458200-1425652960_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravim,tak mam taky dotaz,nejede me prepinani bc na prave pacce,jinak vse funguje na 100% a rad bych nejak tu packu rozdelal,bez demontovani volantu a komplet pacek,ale bohuzel se me nedari najit nikde navod,jak ten spinac/packu rozdelat,byl bych rad,kdyz by se tady nasla nejak hodna duse,co poradi jak na to,nebo kde to najit,hledal jsem kde se dalo a nejak se nedari,dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Prosím o pomoc. Zakoupil jsem si nové lucase rok 2005. Já mám 307 2.0 hdi 66kw 2001. Po připojení mi nejde auto zamknout přes dálku, a nejde nastartovat ( jakoby immo ) Neví někdo co s tím ?  :fnuk  :myslim

 

Popřípadně jestli by to stačilo jen nějak udělat přes diagnostiku, nenašel by se tu někdo tak hodný z Prahy ? 

 

Díky předem  :(

post-48285-0-87073000-1429726694_thumb.j

Upraveno uživatelem kusto.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo ještě je tu varianta, pokud nepůjde připojit ten Delphi tak tam vrátím ty staré páčky. Akorát bych potřeboval vědět, jaký kontakt je na dálková světla. Protože zřejmě ten plíšek je špatně ohlej a spíná samovolně dálkové světla. může mi to někdo vyznačit na přiložené fotce ? jaký kontakt je co ? :) díky

 

(fotku jsem našel na netu, není to moje, nemám tak vydžené ty plochy )

 

post-48285-0-04007000-1429733574_thumb.j

Upraveno uživatelem kusto.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, pokud potřebujete nějakou radu ohledně páček, tak se ozvěte! rád poradím.. :-) připadně se můžeme domluvit na opravě páček! dělám kompletní repas COMU včetně vydřeného tišťáku.. Nechci někoho z vás potkat jak se řítíte tmou bez světel :-) o radu můžete  zavolat na 776737100 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...